Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha DT czy Suzuki RD ?


teenznany

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego dwa inne motocykle DT jest bardziej rasowym enduro do terenu ,a Dr-a to bardziej Enduro Turystyczne Ciężkie masywne sam musisz wiedzieć czego chcesz:)

DT silnik 2T jest lekki moc oddaję w górnych zakresie obrotów ta yamaszka jest idealna do błotka i cięższej zabawy jakieś skoki też jej nie straszne :)

DR silnik 4T napewno nie będzie się tak zużywał jak 2T wystarczy na więcej, oddaje moc równomiernie można i całkiem komfortowo polatać po asfalcie i po polnych drogach i laskach ,ale jak wjedziesz w błoto trzeba mieć duże umiejętności i siłę żeby tego kolosa utrzymać no i nie poszalejesz tak :):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

elo, jakie byście polecili mi moto do jeżdżenia w terenie? lepszy 4T czy 2T? yamaha DT czy suzuki dr650?

To zależy do jakiego terenu, ciężki czy lekki, yamahy dt nie znam ale jeździłem na dr350, to ciężki motor (a co dopiero 650), typowe eduro którym co najwyżej można pojeździć gdzieś po lasach, polnych dróżkach itp. Jeśli to ma być średni i ciężki teren to tylko lekkie, max do 110kg crossy, ew. crossy z homologacją jak np. WR250F którym też śmigałem i mogę polecić (wymaga wzrostu min. 174 - 175 cm), w teren ciężki najlepiej lekkie crossy poniżej 100kg z silnikami dwusuwowymi, które charakteryzują się dużą mocą z małego i lekkiego silnika, jednak silniki te mają krótką żywotność i wymagają częstych remontów, do tego trzeba je kręcić bo na niskich obrotach nie pośmigasz, czterotakty mają znów mocny dół czyli wysoki moment od najniższych obrotów i jazda nimi to relaks bo dobrze się zbierają, wytrzymują też dużo wyższe przebiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.