Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Gaźniki motocyklowe do samochodu


Koszak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam 6ciu gaźników motocyklowych mechanicznych, jak najprostszych 36tki ewentualnie 38mki, w celu zamontowania ich w samochodzie. Mógłby mi ktoś doradzić z jakich modeli motocykli mógłbym dopasować, zanim zacznę szukać, lub zanim zrobię temat w giełdzie.Prosiłbym o konkretne odpowiedzi :) z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzby tuning jakies BMki? :)Musisz wiedziec jaka jest pojemnosc jednego cylindra i dobrac gazniki wedlug wlasnie pojemnosci, ktora sa one w stanie "nakarmic".Wiekszosc (jak nie wszystkie) gazniki motocyklowe pracujace w baterji po cztery sa to gazniki, gdzie otwarciem przepustnicy i jednoczesnie dyszy glownej steruje podcisnienie wytwozone w kanale ssacym. W zdecydowanej wiekszosci iglica ma tylko jedena pozycje wobec przepustnicy z ktora sie unosi. To jest ograniczenie, w starszych gaznikach dysze mozna bylo podwieszac wyzaj badz nizej wobec przepustnicy, czym sterowalo sie jak duzo paliwa wzgledem powietrza bylo rozpylane przy tym samym uchyleniu przepustnicy.Nie wiem jakiej pojemnosci masz ten piecyk, ale raczej szukaj gaznikow z jakiegos litra, konkretny rodzaj motocykla nie ma tutaj wiekszego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to silnik vr6 volkswagena pojemność 2.8, bo ogólnie w europie czy stanach jest tego parę więc raczej jest to możliwe tutaj zdjęcie golfa mk1 z tym silnikiem i gaźnikami itb http://www.flickr.com/photos/41700900@N03/3901373678/#/ albo tutaj lepiej widać http://www.vwenthusiast.com/sootrocket/VR6-ITB.jpg i tu http://www.vwenthusiast.com/sootrocket/VR6-ITB2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie na przedostatnim i ostatnim sa wtryski.Natomiast na pierwszym zdjeciu ciezko mi dostrzec , ale tez chyba wtryski.Najprosciej bedzie jesli wyslesz maila do ludzi, ktorych foty wstawiles, badz poszperasz na zachodnich forach, ci ktorzy juz to zrobili maja w temacie najlepsza wiedze i warto korzystac z ich porad.Swoja droga, VRka volkswagena to piekny piecyk o sporych mozliwosciach, zawsze chcialem miec golfa z tym piecykiem, niestety wzgledy ekonomiczne nie pozwalaja. Zdecydowanie moja pasja to moto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszak @ 20.11.2010 21:51szczerze powiedziawszy kontakt z tymi ludźmi graniczy z cudem, a myślałem, że ktoś z for motocyklowych może mi pomóc. Kolego CB1 mógłbym prosić o twój nr gg ewentualnie jakiś kontakt?
Dlaczego z cudem?Podejrzewam, ze wiekszosc z tych tunerow to niemcy.GG mam ale juz od paru lat nie uzywam, jakby co to pisz na PW albo na maila [email protected] wejdz na strone z mojego avatara i tam w dziale kontakt tez jest mail. Post edytowany: 22.11.2010 20:03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.