Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Komputer stacjonarny do ...gier :)


cori

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak ,mam kupić taki komputer który będzie spełniał wymagania najbardziej wymagających gier :lol: i moje pytanie czy lepiej dać komuś poskładać czy można kupić taki przygotowany.Z braku czasu nie byłam jeszcze nigdzie zasięgnąć informacji ,tylko w czasie pracy w necie szukam info :ph34r:

Co tyczy się kosztów ,razem z monitorem najchętniej zamknęła bym się w kwocie 2tys jednak nie wiem na ile jest to realne :wacko:

Dla przykładu znalazłam coś takiego http://www.kontrast....gb[153316].html

jednak to sam komp bez oprogramowania i monitora a przekroczył już mój planowany wydatek kasy :blink:

albo coś takiego z tym że już na moje oko grafika za słaba http://allegro.pl/komputer-i5-4x3-0gh-ddr-4g-hd-1759m-led-19-win-7-i2479093131.html

Poradzi mi ktoś coś ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eloo, cori najlepiej to przejdz się do jakiegos "malego" sklepu z komputerami tylko nie typu komputronik. napewno doradza ci jakis fajny zestaw do kwoty ktorą podasz za zlozenie i ewentualna instalacje czystego systemu cos ze 100zl extra powinni wziasc. a co do samego kompa to jak do 2k to weź coś z procesorów AMD ewentualnie i3 ale cenowo jest juz roznica na korzysc AMD ja bym polecał ci zestaw na procesorze z AMD x4 cena cos kolo 400 zl do tego plyta w wersji "biurowej pod AM3" z jakies 250zl pamieci 80zl grafika z ATI cos z seri HD6xxx max do 400zl nie droższa (co pol roku wychodzi lepsza wiec nie ma sensu dawać np 1000zł bo i tak za rok to bedzie szmelc)do tego winda home premium okolo 360zł a za reszte spokojnie jakis monitor np z benq 19" 350zl a obudowe z zasilaczem za 200zl takze w 2k mozna sie zmiescic i najnowsze gierki spokojnie na czyms takim beda smigać klawiatury i myszy nie licze bo to sa juz groszowe sprawy tak jak i naped dvd. chyba ze masz jakis "swoj" system to wtedy jest wiecej kasy na lepsza obudowe, dvd i klawiature z myszą. suma sumarum spokojnie w 2k mozna zrobic zestaw do gier. A i w jakies wyciskanie 7 potow z komputera poprzez overclocking bawic sie nie bedziesz? i bardziej zastanow sie nad systemem czy napewno musisz go "kupować"?...

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucky - dobry zestaw do gier nie opiera się na płycie "biurowej" i grafice radeon HD6xxxx

Jeśli to naprawdę ma śmigać na fajnych detalach to procek Intela i jakieś grafiki GT NVidia (przynajmniej nie będzie musiała kombinować ze sterownikami Omegi pod Radeona i kompatybilność gier będzie lepsza).

Komp, na którym chodziłyby najnowsze gry w technologii HD to koszt rzędu 4-5 tyś zł i bez SLI (czyli 1,5k zł za same grafy) tutaj nie podchodź. To tak aby koleżanka wiedziała na co się porywa. A i tak sprzęt za takie pieniądze będzie przestarzały za lat kilka.

Komputer to jest komputer a konsola to jest konsola. Inne zadania i inna specyfikacja. To do pracy a to do gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smok79 - tak rozumiem co masz na mysli, wiadomo że pro sprzęt to 4-20k i więcej .. Ale kupując sprzęt tego typu co podałem to spokojnie pogra teraz w najnowsze gry za rok dwa nie wiadomo co wymysla producenci grafik i gier i jakich to nowych funkcji nie zaimplementują w układy ( mozna powiedziec ze najlepszy komputer to ten ktorego jeszcze nie kupiłes ) i po 2latach co by nie bylo bedzie juz przestarzale,. a wracajac do grafik to czasy kiedy ATI mialo problemy ze sterownikami to juz bardzo stara sprawa. z nowymi układami juz nie ma tego typu problemow i spokojnie zgarniaja układy gf oczywiscie gf tez ma dobre konstrukcje . mozna powiedziec ze rynek podzielil sie na amd+ati i intel+nvidia jedne gry przy uruchamianiu maja logo nvidia czyli moze byc lepiej na nvidi a inne na ati i wtedy jest odwrotnie ;). plyta "biurowa" nada sie jak najbardziej nie ma moze 2 slotow pcie (testy i tak pokazuja ze lepiej dac jedna lepsza grafike niz np dwie gorsze w sli) i tylko 2 no czasem 4 sloty na RAM ale przy nowej grafice i szybkim procku i min 4gb ram to musi fajnie chodzic.. wydajnosc tych plyt tez nie jest jakas tragiczna a i zapomnialem o dysku twardym jeszcze ;) pisze tez tak tylko dlatego ze jakis czas temu skladalem takie tansze zestawy i nie ma zle z wydajnoscią.. ale fakt faktem jak chodzi tylko o granie w gry i to nie strategie czy ekonomiczne itp to lepiej kupic za 1400zl konsole np ps3 z move-em i kilka gier ;) i nie martwic sie wersja sterownika czy directX-a ;). takze koncząc temat wniosek jeden KUP Konsole :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na kupnie konsoli by się skończył wątek bo na dzień dzisiejszy konsole oferują o wiele bardziej multimedialne funkcje, które były kiedyś zarezerwowane tylko dla komputerów.

Co do wydajności to się z Tobą zgodzę Lucky... nie będzie tragedii ani też porywu ;)

Tak więc Cori - kup konsolę a za resztę jakieś małego netbooka aby móc buszować po necie.

