Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Szkoła / trening dla dzieci (enduro / cross) - gdzie, kiedy, u kogo?...


Kierownik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was orientuje się, czy w województwie śląskim można gdzieś znaleźć trenera / szkołę / kurs dla najmłodszych motocyklistów? Pewien młody obywatel, lat 6, jest żywotnie zainteresowany takim szkoleniem i z chęcią by się na nie zapisał.

Przekopałem wstępnie zasoby internetu i znalazłem szkółkę (?) BETY w Myślenicach, ale to trochę daleko na dojazdy. Może ktoś coś wie o czymś innym? A może ktoś z Was szkolił już jakiegoś małego motocyklistę i może podzielić się doświadczeniami w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motocross-czerwionka.pl/

Ja go mogę coś pouczyć na nowy sezon bo obecnie moto niezbyt w teren o ile ma sprzęta :) Tzn czego chcesz go szkolić ? Przez zimę i tak się niczego nie nauczy bo wszyscy siedzą na siłowni/salach gimnastycznych i trenują kondycję. Jeżeli chce jeździć na torze to motocross-czerwionka a tak jak piszę w kwietniu będę miał nowy sprzęt w teren to z znajomymi go możemy wziąć na jakąś spokojną runde zapoznawczą i pouczyć/powiedzieć to i owo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon,

dziękuję za informację. Nie wiedziałem, że tak blisko jest tor. To cenna wiadomość.

Czy chcę go szkolić zależeć będzie od niego samego, do niczego nie zamierzam go zmuszać ani realizować swoich marzeń jego rękami. Mój syn to sześciolatek, który póki co jeździ li jedynie na rowerze z Decatlonu stąd też trudno powiedzieć, czy koniki pod pupą będą mu na tyle odpowiadały, że zechce pójść w tym kierunku i uczyć się/ trenować. Ale jako, że coraz częściej głowa obraca mu się za motocyklami i głośno wyraża chęć spróbowania jazdy na motocyklu i chciałbym mu taką możliwość dać. Super, że niedaleko domu jest taka możliwość. Myślę, że zostaniemy w kontakcie.

W międzyczasie zapewne ja się doposażę w drugie moto, do ciorania się w terenie -bo docelowo to ma być tak jak poniżej :

htmvW9O01XIdcClcdrFGyWquD.jpg

A tak przy okazji - byłem przekonany, że zima nie zima, ale na enduro/cross to się cały rok jeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ się jeździ nie wiem czy oni jeżdżą zadzwoń nie mam pojęcia. Jest wiele klubów i klubików :)

Jeździ się cały rok nie wiem jak na torze nigdy tam nie śmigałem :) Bo co mi to tam da że będę u nich jeździł tylko to że szybciej tłoki wyrąbię i więcej kasy pójdzie na dojazd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.