Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Śląski Krwiobieg 21 maj 2011 Gliwice


SebastianFMM

Rekomendowane odpowiedzi

Na 1000 mieszkańców Górnego Śląska przypada zaledwie 50 dawców krwi. To dramatycznie mało, jeśli wziąć pod uwagę ogrom zapotrzebowania na ten cenny i niezastąpiony lek oraz fakt, że jeden dawca ratuje życie aż trzem osobom. Szczególnie w tym wypadku, kiedy potrzebującymi są mali pacjenci oddziałów onkologicznych.

W związku z tym w imieniu Fundacji Mam Marzenie oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, chcielibyśmy zaprosić do wzięcia udziału w „Śląskim Krwiobiegu”, który odbędzie się 21 maja 2011 roku od godziny 10:00 do 14:00 na placu Krakowskim w Gliwcach.

Pomysł akcji zrodził się we wrocławskim oddziale Fundacji Mam Marzenie. Od dwóch lat na rynku we Wrocławiu organizowana jest zbiórka krwi w trakcie której zebrano już 140 litrów. Zarząd Fundacji zdecydował, iż akcja ta warta jest rozszerzenie na całą Polskę. 21 maja 2011 roku w 16 oddziałach odbędą się regionalne edycje krwiobiegu.

Katowicki Oddział Fundacji Mam Marzenie, obejmujący swym zasięgiem teren województwa śląskiego, postanowił zorganizować „I Śląski Krwiobieg” w Gliwicach.

Tego dnia na placu ustawiony zostanie krwiobus RCKiKL, ambulans dla osób zainteresowanych zarejestrowaniem w Banku Dawców Szpiku, mini przedszkole, w którym nasi wolontariusze będą zajmować się dziećmi osób oddając krew, stoisko informacyjne Fundacji oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. Chcemy też podarować mieszkańcom Gliwic trochę rozrywki – pokazy sztuk walki, seans iluzji, występy młodych artystów. Do oddawania krwi zachęcać będą zaproszeni przez nas goście.

Zapraszamy wszystkich członków Śląskiego Forum Motocyklowego do przyjazdu tego dnia na plac Krakowski i oddania krwi. Fundacja Mam Marzenie zdecydowała się zaprosić również przedstawicieli Śląskiej Policji. Chcielibyśmy aby też dzień stał się okazją do zdrowej rywalizacji motocyklistów i policjantów o ilość zebranej krwi, a w konsekwencji o zdrowie i życie małych pacjentów trzech śląskich oddziałów onkologicznych w Katowicach, Chorzowie i Zabrzu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na profil akcji na portalu Facebook

Z marzycielskim pozdrowieniem

Sebastian Uzar

post-198238-0-80968800-1304324814_thumb.

post-198238-0-80968800-1304324814_thumb.

post-198238-0-80968800-1304324814_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.