Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

WYDECH- modyfikacje


arturr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dylemat, gdyż planuję przerobić lekko mój wydech w hornecie, żeby szerszeń w końcu nabrał basowego, dojrzałego brzmienia :D Więc chciałbym to zrobić sam, wymyśliłem, że kupię drugi tłumik do horneta wytnę połowę i wrzucę do moto ( oryginał zostawię, na wszelki wypadek ;)) Pomysł może się wydawać dość abstrakcyjny, ale słyszałem już cbr f2 z taką modyfikacją i rewelacja jeśli chodzi o brzmienie. W związku z tym mam parę pytań: Czy jak tak zrobię to odbije się to na zaworach ? silniku ? Wyliczyłem że impreza wyniesie mnie max 150 zł, więc proszę mi nie proponować LeoVince, przynajmniej jeszcze ;p :) Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że może się odbić między innymi za zaworach.

Po zmianie wydechu powinieneś ponownie zestroić przepustnice, skład mieszanki, zawory czy co tam jeszcze masz, żeby to wszystko dobrze znowu współgrało.

Jakie są kolektory w Hornecie?

Najmniej podatny na zmianę puszki jest układ 4w2w1.

W układzie wydechowym każda najmniejsza krzywizna ma swoj cel i znaczenie.

Warto po zmianie udać się do kogoś, kto Ci dobrze to wszystgko skonfiguruje z piecem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności przepalą się do reszty kolektory a przy dłuższej eksploatacji mogą się wypalić zawory i gniazda, może trochę stracić na mocy z tego względu, że mieszanka będzie się dopalać w kolektorze.

Dedyk zawsze będzie dedykiem, wypruty tłumik to nie to samo, mimo to jakikolwiek byś nie wsadził zawsze musisz go zestroić. Jeśli ma to mieć ręce i nogi to impreza trochę droższa niż 150zł, jak chcesz żeby tylko Ci głośniej "wyrcało" to możesz faktycznie co jakiś czas przekładać taki przerobiony tłumik, większym echem się to nie odbije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.