Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Śmierć prezydenta - a może by???


Rekomendowane odpowiedzi

Śmierć prezydenta - a może by???Pojechać jutro do Warszawy i oddać hołd ofiarom katastrofy pod pałacem prezydenckim!?Będę na forum do 24:00 wszyscy chętni zgłaszają twój udział do 24:00.Wyjazd o godzinie 07:00 w niedzielę, powrót według uznaniania.O godzinie 12:00 minuta ciszy pod pałacem prezydenckim, kwiaty!Powrót tego samego dnia!Dla zainteresowanych start o 07:00 Z BP w Borku Fałęckim!Jeżeli zgłosi się chociaż jedna osoba dotrzymam jej towarzystwa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że większość zapaliła znicz w pierwszym odruchu po usłyszeniu o tragedii tylu ludzi... Pojechanie żałobną kolumną do Wawki jako motocyklowy hołd to dobry pomysł... Pogoda nie sprzyja ale na pewno nie wystraszy az tak bardzo... tylko uważajcie w trasie - byście nie powiększyli grona moto aniołów ... I wracajcie cali...[*] dla ofiar w Smoleńsku i kondolencje dla ich rodzin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowione jedziemy do Warszawy!Nie znaczy to, że nie można zrealizować pomysłu z kopcem wieczorem, jak zdążymy wrócić z Warszawy to się dołączymy!Osoby z poza Krakowa niech dają znać gdzie będą czekać na trasie i o której!?Kto może niech da znać znajomym!Szczegóły na http://www.grupa-poludnie.info/phpBB3/viewtopic.php?f=1&t=11007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się!Pomimo przeciwności losu w postaci uporczywego deszczu dotarliśmy na czas do Warszawy, która wynagrodziła nam to pięknym słońcem.Jak dojdziemy do siebie napiszemy coś więcej i wrzucimy jakieś zdjęcia.Było warto zmarznąć i zmoknąć, poczuć tą atmosferę, znaleźć się w centrum wydarzeń i być małym ogniwem historii, by kiedyś powiedzieć byłem tam!Ps.cathykgbKasiu nie miałem nic złego na myśli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się!... napiszemy coś więcej i wrzucimy jakieś zdjęcia.Było warto zmarznąć i zmoknąć, poczuć tą atmosferę, znaleźć się w centrum wydarzeń i być małym ogniwem historii, by kiedyś powiedzieć byłem tam!
Dzizasss , mosz ty wszystkich w domu ?? Jak widzę jak ludzi kręci ta całą szopka to się poważnie zastanawiam nad przyszłością tego świata . Dawaliście też po garach do odcięcia jak auto z trumną przejeżdżało ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Dzizasss , mosz ty wszystkich w domu ?? Jak widzę jak ludzi kręci ta całą szopka to się poważnie zastanawiam nad przyszłością tego świata . Dawaliście też po garach do odcięcia jak auto z trumną przejeżdżało ???”Sam nie wiem, co mam ci odpowiedzieć?Może najpierw odpowiem na twoje pytania!- Nie nie mam wszystkich w domu, ojciec zmarł mi w zeszłym roku.