Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Bardzo glupi pomysl


matig

Rekomendowane odpowiedzi

Skromnie pozwolę sobie zauważyć, iż.... (a pierdzielę)

Pierwszy motur jest jak tester. Naumieć się dobrze jeździć idzie w parze z rysami, pęknięciami, zmianą zegarów/owiewek/lusterek/reflektorów itd. itp. Ale co może widzieć gość startujący z YBR 125 i cieszący się nią jeszcze do wiosny (mam nadzieję)?

Części do mojej hulajnogi są rzadko spotykane i drogie, a musiałem ponaprawiać po nauce sporo.

Może warto tak jak przedmówcy sugerują postawić na dobry ciuch i kask, a motur brać starszy, tańszy w częściach i bardzo popularny?

Dobrze gada..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem sobie jako pierwsze cebulkę pińcete, i uważam że ma aż nadto mocy. w miarę lekkie to jest, a mimo to już ją położyłem, i raz na winklu się wyłożyłem. kup sobie 600, a jak ja bym miał jeszcze raz wybierać pierwsze moto to wybrał bym coś mniejszego niż 500. bo to jednak zapierdziela. ( wiem koledzy że nie tak bardzo, ale jak na razie dla mnie to dużo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynałem od pojemnosci 750 -75 koni... Teraz się ciesze ze mam taki motocykl a nie inny, teraz to mi moze nawet mało ale i tak nie mam go jeszcze opanowanego. Pamiętaj jeśli kupujesz sprzęt powyżej 500 pojemność to się bój. Nawet na pieprzonym rondzie miałem problem ze prawie z niego wyleciałem na początku. To jest za konkretny motocykl ale niektórzy tacy jak ja np przeżywają poczatek. Uważaj z tymi maszynami... ja Ci odradzam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jeśli kupujesz sprzęt powyżej 500 pojemność to się bój.

Ja niedawno kupiłem na pierwszy sprzęt Horneta 600.. i masz rację boję się xD już nie tak bardzo jak na początku ale.. ;) Były osoby które mi go odradzały, nawet w czasie oglądzin osoba która ze mną była starała się mnie namówić na zrezygnowanie z zakupu xD Ale ja już byłem zdecydowany.

Teraz nie żałuję co prawda pierwsza 'jazda' była na półsprzęgle tylko i itak mi sie zdawało, że zapier.. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja ,chociaż zgadzam się z przedmówcami , że maszynka za mocna na pierwszy sprzęt , przytoczę moją historię .

Zacząłem jeździć po bardzo długiej przerwie , ok 17 lat ,na pierwsze "jazdy" do oswojenia z moto kupiłem podrasowanego do 110 cm Rometa Ogara.i gówniara wparowała we mnie samochodem podczas jednej z pierwszych przejażdżek (gadała przez komurę i nie zauważyła szarego chłopka na Ogarku ) .

Dlatego wydaje mi że rozsądek to tylko połowa sukcesu , drugą połowę stanowi szczęście.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno.... ta przyjemność z zakupu nowego motonga! Szukanie, zastanawianie się nad tym co bardziej będzie pasować... porównania sprzętów. Po co kupowac na start 1000 jak można rozłożyć sobie to na lat kilka...z kazdym rokiem z tego ciastka krojąc sobie i delektując kazdym kęsem. Tak mi sie jakoś nawineło.... W restauracji też trzeba opierniczyć przystaweczkę... aby danie główne lepiej smakowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)witam....ja ci dam fajna rade:))) kup sobie jakiegos ruska z koszem (ural,k 750) i jak sie na tym super nauczysz jezdzic to poradzisz sobie ze wszystkimi sprzetami hahahaha.....nie jeden doswiadczony motocyklista jak siadal na ruska z koszem to mial czaszki w oczach :)))))hahahhaha i miesnie rak sobie tak wytrenujesz ze masakra hahahhaha a tak juz na bardzo powaznie to lepiej zacznij od jakiegos gs500 tak na lajcie a tez nie jest taki slaby.....albo rosja tak jak pisalem hahahha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.