Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kupujemy sprzęta i co potem?


matszw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Nie wiem czy temat był, a nie potrafię znaleźć... Jestem obecnie na etapie decydowania się na motorek, jest to w ogóle pierwszy mój zakup czegokolwiek z silnikiem, dlatego też mam pytania związane z momentem po zakupie - co z ubezpieczeniem? Jak załatwia się sprawę przejścia ubezpieczenia? A jeżeli przejdzie, to czy w przypadku kolizji sprzedający ponosi jakieś konsekwencje?Jak wygląda kwestia przeglądu? Czy rejestrując moto na siebie muszę robić ponownie przegląd czy będzie wpisana data od poprzedniego właściciela?Czy są jeszcze jakieś inne problemy w przypadku zmiany właściciela o których nie napisałem? Z góry dzięki za odpowiedź!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalnosci sa takie same jak w przypadku samochodu.Ubezpieczyc motocykl zreszta jak kazdy poajazd musisz od odpowiedzialnosci cywilnej. Ubezpieczenie poprzedniego wlasciciela jest wazne do momentu wygasniecia polisy.Konsekwencjami wypadku sa zwykle smierc lub kalectwo i o inne bym sie nie martwil. Wypadkow najlepiej po prostu nie miec. Ubezpieczenie OC pokryje wszelkie straty materialne.Przeglad takze jest obowiazkowy ale po przerejestrowaniu jesli przeglad jest aktualny Pani w wydziale komunikacji wpisze date ze starego dowodu rejestracyjnego, a Ty bedziesz musial zrobic przeglad dopiero wtedy kiedy bedzie uplywal termin badania technicznego.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci jeszcze radził dowiedziec się o jakieś sensowne ubezpieczenie dla siebie (niezależnie od OC) na wypadek wypadku i np. pobytu w szpitalu albo w ogóle od smierci lub kalectwa. nie będę reklamował T.U. ale poszukaj w necie, znajdziesz na 100%, ja płace rocznie np. ok. 300 zł na pobyt w szpitalu gdybym nie mógł pracować - T.U. wypłaca 100 zł za każdy dzień w szpitalu. poza tym od śmierci - głupio byłoby zostawić rodzinę bez kasy. a nigdy nie wiesz "kiedy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC w ciągu miesiąca powinieneś przepisać na siebie(aneks) i zostanie obliczona różnica zniżek starego właściciela/twoich. Jeśli masz mniejsze zniżki niż sprzedający to musisz dopłacić różnicę i na odwrót. Sprzedający z dniem sprzedaży w razie wypadku nie ponosi żadnych strat (nie traci zniżek) nawet jeśli w coś przydzwonisz. On ma umowę KS i to jest jego dupochron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastor @ 19.04.2010 19:00No i nie zapomnij o podatku od wzbogacenia w Urzedzie Skarbowym bo masz na to 14 dni od daty zakupu jak sie zagapisz to odsetki płyną.
Że tak powiem, pierd*lisz jak potłuczony. A czy chłopak go dostaje w spadku, albo wygrał go na loterii żeby się wzbogacić??, raczej podatek od zakupionej skarbonki. W przypadku kupna opłaca się Podatek od Czynności Cywilno Prawnych (PCC-3, niegdyś PCC-1). Jego stawka to 2% od wartości rynkowej ruchomości( w naszym przypadku motocykla), podatek ten obowiązuje od wartości motocykla powyżej 1000 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matszw @ 19.04.2010 07:53Witam! Nie wiem czy temat był, a nie potrafię znaleźć... Jestem obecnie na etapie decydowania się na motorek, jest to w ogóle pierwszy mój zakup czegokolwiek z silnikiem, dlatego też mam pytania związane z momentem po zakupie - co z ubezpieczeniem? Jak załatwia się sprawę przejścia ubezpieczenia? A jeżeli przejdzie, to czy w przypadku kolizji sprzedający ponosi jakieś konsekwencje?Jak wygląda kwestia przeglądu? Czy rejestrując moto na siebie muszę robić ponownie przegląd czy będzie wpisana data od poprzedniego właściciela?Czy są jeszcze jakieś inne problemy w przypadku zmiany właściciela o których nie napisałem? Z góry dzięki za odpowiedź!;)
Generalnie, oprócz kosztów ubezpieczenia i 2% do US należy doliczyć koszty przeglądu motocykla w zaprzyjaźnionym warsztacie, żeby później nie było niespodzianek...wiadomo nawet sokole oko kupującego nie wszystko wypatrzy :)W moim przypadku doszedł jeszcze koszt opon...niestety. Oczywiście, skoro to Twój pierwszy pojazd silnikowy nie zapomnij o dobrym stroju....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.