Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

GP Malezji Dramat!!!! akcja ratunkowa


mayday77

Rekomendowane odpowiedzi

Ty mnie chyba nie rozumiesz - napisałem miał małe szanse !!!! a pisząc to nawiązuje do tego że jak by miał mniej uszkodzeń itp. to ratownicy napewno przyczynili by się do tego że było by gorzej z powodu braku zabezpieczenia go na noszach itp. Dobrze wiem że mógł zostawić moto. Analizowaliśmy to nie raz z kumplami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie i Panie (chyba powinno być odwrotnie Panie i Panowie ale pal to licho) powiem tak zbierałem kilku motocyklistów (jestem "ratownikiem czy tam medykiem" i pracuję w pogotowiu). Powiem tak film jest trochę słabej, jakości ale z tego, co wiem, z tego co mnie uczono i z własnego doświadczenia wiem, że takiego poszkodowanego zabezpiecza się podstawowym sprzętem do którego zaliczamy: kołnierz ortopedyczny, deska ortopedyczna ewentualnie ked. W tym wypadku widać wiele niedociągnięć. O ile pacjent był transportowany na desce (choć bardziej wydaje mi się że były to tzw. podbieraki) to mimo to można zauważyć, że pacjent był źle, wręcz bardzo źle zabezpieczony. OK 18 sekundy nagrania widać jak prawdopodobnie noga pacjenta zwisa z deski bądź podbieraka, co może świadczyć o tym iż nie były założone pasy zabezpieczające lub były założone w bardzo zły sposób. To że ktoś z obsługi upadł, poślizgnął się co w konsekwencji spowodowało że deska z pacjentem wylądowała na trawie to nieszczęśliwy wypadek, który może się zdarzyć, lecz gdyby pacjent był dobrze zabezpieczony pewnie nie wyglądałoby to tak tragicznie. A co do skutków tego upadku, moim zdaniem nie miały one wpływu na stan pacjenta, który po tak ciężkim wypadku był na tyle poważny, że szanse na przeżycie były naprawdę minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.