Co do konkretnej konsoli to się nie wypowiadam bo to już subiektywne opnie by były ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie porady:-) jednk w tym wypadku muszę skombinowac komputer ,byłam w sklepie komputerowym i ma mi po południu przedstawić ofertę to napiszę co i za ile ;-)

Co do konsoli to mam jednak ps2 bez porównania z 3 lub xboxem ale to może kiedyś przy innej okazji jak będę musiała sprawic kolejny prezent :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:) dla mnie :lol:, w pewnym wieku młodszy brat nie jest już mile widziany w pokoju starszego i dla dobra ogółu trzeba kupic 2 sprzęt ,obiecałam tak na wyrost za dobre świadectwo w 6 klasie, i motywacja działa jednak cuda ,a słowo się rzekło więc nie ma zmiłujsię :P

Zerknijcie na to czy ta karta graf da radę np Battlefield 3, diablo III?

PROCESOR CORE I3 2100 3.1GHz LGA1155 BOX 529

ASUS P8H61-MX Intel H61 LGA 1155 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA/DDR3) mATX BULK 203

KINGSTON KVR1333D3N9K2/8G DUAL (2*4GB) 205

HDD WD CAVIAR GREEN 1TB WD10EARX SATA III 64MB CACHE 401

DVD-REC ASUS DRW-24B5ST SATA CZARNY BOX 90

Czytnik kart OEM 25

MS Windows 7 Home Premium SP1 64-bit Polish 1pk DVD OEM 429 opcja

Obudowa COLORSit HY6008KR USB/AUDIO 77

ZASILACZ CHIEFTEC CTG-500-80P-BULK (500W) 80+ 223

Klawiatura 30

Mysz 20

ASUS GeForce GTX 550Ti 1024MB DDR5/192bit DVI/HDMI PCI-E (910/4104) (wentylator DirectCU) 538

MONITOR SAMSUNG LED 22" S22B150N CZARNY ASAP 535

Razem 3305

Bez Windows 7 2876

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te cenę zdecydowanie nie. 500 PLN mniej i od biedy może być. Mocno sugeruję zapoznanie się z

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_lipiec_2012_poradnik_zakupowy?page=0,0, Michał składa naprawdę ciekawe zestawy, właśnie pod gry. Części możesz zamówić w necie i poprosić kogoś, żeby Ci to złożył. Ewentualnie w ProLine Ci to złożą jak u nich kupisz bez dopłaty w tydzień lub z dopłatą w 1-2 dni. Możesz też poprosić kogoś na forum, żeby Ci pomógł ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kolejny zestaw proszę ocenic :)

Intel Core i3-2120 3,30 GHz 3MB cache s. 1155 Box 485,00 PLN

MSI Z77MA-G45 Intel Z77 LGA 1155 415,00 PLN

Patriot Intel Game II DDR3 Dual Chanel 2x4GB 1600 9-9-9-24 PGD38G1600ELK 199,00 PLN

LiteOn DVDRW+- DH-24ABS SATA OEM Black 65,00 PLN

OCZ StealthXStream 2 OCZ600SXS2-EU 600W 319,00 PLN

Cooler Master Centurion 5 II RC-502-KKN1 Czarna 265,00 PLN

WD Caviar Blue WD5000AAKX 500GB sATA III 16MB 265,00 PLN

Gigabyte HD7850 2GB 256 PCI-E GDDR5 OC 1 035,00 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw ciekawy..widzę że zwiększyłaś kwotę przeznaczoną na komp-a :) im droższy tym lepszy.. ale z tą graiką za 1 tys to bym nie przesadzał. lepiej kupić za połowe ceny teraz a wymienic za 2 lata.

A ta grafika z zestawu powyżej za 500 zł jest wystarczająca? ,bo przynajmniej na monitor by zostało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest w stanie mi ktoś pomóc z błędem "OC Fail, please enter setup to change OC Fail settings". Za każdym razem muszę wciskać F1 żeby mi wystartował grat. Nic z kompem nie robiłam nagle walnęło błędem. Ramy podociskane, grafa też. W Biosie zrobiony "Load default settings", zresetowany zworką (chyba dobrze? ...) i nic! Może jeszcze baterią gada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest w stanie mi ktoś pomóc z błędem "OC Fail, please enter setup to change OC Fail settings". Za każdym razem muszę wciskać F1 żeby mi wystartował grat. Nic z kompem nie robiłam nagle walnęło błędem. Ramy podociskane, grafa też. W Biosie zrobiony "Load default settings", zresetowany zworką (chyba dobrze? ...) i nic! Może jeszcze baterią gada?

http://www.forumpc.p...howtopic=148322

Pierwszy link z Google ;) wstydź się, choć nie twierdzę, że pomoże ale Hard reset od Load Default Settings to spora różnica dla sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałam, że zworką resetowałam, wujka googla używać umiem i pierwsze co radzą przy tym to ładowanie ustawień (jak pisali tak zrobiłam, czy to jakiś sygnał, że niedługo mi się coś zje...psuje?) ;-) Czemu w ogóle świnia mnie tak męczy skoro nic mu nie zmieniałam? A na baterię nie mam na razie tyle czasu. No cóż za dwa tygodnie może znajdę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie doczytałem o tej zworce.

Co do samego problemu to najprawdopodobniej jest bateria bo nic innego nie może tu za bardzo być. U dowolnego fotografa lub zegarmistrza kup CR2032 i 5 minut aby wymienić i miejmy nadzieję, że komunikat zniknie. Jeśli nie, to upgrade biosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.