Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Moje pierwsze moto - kilka pytań


Gość Rico_87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rico_87

Witam Wszystkich, mój pierwszy (w zasadzie drugi) temat chciałbym zacząć od proźby o Wasza pomoc.

Postawie sprawe jasno, mam zamiar kupić jakiś "motor" do 50cm3, ponieważ napewno do końca roku nie zrobię prawka, a wiem, że do takiej pojemności można poruszać się na dowód, bądź karte motorowerową.

Z motorami nie mam większego doświadczenia, uczyłem się jeździć na starej WSK jakieś 12 lat temu :P później jakieś drobne przejażdżki Simpsonami lub quadami, ale ostatnio chyba z 2 lata na niczym nie jeździłem.

Znalazłem na Allegro ciekawą ofertę z Gliwic, gdzie kolega chce sprzedać Suzuki gs 500e za niecałe 2000zł, niestety nie znam szczegółów, bo aukcja ma bardzo tajemniczy charakter :P

Chciałbym się Was poradzić czy taki motor (jak mi wiadomo GS'y 500 miały chyba ok.480cm3) może służyć na początek dla "amatora" jazdy na dwóch kółkach.

Słyszałem, że te modele nie należą do najszybszych, ale też nie do takich co mają wygląd scigacza, a dźwięk przez nie wydobywany możnaby porównac do motorynki :) (nie obrażając oczywiście nikogo)

Druga sprawa, może głupie pytanie zadam, ale jak jest z biegami w tym motorze (bo wiem, że Javki miałe inaczej ustawiane biegi) 1 na samym dole, później w góre luz i po kolei 2,3,4 ??

Z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak piszesz 1 w dół a reszta do góry, gs ponoć dobry motorek na początek, tani w serwisowaniu. Ale na niego potrzebne jest prawko. Ja za pierwszy moto kupiłem bandita 600 trochę mocniejszy jest od gs ale i dużo cięższy (208kg na sucho) co na początku bardzo odczuwałem w porównaniu do kursowej cbf, ale teraz śmiga mi sie już fajnie ale jeszcze dużo muszę się nauczyć. Ogólnie GS jest polecany bardzo na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się Was poradzić czy taki motor (jak mi wiadomo GS'y 500 miały chyba ok.480cm3) może służyć na początek dla "amatora" jazdy na dwóch kółkach.

Słyszałem, że te modele nie należą do najszybszych, ale też nie do takich co mają wygląd scigacza, a dźwięk przez nie wydobywany możnaby porównac do motorynki :) (nie obrażając oczywiście nikogo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.