Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

honda shadow 1100 94r wypada 2 bieg


Gość witek12

Rekomendowane odpowiedzi

witam prosze o pomoc kupiłem honde  i oczywiscie problem wupada 2gi bieg pozatym wszystko super chciałbym sprobowac sam  powymieniac co trzeba ale nie wiem czy cały silnik trzeba wyjac i rozebrac czy  tylko bok prosze o rade czy dam sobie z tym rade pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże nie pisze niczego na złośc. Pamietam mając 22 lata wymieniałem pierwsza skrzynie biegów.(zapłaciłem 800zł za uzywke)
Była to moja rf600, efekt był taki ze nacieszylem sie miesiac a ta druga skrzynia poprostu eksplodowała(urwało zab i poleciały tryba).
(akurat w taktych motocyklach skrzynia biegów była twardości plasteliny)

PiotreQ co do Twojej maszyny. ładnie wyregulowana zadowala sie 5 litrami.
Wg mnie tył zawiecho to porazka, podobnie jak w sportsterze (dobija)
siedzenie pasazera to raczej mało wygodna imitacja.
Jezeli planujesz dalszy wyjazd z pasazerem sakwami i odrobina ładunku to odczujesz brak mocy szczególnie przy wyprzedzaniu.
Starsze roczniki miały 41 koni, wraz z modyfikacjami (niewielkimi) moc spadała by finalnie zatrzymac sie na 38 koniach(zaostrzone normy emisji spalin)
Ogólnie jak na motocykl flagowy hondy bez problemu wytrzyma przebieg 100K km i wiecej. Nie spotkałem sie z awariami, wg mnie częsciej psuje sie "virago"
W USA sprzedawana jako VLX i miała skrzynie 4ro biegową:) (do 95' na inne kraje także )
Napęd łancuchem totalna pomylka wg mnie. Podsumowując, dbaj o regulacje zaworów i bedziesz zadowolony.

Polecam artykuł
http://chudzikj.republika.pl/VT600.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo. Z opini jestem zadowolony, nie jest tak źle  ;)  Mam model z USA właśnie o tylnym siedzeniu nie ma co mówić i z mocą też bez szału ale poza tym całkiem przyjemna jazda i przedewszystkim V. Ostatnie pytanko w tym temacie mianowicie koszt Regulacji zaworów gaźnika i ogólny przegląd fachowym okiem w przybliżeniu to. . . ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.