Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

stacyjka po próbie kradzieży


Erniok

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć napisałem już podobny wątek na forum mojego modelu motocykla ale zdecydowałem że napisze i tutaj..Moje moto to Yamaha XJ 600 z 99 roku..Dziś po południu idę na parking jak zwykle po motor by zrobić sobie małą niedzielną wycieczkę razem z dziewczyną, próbuje włożyć kluczyk do stacyjki, kluczyk nie wchodzi, przyglądam się bliżej stacyjce i widzę że jest pokiereszowana a w środku znajduje się kawałek jakiegoś wytrycha..Moja zdolna i cierpliwa dziewczyna po jakimś czasie, jakimś cudem wyjęła kawałek złamanego śrubokręta ze stacyjki, bo inaczej nie mógł bym nawet zabrać stamtąd motocykla(tzn z miejsca zdarzenia). Miał on włączoną blokadę kierownicy, której nie udało się złodziejowi złamać i gdybym jej nie odblokował to musiał bym słono zapłacić za niedzielną lawetę..Teraz proszę Was o pomoc, ponieważ moja stacyjka wygląda tragicznie dzwoniłem do jednego ślusarza który zajmuje się naprawianiem stacyjek w motocyklach..Powiedział mi przez telefon że sprawa jest bardzo kiepska i będzie bardzo kosztowana ponieważ trzeba będzie zdjąć całą przednia półkę żeby dostać się do stacyjki, i dopiero z tą stacyjką podjechać do jego warsztatu w której to wymieni wkład..i że samo wyjęcie stacyjki ze zdjętej uprzednio półki to też nie prosta sprawa ponieważ w motocyklach marki Yamaha stacyjki mocowane są na dwie śruby z klejonym na gorąco gwintem czy jakoś tak, więc jak wynika z jego doświadczenia należy:1)zdjąć wszystkie owiewki z przodu2)zdjąć przednią półkę3)podgrzać okolicę gwintów śrub mocujących stacyjkę4)odkręcić jąChciałem Was zapytać czy to rzeczywiście tyle roboty i zachodu z tą stacyjką, żeby wymienić w niej wkład, i czy jak wymienię wkład w tej stacyjce to czy da radę zrobić tak żeby do nowego wkładu pasowały stare oryginalne klucze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.