Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Bonneville EFI nie odpala


krzysiek1174

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Triumph Bonneville EFI z 2007. Motocykl zakupilem w sierpniu tego roku. Motocykl od miesiaca spokojnie sobie odpoczywa w garazu u kumpla. W weekend postanowilem go odpalic i ku mojemu zdziwieniu uslyszalem cos takiego

1 sprawdzilismy aku -jest o.k

2 rozrusznik podpiety bezposrednio do aku dziala

3 zmienilismy (nie wiem jak sie to fachowo nazywa) starter solenoid i dalej nic

Macie jakies propozycje ? Za wszelkie odpowiedzi z góry bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nic nie słysze na tym filmie.

mój jak długo stoi to kręci za wolno albo wcale. i to zawsze jest kwestia małej pojemności aku. po zimie albo bardzo długim i zimnym postoju odpalam z prostownika.

nigdy nie mialem problemu z rozrusznikiem ani elektryką poza przerywaczem kierunków, a mój bonneville jest starszy, jeszcze gaznikowy i się z nim specjalnie nie cackam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeslaw - na tym filmiku slychac wyraznie jak pompa pompuje paliwo a potem gdy jest przyciskany przycisk rozrusznika jest slyszalne "klikniecie" zamiast normalnego rozruchu. Aku jest nowy z maja tego roku. w celu wyeliminownia aku podpielismy inny ktory krecil w drugim motorze....odpalalismy z prostownika i tez tosamo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba sprawdzić czy na przekaznik rozrusznika dochodzi sygnał z manetki i czy go przekazuje na starter. przeciętnie rozgarnięty elektryk powinien to ogarnąć.

jedynie manetki dośc cierpliwie i uważnie trzeba rozbierać żeby elementów nie pogubić.

do gaznikowego mam schematy elektryczne, do efi nie wiem-musiałbym w robocie zobaczyć w kompie bo coś tam było do nowszych maszyn kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Bonni ozyla ;-) rozrusznik wyciagniety rozkrecony i skrecony z powrotem gdyz wszystko bylo o.k Zostaly przeczyszczone wszystkie miejsca polaczen elektrycznych. Aku (choc nowy) zostal doladowany. Wszystko zostalo poskrecane do kupy no i za pierwszym razem rozrusznik znowu nie zakrecil ale przy ponownej probie zaskoczyl - i to jest najwazniejsze. DZIEKUJE wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.