Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kupno Motorhispania Furia


Michu94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce zakupić motocykl od Gościa z mojego miasta.

Mianowicie chodzi mi o Motorhispania Furia 50ccm. Z silnikiem Minarelli am6, 2001rok. Sprowadzony z Austrii.

Cena jest okazyjna, jeździłem już tym motorem, tylko jest jeden problem, właściciel jak sądzi zapomniał jednego dokumentu z Austrii, mowa tutaj o "Zulassungsbescheiningung I" w tłumaczeniu na polski "Zaświadczenie o rejestracji" posiada tylko "Zulassungsbescheiningung II" oraz książeczkę "typenschein - Wzór świadectwa", w której chyba są daty przeglądu albo ubezpieczenia. Oprócz tego, motocykl nie ma blaszki znamieniowej, są tylko wybite numery na ramie, które się zgadzają z numerami w papierach tych co mam. Właściciel, mówi, że ma numer do tego pana z Austrii i można przedzwonić. Nie wiem. Istnieje jakaś możliwość rejestracji? bo cena jest naprawdę okazyjna, bo tylko 1500zł.

Właściciel jeszcze mówił, że był robiony generalny remont silnika, tłok, sworznie, nowy cylinder itp.

Tutaj zdjęcie motocykla.

1233u.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz śmigać po lasach to w czym problem? Spisz umowę z zaznaczeniem czego brakuje oraz oświadczenie sprzedającego, że pojazd jest niekradziony, a w razie gdyby okazało się inaczej to on zobowiązuje się do pokrycia wszelkich kosztów takiej sytuacji czyli po prostu odda ci kasę, i żeby dał ci komplet dokumentów które on ma, motocykla pewno nie zarejestrujesz ale sporo crossów jeździ bez tablic. Chyba że chce ci się pisać do Austrii po urzędach i być może jechać i szukać "papiera"? Dla pewności (brak tabliczki) możesz zadzwonić np. do serwisu i zapytać o ten numer, powinni mieć bazę danych albo dostęp do niej i może sprawdzą?

Licz się z tym, że przy twojej sprzedaży motocykla dalej za jakiś czas będziesz miał te same problemy z kupującym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc weź papiery od kupującego przed umową (a najlepiej idźcie razem, żeby nie było potem że ktoś czegoś nie słyszał) i idź do Urzędu albo Starostwa, bo nie wiem pod co podlegasz. I po prostu zapytaj czy jest szansa, żeby zarejestrować ten sprzęt z tymi papierami co macie. Bedziemy tutaj wymyślac i pisać różne mądrości ty się naczytasz, a potem i tak zdecyduje baba w okienku, mnie się już zdarzało, że w jednym urzędzie nie dało rady a potem kolega brał sprzęt i bez problemu rejestrował w innym. To że pójdziesz zapytać do Urzędu nie znaczy od razu, że chcesz coś ściemnić, tylko w razie czego pamiętaj, żeby nie płacić za rejestrację przed uzyskaniem informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, rozumie, pierw teraz jadę do znajomego na Stację Kontroli Pojazdów, on sobie zobaczy papiery, ale pewnie mnie odeśle do Wydziału Komunikacyjnego, modlę się, żeby babka w Wydziale miała dobry dzień i wcześniejszą noc! :ph34r: Nie wiem, dzięki becker, jeszcze się odezwe, co z tego wynikło : ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj michu a to nie jest ten motorek?

http://ogloszenia.ox.pl/ogloszenie,644013,-motorhispania-furia-50-cross-trial-.rok-prod.-2001.html

Coś te okazyjne 1500 to może jednak nie taka okazja?

A co do serwisu to raczej chodziło mi o to, żebyś się dowiedział gdzie i kto to serwisuje w Polsce (autoryzowany serwis), jak jest z częściami i czy może mają w autoryzowanym serwisie bazę danych motocykli, bo każdy poważny serwis takie bazy prowadzi. A jak mają bazę to mogą sprawdzić po numerze ramy co to za motocykl i skąd.

A potem dopiero idź do wydziału komunikacji w swoim Urzędzie i się dowiaduj czy z tymi papierami zarejestrujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.