Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Drgania podnóżka i kierownicy na wysokich obrotach FILM


tocz3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moj poczatek na forum a juz muszę prosić was o pomoc. Moj motocykl to HONDA CBR F4. Rok produkcji 2000.

a więc. Zawiozłem motor z wymina rozrzadu do fachowaca mechanika Odrazu poustawial mi zawory poczyscił gazniki generalnie wszystko. zapłącilem 1500 zł myslalem ze wszystko bedzie wporzatku ale jak sie później okazało nie koneicznie. Pojeździlem nim troche, spokojnie jak to bywa w brzydka pogode. po pewnym czasie zaczeły mnie nie pokoić drgania na kierwonicy i podnóżku z poczatku myslalem ze koła nie wywazone ale nawet na postoju tak sie dzialo. Jak przekrecam manetke a obroty siegają powyzej 9 tysiecy zaczyna sie te drgania co ciekawe czuć bardziej na prawej stronie kierownicy niz na lewej. Tak samo z podnóżkiem praktycznie czuć tylko z prawej strony. JEST TO BARDZO UCIĄŻLIWE. Przejchalem 100 km i od drgan czułem jak by po ręce "chodzily mi mrówki" Zawiozłem go do mechanika "fachowca" powiedzial ze mi sie tylko wydaje dodał ze w rozrzadzie napewno wszystko ok bo inaczej dawno by cos ujebalo. Wydaje mi sie ze nie poglębia sie to.

Tutaj zamieszczam film. podobne drgania pojawiaja sie na kierownicy.

Z góry dzieki za pomoc.

pozdrawiam Tocz3k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek sprawdź wszystkie sruby mocujące silnik, cięzarki kierownicy

potem skupiłbym sie na:

1.zapłonie czy czujnik na wale jest dobrze przykrecony.

Jego złe ustawienie moze powodowac wibracje

(niezgodna mapa zapłonu z aktualnym połozeniem wału = mozliwe spalania stukowe)

2. Może byc źle ustawiony rozrząd.

Kiedys eksperymentowałem w starej GPZ z ustawieniami wałków rozrzadu i pojawiały sie wibracje.

(niekoniecznie musi Ci pogiąc zawory etc)

P.s. czy na wcisnietym sprzegle nadal sa wibracje? (mogło paśc łozysko + tuleja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o sruby mocujace silnik to sprawdze sam

jezeli chodzi o ciezarki kierowcy to moze cos byc bo niedawno pękła mi sruba w lewym i jeźdze bez ale to i tak(raczej) nie powoduje drgan w podnóżku wiec nadal szukac nalezy przczyny.

Jak trzymam sprzęgło to tez są wibracje.

Podpis widze mechanika pojazdowa czy ty masz jakis warsztat generalnie naprawiasz motrocykle mam rozumiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.