Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

silnik nie pali na drugim cylindrze, obrotomierz szaleje


moto1969

Rekomendowane odpowiedzi

Witam motorcycle.gif mam taki problem po odpaleniu Moto virago xv1000 chopper_smilie.gif ma nierówne obroty obrotomierz skacze 1000-1500obr, strzela w tłumik z tylnego cylindra wallbashsmilie.gif po dodaniu gazu szarpie, nie pali na drugim cylindrze, strzela w tłumiku, zrywa, tak do 3000obr jakby nie palił na jeden cylinder do tego obrotomierz czasami pokazuje nawet 6000obr na wolnych oraz, różnie 5000obr, 4000obr przy będących 3000obr wtedy pali jakby normalnie i jedzie równo. Sprawdziłem i wymieniłem świece, paliwo, bezpieczniki a stało się to po wymianie oleju i filtrów nieco ją pochyliłem na lewo by wylać dokładnie olej oraz umyciu mojej Virago. Zauważyłem też że, może to pogoda, od pewnego czasu moto nawet przy spokojnej jeździe grzeje się do ok 120st/C. Przeglądałem różne posty helpsmilie.gif ale objawy inne, martwi mnie to fiksowanie obrotomierza wallbashsmilie.gif poproszę o jakąś pomoc punksmilie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za marginesem ,sprawdz przewody do świec,najlepiej w nocy, jak będą iskrzyć to wina przewodów. A inaczej wez popryskaj wodą przewody i posluchaj czy silnik zaczyna przerywać. Jeżeli tak to masz przebicie na kablach. Aha i odezwij sie jaka przyczyna była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam :motorcycle: no niestety wakacje bez moto skończone, w serwisie też i.... :frustrated: dalej nic po kilu dniach sprawdzania nic :shock: cewki sprawne, kable, świece sprawne, moduł zapłonowy również oki, gażniki wyczyszczone i ustawione :mrgreen: na sucho pali idealnie :chopper: , wystarczy prawą stronę silnika spryskać wodą i.... silnik przerywa, szarpie tak jak już wsześniej pisałem, woda nie dostaje się pod siedzenie więc tam nic się nie dzieje :cry: i co wy na to? kończą nam się pomysły..... :rock: pozdrawiam - moto1969, ps. przesiadłem się na wiernego, starego drucha który przez ostatnie 6lat mnie nigdy nie zawiódł :chopper: KingwayChalanger200 :drunksmile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello :motorcycle: , moto z serwisu odebrane, :chopper: co mam powiedzieć, po sprawdzeniu: świece,fajki,kable,cewki,impulsatory-sprawne, wszystko zostało rozebrane i poskładane :frustrated: przyczyny tych zawirowań nie znaleziono, na sucho oki, mokry :pomocy: ,ale wracałem w deszczu i o dziwo nic się nie działo, potraktowałem jeszcze wszystkie dostępne mi styki preparatem do nich, poskładałem :drunksmile: i na razie moto :chopper: jeździ, efekt synchronizacji gaźników -super, nawet obrotomierz się uspokoił, więc w drogę do kolejnego.....oby nie :frustrated: zobaczymy - dzięki za wsparcie jak co znowu się odezwę :rock: na jesieni moto wraca na serwis :motorcycle: trzeba znaleźć przyczynę tego..niewiadomoczego :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.