Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

które oponki wybrać profil 190/50/17 DUNLOP QUALIFIERvs MICHELIN PILOT ROAD


Robson_1987

Rekomendowane odpowiedzi

Stary dunlop miał taką wadę że się ząbkował jest o tym dużo tematów.Do tej pory o dziwo w niektórych modelach ta wada występuje i to w bardzo sportowych modelach.Tak jak Kolega pisze: pilot road a pilot road2 dzieli nie duża różnica tylko kosmos,są bardzo dobre.Nasz kolega forumowy Endriu kolanami na nich szoruje.Road3 jest drogi ale najlepszy w deszczu i zrobi największy przebieg.

Jest teraz dużo obniżka na tego pilot road ale co z tego.Do turystyka jest to jak najbardziej fajna opona ale nie do supersporta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Osobiscie przetestowałęm obie opony Michelin Pilot Road 2CT oraz Dunlop Qualifier 2 .

Moje spostrzeżenia :

Michelin (bardzo wysokie oceny w testach ) w praktyce opona dość długo się nagrzewa nawet po jeździe na torze nie osiąga takiej temp. jak Dunlop .

W trakcie jazdy w chłodniejsze dni miałem kilka stresujacych chwil , opona niespodziewanie "puszcza" w złożeniu.

Na plus zdecydowanie większe przebiegi .Znam motocyklistów którzy zrobili ponad 20 tys. km  turystycznej jazdy na tej oponie.

 

Dunlop (moim zdaniem ) może nie jest tak wszechstronny ( gorsze właściwości na mokrym) ale zdecydowanie szybciej sie nagrzewa, przez co pewniejsze prowadzenie w zakręcie.

Mniejsze przebiegi opony spowodowane miększą mieszanką . Ale coś za coś nie ma złotego środka. Ja osobiście zdecydowanie polecam Dunlopa.

W tym sezonie czas na test Pirelli Diablo Rosso II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.