Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kawasaki LTD 454 nie odpala na zimnym


zackone88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z odpaleniem mojej kawki na zimnym silniku można kręcić i nic nawet nie "probuje łapać" na pych pali odrazu bez problemu pochodzi chwilkę i wtedy można palic na rozrusznik "na dotyk" postoi z godzinke i znów jest kalica nie odpali na rozrusznik nie wiem o co chodzi. Gaźniki wyczyszczone, bak również, nowe świece. Zastanawia mnie ssanie bo jak już w końcu odpalil na pych ssanie jakby się zacielo wogóle na nie nie reagowal dopiero jak troche pochodził się rozgrzał zaczęło działać ale też nie za każdym razem.

Proszę o jakieś rady pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tu , może Ci ktoś pomoże może miał ten sam problem

http://www.vulcaneria.pl/index.php

tam jest pełno znawców VN EN 450 ale jak na moją opinię to coś z prądem może zbyt duże napięcie idzie z aku na rozrusznik i jest za słaba iskra , albo wina samego aku i sprawdz ssanie przy gaźniku czy chodzi

może wystarczy mu skład mieszanki wzbogacić, ale ja bym najpierw sprawdził aku pod obciążeniem

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak juz zapali na "pych" można go zgasić i zapali normalnie na rozrusznik. Najgorzej jest jak zimny wtedy niema szans na rozrusznik, ssanie chodzi lecz jak udało się go odpalić na pych zacinało się raz działało raz nie, może tu być przyczyna? Ale tu przy pierwszej próbie odpalenia po czyszczeniu gaźników póżniej jak juz się rozgrzał trochę pochodził ssanie zaczęło reagować tak jak powinno zastanawiam się co tam może się zacinac jak wszystko chodzi jak dodaje ssanie i odejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być samo ssanie (zapaprany gaźnik etc) lub tak jak przedmówca mówił.. lichy akumulator, a po odpaleniu na pych na chwile sie "podładuje" dlatego odpala. zrób eksperyment i prostownikiem wczesniej doładuj akumulator i dopiero probuj na zimnym odpalic jak odpali to winny akumulator, jak nie to gaźniki na stół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku dobry gaźnik juz był na stole wyczyszczony złożony zerowy efekt dalej na zimnym nie pali.

może być samo ssanie (zapaprany gaźnik etc) lub tak jak przedmówca mówił.. lichy akumulator, a po odpaleniu na pych na chwile sie "podładuje" dlatego odpala. zrób eksperyment i prostownikiem wczesniej doładuj akumulator i dopiero probuj na zimnym odpalic jak odpali to winny akumulator, jak nie to gaźniki na stół

Aku dobry gaźnik juz był na stole wyczyszczony złożony zerowy efekt dalej na zimnym nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.