Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przerejestrowanie motocykla


brysek12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mój znajomy posiada motocykl o pojemności 125cm (podobnie jak ja), jednakże chce przerejestrować go na 50, ponieważ nie ma uprawnień do prowadzenia 125. Czy istnieje możliwość przerejestrowania? Zaświadczenie osoby podbijającej przeglądy o zablokowaniu lub wymianie silnika wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś się dogadać z osobą na stacji diagnostycznej, żeby Ci wpisała, że pojemność została zmieniona, podpis i pieczątka :P

Tyle, że wiadomo, podczas wypadku czy coś jak wychodzi na jaw, że to nie 50 i przekracza 45, czy 50km/h (bo jakoś tyle pozwala karta motorowerowa), to cała wina spada na Ciebie nie ważne czyja wina no i trzeba zapłacić za szkody czyjeś, swoje no i sprawa w sądzie :P

Więc niech kolega idzie na A albo chociaż A1, nie warto ryzykować :P|

No i nie wiem, czy jak już się ma podpis i pieczątke ze stacji to nie trzeba przypadkiem iść do rzeczoznawcy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum fiata, wyczytałem, że może wszystkie papiery dać diagnosta, ale może wysłać do rzeczoznawcy w celu podpisania jak upierdliwy, tak przynajmniej ja to zrozumiałem.

Więc chyba poprostu, albo znasz kogoś na stacji kontroli pojazdów, albo dajesz mu w łape i się dogadujecie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majzel, zdaję sobie z tego sprawę, że nie powinienem jeździć bez uprawnień. Jednakże motocykle to moja pasja a jeżdząc 3 lata na 50cm zaczęło brakować tej mocy( i nie chodzi tu o samą prędkość tylko o komfort jazdy). Jeżeli będę miał tylko możliwość i pieniądze od razu idę na kurs ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majzel, zdaję sobie z tego sprawę, że nie powinienem jeździć bez uprawnień. Jednakże motocykle to moja pasja a jeżdząc 3 lata na 50cm zaczęło brakować tej mocy( i nie chodzi tu o samą prędkość tylko o komfort jazdy). Jeżeli będę miał tylko możliwość i pieniądze od razu idę na kurs ;)

Skoro to Twoja pasja, to zacznij wszystko po koleji. Najpierw pj, potem motocykl. Nie chcesz chyba, żeby Twoja pasja, była przyczyną nieszczęścia Twojego lub innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.