Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Egzamin kat A Jastrzebie


ETZ

Rekomendowane odpowiedzi

1 raz zdawalem w rybniku i oblalem.i z racji tego ze w rybniku nie maja juz terminow w tym roku przenioslem egzamin do jastrzebia,po jastrzebiu to sie kompletnie nie znam,moj instruktor mi mowil ze mam na egzaminie powiedziec ze nie znam trasy,i moge ze 2 razy za egzaminatorem trase objechac zeby ja poznac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze slysze. Obawiam sie ze egzaminator nie bedzie sklonny do poswiecenia swojego czasu na Twoje zapoznawanie sie z trasa. Ale oczywiscie moge sie mylic ;) Mowie jedynie z wlasnego doswiadczenia - mysle ze najlepiej by bylo gdybys wydrukowal sobie mapke czy tam ustawil gps i podjechal sam czy z kims na trase. Mozesz szukac tez na youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęć chwilę wolnego czasu i wybierz się dzień lub dwa , wcześniej na tą trasę poniewaz kilka niuansów tam jest na ktorych można się zdziwić - jeżeli jej się nie zna. Ewentualnie przed egzaminem poproś kogoś na miejscu kto tez zdaje by się z Tobą przejechał autem tamtędy i powiedział Ci na co szczególnie zwracają uwage egzaminatorzy.

Poza tym jak ja tam kiedys zdawałam to egzaminator powiedział że mamy obowiązek znać trasę i on nic nie będzie do nas gadał przez radio.

Pozdrawiam,

Syla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdawałam w Rybniku i też była taka sytuacja o której mowi Syla... przed egzaminem obwiozłam "kolegów" po trasie i powiedzialam im na co zwracac szczególną uwage podczas egzaminu.. aczkolwiek... uważam ze warto jechać za osobą która zdaje pierwsza.. ponieważ w rybniku zdarzyło się tak ze zawracaliśmy na parkingu koło stadionu.. a trasa biegła dalej.. a wiadomo jak to jest jak znasz trase a ktoś ci ja nagle zmieni..stres nerwy i moze być po egzaminie :D Radze zarezerwować sobie dwa dni objechac trase kilka razy i zwracać uwage na "prawo-lewo" przed startem, na pierwszenstwa z prawej strony i przede wszystkim na ograniczenia... jesli tego się będziesz trzymał.. napewno zdasz! :D POWODZENIA I DAJ ZNAC JAK CI POSZLO W J-BIU! POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gratulacje i powiem Ci że przyjaznego miałeś egzaminatora, ja też zdawałem w Jastrzębiu to powiedział tylko że trasa na pamięć i po losowaniu uświadamiał że masz trasę nr 2 i tyle, straszył że każdorazowe zapomnienie trasy, trzeba sygnalizować kiwaniem głowy na boki, a on wtedy podpowie, jakbyś źle skręcił to oblane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zdawałem egzamin w Jastrzębiu to egzaminator powiedział, że pojedziemy trasą nr 2. Oczywiście jej nie znałem. Ale jak ktoś nie zna trasy to niech jedzie za pierwszą zdającą osobą. Mieliśmy przerwę 30 min między placem a miastem więc wykorzystałem ten czas i wziąłem jakiegoś kolesia do auta żeby mi ją pokazał. Nie zapamiętałem całej. Przykładowo dojeżdżając do ronda na którym nie wiedziałem w którą stronę jechać kiwałem głową i pokazywałem palcem na ucho. Egzaminator 'kumaty' po chwili się zorientował o co mi chodzi gdy zamiast pojechać prosto chciałem skręcić w lewo. Pomimo tego zdałem bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie,zdawalo 10 osob w tym 5 oblalo juz na placu a 1 osoba na miescie,wiez zdawalnosc kiepska,a egzaminator faktycznie spoko koles,trase z innymi osobami raz za nim przejechalem jak 1 osoba zdawala,pozniej chcialem sam objechac to sie pogubilem i musialem zawrocic :D ,dosc zawiła jest ta trasa,no ale wazne ze zdane, :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.