Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pomoc w wybraniu pierwszych 2 kółek 50cc, rozwiejmy wątpilowści. : )


Mastereek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum, więc zacznijmy od tego, że mam na imię Bartek. Robie właśnie kartę motorowerową, którą otrzymam w czerwcu. Moje pierwsze dwa kółka zamierzam kupić jakoś w maju następnego roku.. Interesują mnie sprzęty typu GB Street, Romet Zetka czy Barton. Niestety, a może stety naczytałem się o nich troszkę.

Ludzie podają info. ,np. o tym ,że rozkręcają się itp. Chętnie zakupił bym coś w stylu tych motorków z porządnej stajni, może być jak dla mnie nawet wyprodukowany przed 2000 rokiem :) Lepsze starsze, a porządne niż nowe a gówno. Nie chce też żebyście wrzucali, polecali mi motorki typu Aprilla RS 50, nie zamierzam jeździć skuterem w obudowie od ścigacza (ps nie każdy skuter to gówno). Ale bądźmy ze sobą szczerzy to śmieszne : D. Nie chciałbym też czegoś w stylu Rometa Ogara 900 oraz tych starszych simków. Po prostu z "sylwetki" chciałbym coś z tych co wymieniłem up. Tak zastanawiałem się już nad ,np crossem yamahą z 1990-2005, które dostane za 2-3,5 tyś, bo taki też mniej więcej przedział pieniążków mam do wydania. Ale mimo sympatii i fajnej jazdy na takich crossach (tak jeździłem), po co mieć motorek i nie mieć za co wlać. Nie pracuje jeszcze także nie ma co się oszukiwać. Aha no i wzrost w next roku podejrzewam, że bd koło 180cm wzrostu i koło 75kg wagi :).(Nie pytaj skąd wiem) Myślę, że na temat motorka napisałem dosyć, jakby co chętnie napisze jeszcze odp. na wasze pytania. A nie chciałbym jeszcze czegoś takiego, że ktoś się wypowie a zaraz wbije jakiś hejter, co nie miał do czynienia z takimi motorkami i bd go podważał i cisnął. Zaraz zrobi to następny z dwoma wyżej i tyle wyjdzie z pomocy dla mnie : )

Pozdrawiam, Bartek. :P

Wiem wymagam dużo, więc niech wypowiadają się tylko mądre w tym temacie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(ps nie każdy skuter to gówno)." Jakoś w tym tygodniu jak jechałem z tatą do Katowic to mi mówi patrz jak na motorze zapierdala :D A tu klank 50 my na liczniku 80 a on po lewym pasie nas bierze w Mikołowie naprzeciwko KFC - Musiał z 110 cis bo w niesamowitym tępie się od nas oddalał :D

'koło 180cm wzrostu i koło 75kg wagi .(Nie pytaj skąd wiem)" A ile ja będę miał jak mi powiesz to stawiam Ci cole ^^

A co do pytania mi się zdaje że chyba Barton albo GB Street bo romet odpada jeździłem na takim samym i Ci powiem że żadne mi to wrażenie :D A na GB Street i na Bartonie jeszcze nigdy więc warto spróbować - a jak dobrze pamiętam to Bartona ma xZakonnicaxP : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(ps nie każdy skuter to gówno)." Jakoś w tym tygodniu jak jechałem z tatą do Katowic to mi mówi patrz jak na motorze zapierdala :D A tu klank 50 my na liczniku 80 a on po lewym pasie nas bierze w Mikołowie naprzeciwko KFC - Musiał z 110 cis bo w niesamowitym tępie się od nas oddalał :D 'koło 180cm wzrostu i koło 75kg wagi .(Nie pytaj skąd wiem)" A ile ja będę miał jak mi powiesz to stawiam Ci cole ^^ A co do pytania mi się zdaje że chyba Barton albo GB Street bo romet odpada jeździłem na takim samym i Ci powiem że żadne mi to wrażenie :D A na GB Street i na Bartonie jeszcze nigdy więc warto spróbować - a jak dobrze pamiętam to Bartona ma xZakonnicaxP : )

No nie dam rady Ci powiedzieć ile. Ale ja wiem bo mam o tym pojęcie jak szybko rosnę i przybieram na masie bo ćwiczę : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zumico GR500 najechane obecnie 8000 km, co mogę powiedzieć... Jakbym miał kupować drugi raz raczej bym wybrał coś innego, problem jest taki że niebardzo jest co kupić. Z pozytywów motorek jest naprawdę ekonomiczny i fajnie wygląda, ale ma sporo wad. Jak już brać chinczyka to raczej zippa, lub Ferro/junak oglądałem oba moto i są lepiej wykonane niż GB i zumico, ale są też droższe.

Jeśli chodzi o sam pojazd to trzeba go delikatnie traktować, to że wibruje coś trzeszczy odpadnie to norma, mi już się udało ogarnąć większość rzeczy. Miałem trochę problemów z silnik 110 ccm, zmieniłem z wiadomych powodów. Co do 50 ccm jest dość słabe prędkość maksymalna to 72 km/h, ale to przy katowaniu moto na maksa. Taka prędkość przelotowa do jazdy to ok 60 km/h. Żeby opowiedzieć wszystko dokłądnie trzebaby się spotkać bo jest tego sporo. Gdzieś opisywałem już mój moto.

W wielkim skrócie trzeba dużo o niego dbać często wyskakują drobne usterki, ale nie zdażyło mi się abym nie dojechał do celu, a robie trasy nieraz po 150 km. Silnik jest dość delikatny, brakuje mu chłodnicy którą trzeba dokupić i najlepiej termometr oleju, aby mieć temperaturę pod kątrolą i nie katować, bo się rozciekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.