Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zarówka h4


Fran81

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowicze, przegladałem tematy ale nie trafiłem na taki który by był odpowiedzią na mój dreczący mnie temat. Przepaliła się w moim t-catcie żarówka z przodu. Podjechałem do gościa mówie mu że to jest do moto h4 taka 100w i chce taka jakaś podobną a nawet dopłace i wezmę lepszą :) Gościu szuka grzebie i słysze nagle tekst! - Szefie mam! Taka "Night Breaker! Ona pobiera 40w ale swieci jak 150 :D No to zapytalem o koszta i zakupilem jedna (31zl) zalozylem i stwierdzam ze słabo sieci jak diabli i do tego ostre zółte światło fuuuu. Wracam dziś wieczórem z roboty i co się okazuje? Totalna kicha ciemno jak w dupie a ja ledwo widze przed czacha gdzie pada swiatło! Mówie sobie odpale długie pewnie cała ulica i pobliske osiedle oswiece i co? Ja pierd..... nie ma a zaznaczałem panu w sklepie że chce jedna i to do motoru :lol: Gosciu sprzedal mi żarówke z jednym włóknem. Teraz pytanie do wyjadaczy. Co kupić co będzie dobre w h4? Stawiam na mocne światło ale nie ukrywam iż im bielsze będzie tym będę bardziej zadowolony. Z czego korzystacie bo tam wsadzic aby było cokolwiek widać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużego wyboru nie masz,prawda jest taka,że jeżeli nie masz b.dobrego reflektora,nie będzie zbyt dużej róznicy między żarówką za ok 10 zł a za 50 czy nawet więcej.Co prawda w droższych żarówkach (30/50/90+) bawią sie z podniesieniem temp.zarnika,innymi gazami,minimalnymi korektami polozenia zarnika,co w dobrych reflektorach pozwala lepiej odbić swiatlo,a zmiana barwy niby ma wplynąc na lepszy kontrast,ale w moto naprawde będzie to ciężko zauważyć.Poza tym nie ma jak wykombinować dużo więcej światla,bo strumien dla 55/60W ma chyba i tak ograniczenie ze nie może przekraczać 1000lm,więc te wszystkie napisy +50% więcej światla,trza czytac do ...%,najlepiej se tą wartość jeszcze podzielić przez 2 czy tam 10 :D Do tego wszystkie te żarówki o zwiększonej wydajności,maja skróconą zywotność,czasami sporo.Poza tym uważaj na te psedu ksenony tanie(niebieskie h4) i jakieś najtansze halogeny,bo czasami nie filtrują UV,tak samo zarniki ksenonowe-jak nie masz do nich przystosowanego reflektora z czasem pociemnieje i światla bd. coraz mniej.Moja rada-nie kombinuj,wsadź H4 o mocy jaką przewidzial producent(z boscha,philipsa,osrama,helli,byle markowy-koszt 10-20zł) i śmigaj,a jak nie to zmień reflektor i bixenona wpakuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyleś jakie byly oznaczenia mocy na tej co mialeś wcześniej a na tej co wlożyłes?Night Breaker ma dobra opinie,możliwe ze ma niższa moc niż poprzednia?Ja dzisiej zmienialem w cebrze na boscha (tez niby 30+),świeci normalnie,jakieś specjalnie dużej róznicy nie widze(nie wiem co to bylo wcześniej,nie ma producenta podanego,jedyne made in japan).Ta z philipsa tak samo nie powinna być zła,wszystkie markowe żarówki w testach wypadają podobnie i świecą dobrze.Poza tym ciekawe jest ze nie masz dlugich-są na niej 3 piny czy tylko 2?Bo jak 2 to raczej h7...Wg mnie,jak seryjnie masz 100W,kolo sprzedal ci slabsza jak wspominałes 40w że pobiera,pewnie jest to popularna 55/60W,i choćby sie zesrali w fabryce i z napisami na opakowaniu +90 nie będzie świecila jak zwykla 100W H4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ktora kupilem ma na bank 3 piny tak samo jak ta poprzednia ktora sie spalila. Jak mnie pamiec nie myli spalona miala 100w a ta ktora wsadzilem 40w gosc dawal sobie reke uciac ze ten osram 40w +90% bedzie lepiej swiecil od tej 100w. Pytanie teraz dlaczego nie mam dlugich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być coś z kostką albo elektryką,najprosciej sprawdzić wsadzając byle jaka h4,a jak nie to pomierzyć multimetrem albo żarówka i kabelek i posprawdzać czy napięcie jest,jak jest to żarówka do dupy ;) Ale w tym wypadku i tak nie zostaje ci nic innego jak kupić normalna h4 100W,i nie daj sie im nabrać na te bajery,że zarówka o tej samej konstrukcji,z o polowe niższa mocą,będzie lepiej świecić niż normalna o mocy 100w,może lepiej bd świecić od zwykłej-nie halogenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.