Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

jakie ciekawe trasy czechy/słowacja ?


Rekomendowane odpowiedzi

wrzućcie dobrzy ludzie jakieś fajne trasy w czechach i na słowacji jak macie nabadane.wczoraj nas poniosło zupełnie przypadkiem do novegi jicina i jestem zachwycony tamtejszymi pustymi i przyzwoitymi drogami.zupełnie na luzie można pojezdzić zamiast kisić się na tych naszych osranych wyjebach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już zdradzam:osobiście proponuję wypad przez ZAWOJĘ na JABŁONKĘ do CHYŻNEGO potem ORAVICE potem HABOVKA na LIPTOVSKI MIKULAS w kierunku STAREGO SMOKOVCA w TATRY WYSOKIE poprzez SKALNALE PLESO.a teraz szczegółowo : od zawoji do granicy : SUPER DROGA (nowy asfalt : wiem co mówię mam w zawoji haciendę.u podnóża BABIEJ GÓRY Droga do granicy miła i przyjemna z super widokami na tatry. Od granicy : jedziemy już na słowacji pierwsze duże skrzyżowanie W LEWO i ok 20 km fajnej drogi : potem na ORAVICE (gorące źródła) za oravicą super serpentynami do HABOVKI oraz fajny widok na kamieniołomy i góry TATRY (trasa ok 70km) potem wjeżdzamy serpentynami w tatry (na lewo TATRY na prawo LIPTOVSKA MARA ) No i kierujemy się na TATRALANDIE + Liptovski Mikulas gdzie możemy odbić na "A" lub jedziemy na CHOPOKA i LODOWE JASKINIE cała trasa od Katowice do Starego Smokovca ok 350km ALE WARTO Ze starego smokovca można przejechaćdo zakopanego i back ZAKOPIANKĄ lub tą samą drogą do domciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa trasa jeśli chodzi o niedaleką Słowację. Jeśli chodzi o Czechy - ponoć ciekawa trasa na Budziejowice...jechał ktoś kiedyś?Wybieramy się z kumplami do Pragi w najbliższym czasie i być może byłaby to jakaś opcja. Wstępnie planujemy w 3 dni trasę jak w poniższym linku lub wersję skróconą w zależności od czasu lub pogody. link do trasy oczywiście jest to wersja HARDCORE :)Być może będzi etak, że wyskoczymy w góry np do Brennej - tam nocleg i dyskusje ;) - rano wypad do Pragi obiadek przy Hranczanach, trochę zwiedzanka i powrót wieczorkiem. Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to są konkrety niezłe na początek. dzięki.----------ten hardkor jak popatrzeć dokładnie jest całkiem realny-dużo autostrad. ja nie mam nawet szyby w klasyku więc autostrada bawi mnie w sumie najmniej, ale analizująć twoją pętlekę już się zajawiłem na czechy połączone z opolszczyzną którą też lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wind @ 08.06.2010 22:07Sorier @ 08.06.2010 15:12Harmanec na Słowacji, droga nr 14 lub 557 - fajne winkle Dojazd z Katowic przez KorbielówJasne Bańska jest odlotowa:) , ale z tego co zrozumiałem, Carrington miał raczej na myśli wypad kilku dniowy. Można by połączyć przyjemne z pożytecznym… Połatać po winklach i przy okazji coś zwiedzić. Zaproponowałem Morawy bo to teren górzysty i krajobrazowy. Można dodatkowo wybrać się do Czeskiego raju, Adršpach… Wszystko zależy od oczekiwań…Kto chętny na wypad w tym terminie niech pisze na pw, dogadamy szczegóły…Jak będzie więcej chętnych można podzielić się na grupy, by każdy mógł odnaleźć najlepsze dla siebie tempo
Moja trasa miała charakter poglądowy - w zalezności od ekipy - do zmiany/edycji. Wiadomo, że zasuwanie autostradami nie bawi tak jak jazda po winklach na local-roadach i można zawsze zjechać z trasy lub przejechać się podobną pętlę po "żółtych" drogach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleta Słowacji są drogi i ceny posiłków, ale wadą drogie paliwo i policja.Ceny paliwa są podobne jak na zachodzie, ale podobno nasze też wkrótce będą więc problem sam się rozwiąże :) Ale to co wyrabia policja... nasza straż miejska mogłaby się od nich uczyć jak z fotoradarów zrobić dobry biznes :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z ichniejszymi pałkarzami to rzeczywiście cza dawać pozor ;-) Potrafią uprzykrzyć życie . Ale jak się nie trafi na ewidentnego palanta nie lubiącego Polaków , to mały "prezent" szybko załatwia sprawę ( czasem kwota na dobry koniaczek wystarcza ). Zawsze mam kilka Euro na tą okoliczność przy sobie . Są bardziej łasi na takie rozwiązania niż "nasi" tfu . stróże prawa . No i te ich gold kety , kolczyki i nieśmiertelne fryzurki a'la Limahl . To jest jakaś norma wyglądu i zachowania chyba wpisana u nich w ten zawód ! Chociaż ostatnio coraz więcej jest tam pałkarzy w stylu "AmericanPolicman" . Mnie to już na dzień dobry śmieszy i może dla tego mnie traktują inaczej , bo zamiast się stresować mam uśmiech na gębie , a te barany nie wiedzą że to z nich mam zlewę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

tak sobie temat odnowię...za raciborzem odbić na najbliższe przejście w kierunku na opavę, z opavy na bruntal, z bruntal na jesenik, potem na głuchołazy, powrót na śląsk przez urokliwą opolszczyznęcałość około 450-500km, czeska część przez sudety kapitalna, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.