Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pytanie dot. szkoły, szkolenia, egzaminu


c64club

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się w końcu na A. Miałem robić zestaw A+B, ale nie mam najmniejszej motywacji ku temu, tak więc i wybór szkoły łatwiejszy, i się kasy zaoszczędzi, coby w moto wpakować.Jest parę rzeczy, o których się nie pisze, gdzieś tam słyszałem ale nie wiem czy dobrze itd:1. Czym się kierować przy wyborze szkoły? Jestem z Katowic. Ostaecznie szkoła niech sobie będzie daleko, byle właściwa.Jedni piszą, że w szkole X fajnie uczą naprawdę jeździć motocyklem, że maniacy itd. Drudzy, że łatwo po szkole Y zdać egzamin. To pierwsze byłoby ideałem. Ale jak się nasłuchałem opowieści o zdawaniu (same ;) za 5 podejściem, pułapkach, sztuczkach egzaminatorów, o tym że doświadczenie w ruchu drogowym bardzo przeszkadza zdać egzamin, to chciałoby się wybrać szkołę, która przygotuje dokładnie pod kątem egzaminu, żeby nie tracić kolejnych terminów i kasy na egzaminy niezdane.Czytając opinie mam 2 typy, nawet blisko. Motokurs i V-max (choć ta druga samą nazwą straszy - tak jakbym się miał zapisać do klubu karate o nazwie Streetfighters)U siebie nie mam kogo zapytać. Ze 2, którzy robili prawko 20 lat temu, paru bez A lub z odebranym, więc pytam tutaj.2. Jak jest z "terminem ważności" kursu, egzaminu teoretycznego?Zrobię kurs, zdam teorię a na praktykę zabraknie pogody. Czy między teoretycznym a praktycznym jest jakiś maksymalny okres? (gdzieś słyszałem o 3 miesiącach)3. Ile trwa kurs? Na kursy B ludzie miesiącami chodzą. Nie wiem czy w takim przypadku nie byłoby lepiej do wiosny poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c64club @ 16.07.2010 16:49Czytając opinie mam 2 typy, nawet blisko. Motokurs i V-max (choć ta druga samą nazwą straszy - tak jakbym się miał zapisać do klubu karate o nazwie Streetfighters)
Nazwa Naszego Ośrodka wywodzi się z Motocykla Yamaha Vmax, która jest naszym wielki marzeniem :)Jeśli jesteś poważnie zainteresowany zapraszam do biura :)Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.