- Szanuje oczywiście twoje poglądy jednak dla jednych to szopka, a dla innych smutek, żal i wydarzenie w skali całego świata. Każdy przeżywa to na swój sposób i nie mnie oceniać zły czy dobry, zrobiłem to, co czułem i nie jest mi z tym źle, a twoje uszczypliwe uwagi zostawię pod ocenę czytelnikom tego forum.- Czy dawaliśmy po garach – OCZYWIŚCIE jak ponad 1000 innych motocykli, milczał tylko twój! Pojechaliśmy tam jako motocykliści i uczciliśmy śmierć ofiar jak motocykliści. Dawaliśmy po garach, zapaliliśmy świeczkę i pomodliliśmy się. Gdybyśmy pojechali tam jako strażacy to zrobilibyśmy to jak strażacy. Każdy, każdy, kto tam był przedstawiciele różnych grup i organizacji manifestowali to w różny sposób, jedni się modlili inni płakali, kierowcy trąbili, rowerzyści dzwonili.Da zainteresowanych foto galeria!http://picasaweb.google.pl/leon.1981.krk/WyjazdDoWarszawyOddanieHoDuOfiaromKatastrofyPrezydenckiegoSamolotu#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars i tak zrobił to bardzo delikatnie...zbyt delikatnie.mnie tylko zastanawia fakt jak można wszytko rozpatrywać w tak trywialny sposób...szopka???ja się pytam jaka szopka? nie wszyscy Giemul wierzą we wiadomości ukazujące się w mediach. mediach które przez cały okres prezydentury naśmiewały i zrobiły z Prezydenta ponuraka, gbura i człowieka za nic mającego innych ("spiep**j dziadu)...nic nie robiącego dla polski i Polaków, tylko torpedującego wysiłki naszych Narodowych tuzów z Prawicy i Centrolewicy(PO, jakby ktoś nie doczytał).jeśli na tym budowałeś swoje zdanie, to Ci gratuluje, ale nie zdania, tylko głupoty...gdybyś choć trochę się wysilił i poczytał to, co Kaczyński pisał w swoich przemówieniach i zrozumiał co chciał przekazać- jak bliska mu była sprawa nierozliczonych zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, jak bardzo interesował się sprawami Kresów wschodnich, jak dbał o wizerunek polski na arenie miedzynarodowej...o tym się nie mówi, bo to niewygodne. niewygodne jest dziś być prawdziwym Polakiem, gdy wszyscy są obywatelami świata...nie zrozumiesz tego, bo pojecie prawdziwego patriotyzmu jest Ci obce wnioskując po tym co piszesz...zresztą nie tylko patriotyzmu...ale życzę Cie dużo radości i szczęścia w Twoim świecie, gdzie prawdziwy żal, hołd, pamięć i podziękowanie płynące z serca, to szopka, kościół,to banda złodziei, a państwo to "legalne złodziejstwo i wszędobylska hipokryzja"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..nie wszyscy Giemul wierzą we wiadomości ukazujące się w mediach...
nie wiem kto z nas dwóch bardziej wierzy w media
...gdybyś choć trochę się wysilił i poczytał to, co Kaczyński pisał w swoich przemówieniach i zrozumiał co chciał przekazać...
otóż ja czytałem , i to bardzo dokładnie . Widziałem tam raczej fobie i straszenie babajagą .
... jak dbał o wizerunek polski na arenie miedzynarodowej...
nie wiem skąd wziołeś ten tekst , ale jest dobry
kościół,to banda złodziei, a państwo to "legalne złodziejstwo i wszędobylska hipokryzja"...
