Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

FZ 1 po 2006 roku


Ali72

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Cze...

Opinia moja :-) przejechane 18000

A wiec tak latam juz 3 sezon Fz1 z 2006, jestem naprawde zadowolony, choc ma juz 5 lat moto nadal ma niepowtarzalny wyglad i moc (w swojej klasie) to jest tak naprawde motocykl sportowy z wygodna pozycja, ktora nie obciaza nadgarstkow kierowcy.

Zawieszenie jest twarde: na dobre drogi, moto jest stabilne nie wazne czy ostry winkiel czy szybki łuk wystarczy mały balans cialem i jedzie jak po sznurku...

Hamulce znane z R1 nie trzeba komentowac,

Silnik: od 4000 plynne przyspieszanie 6500 wzrost mocy 9000 ogien do odciecia, na jedynce idziemy pelna para bez strachu ze moto wyrwie do gory, pelna kontrola jak opona sie zrywa w zakrecie wystarczy tylko zejsc z obrotow, mocy mi jeszcze nie brakło...

Zuzycie paliwa od 6.5 do 8 z plecakiem pod warunkiem ze jest zgrabny he,he...

Serwis: olej+filtr co 10000 lub zeson, filtr powietrza wymieniam ja w/w ze wzgledu na duze zapylenie na slasku, klocki przod co 15000, tyl nie ruszane,

Swiece co 20000, łancuch konczy mi sie po 18000 opony przednia +/15000 tylnia co 5000-6000,

Usterki - wymiana łyzyska alternatora od pokrywy pierwsze, uszczelki lag po 28000,

Komfort: po 150km ze zwgledu na zawieszenie i twarde siedzisko tyłek potrzebuje odpoczynku :-), duzy napor powietrza (zwykla szyba a ja mam 185cm)

Montaz kufrów i dodatkowego dziadostwa ubliza silnikowi... to nie ten motor ktory toleruje dodatkowy tonaz, spada moment obr.

Tuning: zamontowalem szybe Mra z podwinieciem na kask, o niebo lepsza od standardowej, no i pozbylem sie tłumika, fuj, wymienilem na Ixila Silencer z DBKilerem, kierunki itp....

Bardzo duzo moto jest sprowadzanych z Francji gdzie przepisy ograniczaja moc do 106KM takze nalezy sobie sprawdzic wiarygodnosc handlyrza... zeby potem nie walic głowa .... he,he

Oczywiscie w Polsce sa dostepne egzemplarze posiadajace kolejny myk postaci im starsze moto tym mniejszy przebieg ha,ha

To by bylo na tyle - tak mysle ;-0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.