Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Moto 125 ccm do uczenia się


Davi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeździłem ponad 4 lata na skuterze za rok będę chciał zrobić prawko na motorek kategoria A .

Jak wiadomo skuter to nie to samo co zwykły motocykl , tutaj trzeba nauczyć się zmieniać biegi , jest inny balans ogólnie wiele rzeczy jest innych .

I tutaj rodzi się moje pytanie czy warto na kilka miesięcy kupić jakiś motorek 125 ccm żeby się podszkolić czy to w ósemkach czy zmianach biegów .

Jak wy się przygotowaliście do zdawania prawka czy może dopiero po zdanym prawko kupiliście moto , a wszystko nauczyliście się w szkole jazdy?

Właśnie największy problem mogę mieć ze zmianą biegów , ósemką czy jazdą bez trzymanki i balansowaniem za pomocą ciała.

/Jezeli zly dzial to przepraszam i prosze o przeniesienie do odpowiedniego

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na prawku masz yamahe jakąś tam 250 ccm ogólnie polecam Ci tą właśnie pojemność. Można kupić sobie motocykl na pierwszy tak do 500 ccm uważam. 125 bym Ci nie polecał masz już doświadczenie ze skuterami to możesz wsiasc na np suzuki gs 500, cb 500 er 5, lub virago 535 - takie standardy na pierwszy moto. Uczyć się zmiany biegów? xD 1 w dół, reszta do góry w większosci tak jest :) a co do ich wyczucia to bedziesz miał swój motocykl to bedziesz to czuł ( jesli bedziesz jeździć xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdże już na moto jakieś 3 miesiące i 8 do dzis sobie czasem ćwicze :) tylko ze w mojej hondzie mam środek cieżkości bardzo wysoko i mnie przechyla przy zawracaniu i węższych skrętach.

Polecam literature http://www.weltbild.pl/motocyklista-doskonaly_p1755677.html dzieki tej książce łatwiej Ci przyjdzie nauka. Opowiada o technikach jazdy jak i również codziennych sytuacjach na drodze i różnych niebezpieczeństwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.