Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

RS 50'/TZR 50' or etc.


Sidney^^

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chciałbym się coś dowiedzieć nt. motocykli klasy sport 50'..Mam zamiar kupić coś w stylu Aprili RS 50 lub Yamahy TZR 50'.Interesują mnie motocykle w cenie do 4,5 tys..Wiem że idzie kupić w tej cenie dość dobrą aprilie.Proszę o wasze rady i wypowiedzi nt. tych motorków.. Mam nadzieje że znajdą się posiadacze lub chociaż osobe znające te modele :)Są dla mnie ważne przedewszystkim osiągi i wygląd :)Motor nie może być mułowaty(jak na 50 oczywiście) ani brzydki.mam nadzieje że uzyskam waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejmialem aprilie classic 50 - czyli ten sam silnik co w tych sprzetach..moze porownanie nie calkiem dokladne, bo inne typy reprezentuja, inna waga, naped itp.. ale ogolnei silnik daje rade.. trzeba go na wysokich obrotach trzymac, przelozenia bardzo krotkie (po miescie sie sporo namachasz biegami) osiagi calkiem dobre ja na 50.. moja wazyla 110kg + ja 85kg i sprawnie rozpedzla do 60-70 (takie predkosci przelotowe) oczywisce czasem z niej wycisnalem wiecej 80-90 ale sprzet wtedy dawal wyraznie znac ze mu to nie sluzy... classic to bardzo wygodny sprzet i bardzo latwy do manewrowania.. wmiare znosnie robi sie przebiegi rzedu 100km na dzien - ale wiecej to juz dla prawdziwych twardzieli:) silnik jak sie o niego dba w minimalnym stopniu nie do zajechania, a naprawa stosunkowo tania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS i TZR i inne tego typu markowe sprzęty w 50 mają ten sam silnik - Minarelli AM6 (no oprócz Derbi bo mają swoje silniki :) ).Więc silnikowo nie ma co porównywać :P Wyciśniesz z nich koło 90km/hA cała reszta też nie jest najgorsza bo w końcu to nie żaden chinol czy tajwan :) Ja gdybym wybierał pomiędzy RS i TZR, a nie mógł się zdecydować po wyglądzie to szukałbym obu tych motorków i która okazja by się lepiej trafiła to tego bym brał ;)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam bardzo za wypowiedzi.. A wiecie coś może o wygodzie podróży, kosztów utrzymania itp?Bo oczywiście chodzi mi o długi wieczorny Crusing po mieście..Podobają mi się Choppery, ale Chopper 50tka wygląda śmiesznie mało i jakoś mi się to nie widzi.. ew. Enduro, ale znów za duże i zbyt hałaśliwe.. Dlatego zdecydowałem się na coś z rzędu małych plastików :)To jak wiecie coś o w/w ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierz mi ze aprilia classic 50 nie jest mala.. wielkosciowo przypomina Virago535 (bodajze jest chyba z 10 cm krotsza) wazy 110 kg - jak usiadlem piewrszy raz na niej to myslalem ze to najciezszy motor swiata:) i calkiem ladnie sie prezentuje do wieczornej jazdy idealna.. no i bardzo wygodna w miare szerokie siedzisko nisko umieszczone bardzo lubilem ten sprzet.. tak jak wyzej pisal rudy - silniki sa wszedzie te same (bardzo dobre - nie do zajechania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jeśli chodzi o silniki i części.. słyszałem że do aprili jest drogie naprawianie bo trzeba części z włoch ściągąc..Co o tym myślicie?a co do Aprilii Classic to pomyśle nad nią.. no musiałbym się przejechać żeby wiedzieć o co chodzi :)----------?----------To jak wie ktoś coś? ^,^----------I nikt nie odpowie ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.