Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

KAWASAKI ZZR-600


dr tiger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam opisze dokładnie temat.

Rozchodzi się oto wymieniłem tarcze motocyklowe z przodu na nowe i w tym sezonie zacząłem śmigać i ze stu/(100km) zacząłem hamować i czuję lekkie bocie ale nic nie odczuwam na klamce hamulcowej ale muszę dopisać ze, mam stara oponkę tez! czyżby felga krzywa?

pozdro

dr tiger :);):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli w motocyklu jest krzywa tarcza najczesciej czujesz to wciskajac hamulec że 'pulsuje" natomiast przy hamowaniu opona stawia maxymalny opór na asfalt, czesto tracąc z nią przyczepnośc .. ten moment utraty przyczepności może powodowac własnie opisane przez Cebie zjawisko. Na nierównej nawierzchni jezeli zawieszenie motocykla nie tłumi nierózności drogi przez to pływając lub wezykując (zakręt) do roboty sa amortyzatory.. inna kwestia to ostre traktowanie sprzeta który ma zawieszenie pzeznaczone do jazdy turystycznej.. wtedy napewno szybkie łuki nie beda dealne i komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wymiana dotyczyła

Tarcze hamulcowe nowe, klocki osobno kupione,i wymiana oleju w lagach odpowiedni olej i średni tak mi doradził koleś w sklepie motocyklowym i dobrze odmierzony olej w mililitrach,odpowietrzanie układu hamulcowego.

więc będę próbował jeszcze to wyeliminować

Prawdopodobnie odkryłem błąd tego co mnie spotyka w zygzaki zzr 600 rok 1991

**************************************************************************************

http://www.motocykl-online.pl/artykuly/Co_w_motocyklu_drga_podskakuje_trzepie_wibruje

*****************************************************************************************

cytuję:"

Drgania widelca :

Może dziwić, że to rzadko, ale jednak występujące, bardzo kłopotliwe zjawisko dotyczy naszpikowanych high-techem supersportów. Przyczyną nie są niewystarczająco tłumiące zawieszenia, lecz za duża elastyczność ramy lub goleni widelca. Dla przykładu: Kawasaki już w roku 2000 musiało w ZX-9R zastosować łagodniej działające klocki hamulcowe, aby osłabić drgania widelca. Przyczyną tego zjawiska była za mała sztywność ramy lub za słabe zespolenie jej z silnikiem. W 2004 roku Honda wymieniała w części FireBlade’ów klocki hamulcowe, a to w celu osłabienia drgań rezonansowych pojawiających się przy ostrym hamowaniu.

Ale i w supersportach AD 2007 – mimo sztywnej konstrukcji ramy – takie objawy również się zdarzają. Np. w najnowszych wersjach Kawasaki ZX-10R i Yamahy YZF-R1 stwierdzono przypadki drgań widelca. Przy błyskawicznym zaciśnięciu klocków hamulcowych – tzn. w przypadku, powiedzmy, awaryjnego hamowania – widelec wpadał w drgania rezonansowe, które uspokajały się dopiero po zatrzymaniu motocykla. Jeżeli proces hamowania zostanie zainicjowany przez wolniejszy wzrost ciśnienia i widelec ma czas na dostosowanie się do nowych warunków pracy, nic złego się nie dzieje. Wynika to z dużego ugięcia widelca, co usztywnia golenie. Wydaje się, że przyczyną jest silne ugięcie przy gwałtownym hamowaniu coraz lżejszych i o coraz cieńszych ściankach. Powoduje to drgania rezonansowe o częstotliwości prawie 24 cykli na sekundę."

************************************************************

I tak jak pisze przy ostrym hamowaniu to mam ale muszę oponki wymienić jeszcze i wywarze koła jak coś będę pisał ;]

pozdrawiam

Dr Tiger i dziękuje za porady :):lol::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zainwestuj w dobra przednią opone, do tego sprawdź luz na łozysku ramy(ew. skasuj, lub wymien łozysko na stożek jeżeli masz kulkowe) i drgania nawet jeżeli sa "typowe" dla danego modelu nie powinny zaburzać w przeszkadzajacym stopniu jazdy motocyklem.

P.s motocykl jest prosty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.