Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kask za rosadna cennę..


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

Mam kilka pytań, co do wyboru kasku.

1) Jaki kask na początek? ( "Na początek ?A co głowa z czasem Ci sie zmienni?")

2) Rosądna cenna od 500 do ok. 700zl

3) Plusy i minusy danego typu.

4) Przeznaczenie kasu, jazda w mieście czasami jakieś dalsze trasy.

5) Jak wygladają kaski do komunikacji z pasazerem?

6) Gdzie w Katowicach mogłbym najpierw zmierzyć danny model- być może znajdę na allegro tańszy.

Dziekuje za odpowiedzi z góry..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę w Sharku S 900 i nie mogę narzekać. Jak za takie pieniądze, bardzo przyzwoity kask. Gdybym kupował drugi kask, koniecznie musi być blenda- bardzo praktyczny gadżet.

W K-ach jest kilka sklepów moto. Znajdź na Allegro konkretny model jak Cię interesuję, sprawdź w którym sklepie najbliżej go dostaniesz, jedź i przymierz.

Do motocykli które wymieniłeś, odpowiedni będzie kask integralny.

Jeśli chodzi o komunikację, nie wystarczy sam kask- musisz mieć intercom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zajrzeć do:

- inter-motors w sosnowcu

- 4Ride w katowicach na dąbrowce (siemianowicka) głównie shark, shoei, agv

- motohybrid zabrze - bez problemu wygooglasz (tutaj kupowałem scorpiona dla mojej połówki)

- motoATV zabrza - też wygooglasz (tutaj kupowałem ja hałer - mają sporo różnych kasków w różnistych cenach agv, hjc, shark, shoei, nolan)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno tak jakoś polecić, każdy ma jakiś tam swój typ... Choć mój typ to shoei :P

Z tańszych opcji np caberg 2vr

Podstawa to kask przymierzyć (od tego najlepiej zacząć) każdy inaczej jest wyprofilowany i różnie na głowie te garnki siedzą :)

A co do komunikacji między kaskami to do aż tak tanich takie zestawy raczej nie należą a i z funkcjonalnością chyba nie najlepiej... powyżej 100 to i tak tylko swe myśli człek słyszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem w tym sezonie w falconie lazera, ale zaczęło mi przeszkadzać że druga szyba się rozszczelniła - przez co zaczął parować, podczas jazdy zamykała mi się uchylona szyba (mam go od jakiś 10 lat) a do tego słońce przeszkadzało a okularów nie potrafiłem wcisnąć. A do tego w słoneczne dni przy powolnej jeździe szare komórki mi odparowywały - czarny wygląda fajnie ale grzeje.

Niedawno kupiłem sharka evoline2 (nówka za sześć stówek) - chciałem coś co połączy integrala z kaskim typu jet.

Moja bryka niestety ma mało miejsca pod siedzeniem stąd wygrał z nolanem n43 air.

Czy dobrze zrobiłem - okaże się w sezonie.

W katowicach możesz podjechać do boostera (Brygadzistów 82) - koło kopalni wujek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie dnia 1 lutero otwiera sie nowy salon Olek-motocykle w sosnowcu tam gdzie kiedys znajdował sie sklep pit stop motocykle z okazji otwarcia sie sklepu daja 15% na kaski i wszystkoc oz najduje sie juz w sklepie mozna znaleśc tam cos w rozsądnej kasie dla siebie napewno bedzie miał kto doradzic i zaproponowac odpowiedni kask dla ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.