Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przymiarka kasków do kufra


Anasazi

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie ten mały wystarczał. Do Podejrzewam, że na śmiganie po mieście Monolock Ci wystarczy. Ale z drugiej strony masz szybsze moto to i może lepiej Monokey - kufry są mocniejsze, bardziej pojemne (nie tyle objętość co waga dopuszczalna) więc mozesz więcej ciepłych polarów zapakować ;)

Jak tylko na miasto gdzie za dużo nie ciśniesz to Monolock starczy. Jak w trasy ale z prędkościami itp to wszyscy polecają Monokey.

Ale z drugiej strony masa ludzi jeździ z przeładowanymi Monolock i nic się nie dzieje :)

Ja brałem Monolock bo już miałem taką płytę i nie usmiechało mi się machać płytami przy przekładaniu kufra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod fotelem idzie kabel podpięty z jednej strony do kabla z lampy a z drugiej zaskoczony wtyczką 3pinową. Z tyłu kufra wystaje kabelek z gniazdem 3pinowym.

W samym kufrze 3żyłowy kabel idzie po wewnętrznej stronie ściany tylnej do góry, potem cały czas po ''suficie'' aż do ścianki z oświetleniem gdzie się rozdziela na odpowiednie segmenty. Nie miałem ochoty bawić się w jakieś mikrostyki na łaczeniu klapa / podstawa. Kabel jeszcze zasłonię czarnym hot glue i będzie gites ;)

Jak chcesz na żywo zobaczyć to się możemy zgadać - daleko nie masz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba - po prostu chciałem wiedzieć czy wykonałeś to w postaci automatu. Co innego jak się ma kufer stały, co innego jak się zamierza go odczepiać. Kiedyś zastanawiałem się nad takim spasowaniem wtyczki i gniazda aby wpięcie kufra automatycznie podpinało elektrykę, a jednocześnie aby nie było widać kabli. Skończyło się na tym że sobie podarowałem temat. Nie chciałem aby mi się coś "dyndało"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem jak to zrobić w miarę bezinwazyjnie... :) Nałożyć kufer na plytę. Następnie przewiercić przez kufer i płytę na wylot 3 małe otwory powiedzmy wiertłem 2mm. W uzyskane otwory wkręcić śrubki M2. W momencie nakładania kufra na płytę główki śrubek się zetkną, łącząc elektrycznie kufer z płytą. Dalej już z górki - śrubki w płycie podłączyć do instalacji motocyklowej, tak samo śrubki w kufrze podpiąć do kabli w samym kuferku ;)

Jutro wypróbuję - powinno zadziałać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba - po prostu chciałem wiedzieć czy wykonałeś to w postaci automatu. Co innego jak się ma kufer stały, co innego jak się zamierza go odczepiać. Kiedyś zastanawiałem się nad takim spasowaniem wtyczki i gniazda aby wpięcie kufra automatycznie podpinało elektrykę, a jednocześnie aby nie było widać kabli. Skończyło się na tym że sobie podarowałem temat. Nie chciałem aby mi się coś "dyndało"

Witam.

Kolego, a może warto wybrać sie na najwyklejszy szrot ?? Wymontować element, o który chodzi np. z klapy poloneza lub innego cinqueczento, sejczento itp., którego droga dobiegła już końca.

Montaż nie powinien być kłopotliwy. Czasu do wiosny jest jeszcze sporo. Może warto.

Pozdrowienia. Byle do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie masz rację - ale jak spojrzeć na gabaryty - to się nie sprawdzi.

To musi być mała, stosunkowo płaskie (a niestety wszelkie systemy samochodowe są przystosowane do wielkości drzwi)

Myślałem o czymś co nie będzie rzucało się w oczy a niespecjalnie przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.