Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

VN750 czy VS800 a może Shadow?


Łukasz Sz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, jestem w trakcie zakupu pierwszego choppera/cruisera/soft-choppera/power-soft-choppera(słyszałem takie określenie o VN750;)) tak czy siak nogi z przodu :)
z racji moich gabarytów musi być wiekszy ;)
z racji pierwszego oraz ograniczonego budżetu nie może być za duży ;)
Generalnie do 10k chcę się zmieścić
mam 190 cm wzorstu i 95 kg wagi.

Korzystałem ze strony www.cycle-ergo.com w celu "posadzenia" siebie na różne maszyny i wybór padł na 3 modele z czego dwa szczególnie:

Kawasaki VN750 Vulcan rocznik '94:

zalety - wysoki, w miarę duży, podobno prosty w prowadzeniu, ładny - "spodobuje mje się" ;)

wady: - brak mocy w piwnicy, podobno drogi w utrzymaniu (zwłaszcza silnik)
Suzuki VS800 Intruder rocznik '93
zalety: podoba mi się ;) wydaje się gabarytowo w miarę dobry dla mnie
wady: nie zagłębiałem się
Honda Shadow - starsze roczniki podobno są duże (poniżej '90)
Co możecie polecić? odradzić?
opinie? rozwianie wątpliwości? (zwłaszcza odnośnie VN750)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taki budżet i ma być to pierwsze moto to, trudno ci będzie wyrwać ładną armature w tej kasie, sam szukałem i stwierdziłem że bez 16 000 zł nie ma co się pakować w armature stary motor=problemy, zawsze nawet taki dobrze utrzymany. To nie będzie  już tak pracować jak powinno.

 

Jeszcze jedna sprawa przejedź się na kilku motorach przed zakupem, jakieś turystyki choppery sporty, zobacz co ci pasuje, bo przy tym wzroście musisz mieć naprawdę dużego choppera(możesz odwiedzić salony może też coś dostaniesz na jazdę próbną).

Ja mam jeszcze na sprzedaż kawasaki BN125 eliminator właśnie chopperek, moje pierwsze moto chodz teraz bym to nazwał pierdopęd. Fajny jest, ale wygodą się nie umywa do nowego sprzetu który kupiłem teraz, czyli honde NT650v deauville.

 

Wybór pierwszego moto wymaga zaangażowania. Teraz przez okres cały zimowy szukałem choppera za 8000 zł nie znalazłem nic coby mnie zainteresowało, albo za stare, albo sprowadzone świeżo może dobre, ale to różnie bywa. Musisz też liczyć się z tym że do każdego moto dołożysz, a stare moto możę być skarbonką bez dna, nie mówiąc o problemach z dostaniem części.

 

Oczywiście brakuje pytania do czego chcesz moto używać?

Pomyśl poczekaj aż się reszta wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Motocykl mi jest potrzebny do wypadów za miasto głównie weekendowych, mój przyjaciel niedawno kupił Dragstara 650, przymierzałem się do niego i jest zdecydowanie za mały dla mnie.
To nie będzie motor do miasta, po mieście pomykam samochodem, motor ma być spacerowcem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.