Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rybnik - Romet zamiast CBF


żylet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Zdawałem dzisiaj egzamin na kategorię A w Rybniku. Nie obyło się jednak bez przygód...Chłopak który pierwszy zaliczał plac pechowo przybrał linię ósemki podczas hamowania awaryjnego, co niestety zakończyło się dla niego efektownym szlifem po placu. Na szczęscie skończyło się na obtarciu łokcia...ale jako że nieszczęścia lubią chodzić parami CBF'ka ,jako uszkodzona, wróciła do garażu, a na jej miejsce pojawił się romet.Ten ostatni bardzo skutecznie eliminował kandydatów na ósemce. Nijak nie dało się jechać bez używania sprzegła i gazu , więc kto ćwiczył tylko na CBF jazdę na wolnych obrotach w zasadzie nie miał większych szans.I tak z 14 pochodzących: 1 odpadł na testach a z próby na placu tylko 6 osób wyszło uśmiechniętych.Ilu zaliczyło miasto nie wiem bo jechałem pierwszy, ale mam nadzieje, że tu już cała szóstka się obroniła. Z plusów - naprawdę spoko egzaminator. Na ile mógł próbował wyciągać a nie uwalać i to raczej nie tylko moja opinia.Na marginesie - jeżeli ktoś w najbliższych dniach ma praktyczny w Rybniku to niech lepiej poćwiczy ósemkę na gazie i sprzęgle bo nie wiadomo jak długo CBF'ka będzie w odstawcePozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Trochę odświeżam temat:

Za tydzień mam exam w Rybniku na prawko. Czy ktoś kto zdawał ostatnio miał taki problem że cbf była popsuta? Rzeczywiście ten romet nadal w takim opłakanym stanie?

i jeszcze jedno istotne pytanie:

w czasie jazdy po mieście po której stronie jest słuchawka w kasku? przeszłam ostatnio ostry stan zapalny, i prawe ucho mi trochę szwankuje.. =/

także mam nadzieję że standardowo po lewej bo inaczej chyba nie dogadam się z egzaminatorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może nie będzie źle :) trasa opanowana bez problemu, akurat w Rybniku chyba nikt nie ma z tym większych trudności ;D

myślałam że mają jakiś uniwersalny kask z wmontowanym "blutaczem" do komunikacji. a te słuchaweczki do chyba dobry patent, bo mimo wszystko lepiej mieć na głowie swój kask niż taki publiczny =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.