Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

DR 350 - koła SM


maciej300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zastanawiam się ostatnio nad zakupem kół SM do DR 350, przeglądając oferty większość to koła do KTM i Huśki, Talon itd. i ich cena sięga grubo ponad 2500 zł. Natomiast często ostatnio natrafiam na komplety kół SM do Derbi Senda 50ccm (z oryginalnej wersji SM tegóż motoroweru), a ich cena waha się w okolicy 500-700 zł z oponami tarczami itd (używki). Moje pytanie, czy dało by się jezdzić na takich kołach w DR 350, ze spokojną głową że ośka się nie zatrze przy dużej ciężkości, lub szprychy nie połamią ??? Zależy mi na oszczędności jak każdemu, ale najważniejsze dla mnie jest cieszyć się oczywiście bezpieczną jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby to było dobre rozwiązanie. Ponad 2500 za Excele itp to niestety norma. Zdarzają się okazje - kumpel dopadł na allegro dwie obręcze Behra za 500 zł, co razem ze szprychami, dętkami itp wyszło 1000-1200 zł (nie pamiętam dokładnie, ale piasty przełożył z kół enduro więc jak ktoś chce wstawić inne, to jeszcze dodatkowo trzeba by doliczyć). Ale takich okazji jest mało i raczej nie ma co liczyć że się na taką trafi. Ja jak szukałem moto to od razu przerobionego na SM, właśnie ze względu na cenę jaka się robi po przeróbce. Koła Enduro nie są dużo warte, ale ceny kół to inna bajka.Niektórzy wkładają felgi z GSa i innych motocykli szosowych, ale wątpię żeby to wytrzymało jazdę SM. Z drugiej strony jeśli ktoś zamierza jeździć SM tak jak normalnym szosowym motocyklem to czemu nie (tylko po co wtedy SM kupować...)Najlepiej szukaj samych obręczy i daj do przeplecenia, bo w ten sposób najtaniej wyjdzie. Na allegro się trafiają, teraz też są tylko jakieś wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.