Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zakup pierwszej maszyny ...


Aqwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chciałbym kupić Banditkę 600 lub 650. Oczywiście są oferty na allegro ale zaczynam szukać od Forumowiczów gdyż to gwarantuje większą uczciwość i zmniejszenie ryzyka zakupu sprzętu.

Oczywiście jeśli ktoś przez przypadek coś znajdzie na aukcji godnego uwagi a do tego z okolicy to byłbym bardzo wdzięczny (stawiam dowolny sok w Chudowie w przypadku skorzystania :)).

Za wszelką pomoc bardzo dziękuje ...

Mam do wydania ~7k PLN.

---

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego 7 to troszke malo jesli chcesz miec zadbany sprzet i zaczynajacy sie od 2000 r. Szrotu jest mnostwo na aukcjach i w komisach i dobra rada-bierz na ogledziny kogos kto sie na tym zna bo szczegoly maja naprawde duze znaczenie a zwykly zjadacz chleba ich nie zauwazy. mam ziomka w krakowie ktory ze mna jezdzil za moto i jak cos to moge zapytac czy mial by jakiegos bandziora na oku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego 7 to troszke malo jesli chcesz miec zadbany sprzet i zaczynajacy sie od 2000 r. Szrotu jest mnostwo na aukcjach i w komisach i dobra rada-bierz na ogledziny kogos kto sie na tym zna bo szczegoly maja naprawde duze znaczenie a zwykly zjadacz chleba ich nie zauwazy. mam ziomka w krakowie ktory ze mna jezdzil za moto i jak cos to moge zapytac czy mial by jakiegos bandziora na oku

Dzieki za odpowiedź. Oczywiście chętnie skorzystam z pomocy Twojej i kolegi. Co do ceny to mogę jeszcze dołożyć 1k jeśli będzie tego warte ale więcej już cieżko. Wiem że za tą kwotę nie kupie Bóg wie co , ale kolega zakupił za 6,5k 2 lata temu od forumowicza z północy i jeździ tym do dziś bez ponad planowych wydatków.

To jest pierwszy moto więc chciałbym nim pojeździć jakieś 2 lata i wtedy już powinienem wiedzieć w którym kierunku chce iść a co za tym idzie wtedy będę szukał już maszyny o konkretnej jakości w konkretnej cenia.

Znajomy ma Bandziocha i bardzo mi się podoba , ale jak będzie coś innego o podobnych założeniach - silnik nie do zajechania , prosta obsługa , dostęp do części i ładne prowadzenie to chętnie rozważę propozycję.

W związku z tym że znam się troszkę na moto - totalnym laikiem nie jestem to też korzystam z pomocy innych :)

Niestety na allegro tak jak piszesz można kupić kota w worku - byłem ostatnio oglądać w Czeladzi bandziocha z gazety i okazało się że właściciel na prośbę nie pojechał szybko bez trzymania żeby udowodnić koledze że moto nie upał choć wszystko na to wskazywało - także chciałbym kupić coś co jeździ na zloty albo ktoś z Was to zna żeby zniwelować takich misiów którzy położyli moto i szybko chcą sprzedać.

Pozdro.

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nikogo kto chciałby sprzedać, ale może ten jest warty oględzin. Na pierwszy rzut oka nie wyglada źle.

http://otomoto.pl/suzuki-bandit-zadbany-M3301668.html

ty też coś w okolicy i można by to jedną wycieczką załatwić

http://moto.allegro.pl/suzuki-bandit-i2549052194.html

Generalnie jest tak, że jak planujesz zakup to powinieneś szukać i jeździć oglądać. Rynek faktycznie oferuje bardzo dużo mocno wyeksploatowanych i zniszczonych maszyn, ale jak nie będziesz jeździł na oględziny to się nie dowiesz. Ja ostatnio szukałem szwagrowi CBR F4i bo wszystki które on wyszukał były tzw wpadką. Był już w drodze powrotnej z Opolszczyzny gdzie oglądał dwie sztuki. Obie pozostawiały wiele do życzenia. Ja wyszukałem dwie sztuki po drodze z czego jedna okazała się dobrym trafem i w ubiegłą środę dokonał zakupu - teraz sięcieszy jak małe dziecko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nikogo kto chciałby sprzedać, ale może ten jest warty oględzin. Na pierwszy rzut oka nie wyglada źle.

http://otomoto.pl/su...y-M3301668.html

ty też coś w okolicy i można by to jedną wycieczką załatwić

http://moto.allegro....2549052194.html

Generalnie jest tak, że jak planujesz zakup to powinieneś szukać i jeździć oglądać. Rynek faktycznie oferuje bardzo dużo mocno wyeksploatowanych i zniszczonych maszyn, ale jak nie będziesz jeździł na oględziny to się nie dowiesz. Ja ostatnio szukałem szwagrowi CBR F4i bo wszystki które on wyszukał były tzw wpadką. Był już w drodze powrotnej z Opolszczyzny gdzie oglądał dwie sztuki. Obie pozostawiały wiele do życzenia. Ja wyszukałem dwie sztuki po drodze z czego jedna okazała się dobrym trafem i w ubiegłą środę dokonał zakupu - teraz sięcieszy jak małe dziecko :)

Jadę dzisiaj zobaczyć jeden z tych dwóch więc zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma Bandziocha i bardzo mi się podoba , ale jak będzie coś innego o podobnych założeniach - silnik nie do zajechania , prosta obsługa , dostęp do części i ładne prowadzenie to chętnie rozważę propozycję :)

Jak na pierwszy moto to polecam bez cienia wątpliwości. Sam miałem takiego i do dzisiaj wspominam go z nostalgią :) Zwróć szczególną uwagę na:

  1. Napęd (jakość zębatek, naciąg łańcucha i czy w ogóle zostało coś do regulacji na blaszkach). Nowy to koszt ok. 400 PLN + wymiana

  2. Opony (głównie zużycie i czy aby nie są sparciałe)

  3. Lagi (czy są proste i nie ciekną)

  4. Zegary (w wersji N tyły były plastikowe koloru srebrnego, czy nie są pościerane aczkolwiek w tym przedziale cenowym ciężko będzie znaleźć moto bez szwanku, szlifa etc.)

  5. Sprzęgło (czy się nie ślizga. osobiście wymianiałem z 2 razy)

  6. Silnik (głównie zacieki, rozrząd, alternator, rozrusznik itp.)

Pozostałe części spokojnie sam wymienisz przy niskich kosztach. Części są ogólnodostępne. Jak będziesz miał coś na oku w pobliżu, odezwij się - chętnie pomogę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aqwerty pytalem tego mojego ziomka i jest sprzet: zacytuje maila:"mam namiar na ładnego bandita 600s w tej pierwszej generacji, pewna sztuka z włoch, zadbany, jakieś 6900 myślę ze juz z dokumentami gotowymi do rejestracji, przebieg 31000km, jasno niebieski."

jest to czlowiek ktory pracuje w salonie motocyklowym jako mechanik i naprawde mozna mu zaufac-jesli bedziesz zdecydowany to daj znac a ja go zapytam czy moge ci dac jego nr. tel. i sobie dogadacie reszte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.