jak się domyślasz , pod tym się podpisuję bez zastrzeżeń .Wiesz , mógłbym tu teraz dolać tak oliwy do ognia ( pisząc o faktycznych dokonaniach śp pana Kaczyńskiego ) , że by ci ciśnienie podskoczyło , ale dam sobie spokój . To jest FORUM a nie księga kondolencyjna i moje zdanie mimo że nie idzie w głównym nurcie , też ma prawo się tu znaleźć .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz czytałeś, ale jak pisałem chodziło również o zrozumienie...mnie ciśnienie nie podskoczy, bo nie boje się prawdy, nawet jeśli nazywa się ją w "środkach masowego rażenia" straszeniem baba jagą i machaniem szabelką...masz racje, ze to forum i ze każdy, nawet nieprawdziwy, kłamliwy i godzący w czyjeś dobre imię post ma prawo się tu znaleźć. są jednak ludzie, którzy maja inne zdanie na ww. temat niż Ty, czy motomaniaczka i mają oni prawo bronić swoich poglądów, bronic czyjegoś dobrego imienia- nawet jeśli czas nie jest po temu odpowiedni...dlatego myślę, ze zdołasz zebrać się w sobie na tyle, ze uszanujesz powagę chwili i choćby do chwili pogrzebu zachowasz swoje komentarza dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedna rzecz... Szczerze mówiąc czuję też zniesmaczenie. Jeszcze tydzień temu prowadziliśmy ze znajomymi rozmowę na temat PISu, Prezydenta, itd. Byłem w towarzystwie jedyny, który zadeklarował chęć głosowania na PIS i na Kaczyńskiego jako prezydenta. Do tego odpierałem mocny atak przeciwników braci Kaczyńskich. Jak dzisiaj widzę, jak ludzie nagle pokochali naszego Prezydenta, to też mam odczucie pewnego zakłamania.A może to nie zakłamanie, tylko może ludzie zauważyli, że to, co się robiło wobec Kaczyńskiego to było przegięcie? Tak, czy siak- widzimy, że media potrafią z dnia na dzień z człowieka, którego do tej pory pokazywali tylko jako gościa, któremu trzeba podstawiać krzesełka, żeby go było widać zza mównicy (bo był o CAŁE 5 cm niższy, niż kaczor Donald czy prezio Oluś [tak na niego mówił Oleksy?]) zrobić nagle bohatera narodowego.Druga sprawa- wszyscy mówią, że PIS gówno zrobił. Narzekają na koalicję z LPR i Samoobroną. Na mój gust całe to polityczne szambo spowodowało... PO. Jakie mam argumenty?PISowcy wygrali wybory. Zaproponowali koalicję PO. Niestety Ci drudzy uniesieni dumą powiedzieli, że do koalicji mogą wejść, ale tylko na warunkach, jakie postawi PO. Ale sorry- chopaki przegrali wybory i nie dziwię się, że PIS nie zgodził się, żeby koalicja była na warunkach PO. W tym momencie chłopaki z PO wiedzieli, że jak nie wejdą do koalicji, to wysypią rządy PIS, bo CI nie będą mieli jak uchwalać ustaw. Postanowili, że pójdą na przeczekanie- wtedy PIS MUSI się wysypać (nie było innej możliwości- to samo stałoby się z PO, gdyby była odwrotna sytuacja), a zadaniem PO jest tylko trzymać ten sam ranking. I tak się stało. Żeby cokolwiek przegłosować w sejmie, trzeba mieć większość. Kaczyńscy jej nie mieli, więc skoro PO nie weszło w koalicję musieli szukać w partiach, które były największe w sejmie po PIS i PO. Czyli LPR i Samoobrona. To było zagranie taktyczne, bo nawet mało wnikliwy obserwator (taki, jak ja) zauważa, że Giertych i Lepper nie byli zbytnio zachwyceni ze współpracy z PIS. Mówili raczej, że Kaczyński zrobił z nich marionetki. I tak faktycznie było- użył tylko ich partii do przegłosowania niektórych ustaw. Przez co zostało rozliczone trochę smrodu w Polsce.Jednak wiadome było, że te koalicje nie mają szans. W drugich wyborach wygrało PO. I tu wielki zonk... Bo planem PO było... wygrać wybory. Zauważcie, że przez pierwszy rok gówno się działo. Chłopaki byli tak oszołomieni, że wygrali, że jeszcze rok czasu zastanawiali się: co teraz?Mi autentycznie szkoda Prezydenta i tych ludzi. Jako ludzi. Nie jako polityków. Natomiast utrata Prezydenta (już nie chodzi o nazwisko) jest dużym ciosem dla kraju i tu też nie ma dyskusji- to jest rana dla naszego patriotyzmu.Jednak zastanawia mnie inna rzecz. Rozumiem, że nie każdy musi kochać Polskę. Nie każdy musi kochać Kościół, księży, itd. Ale wyrażanie takich skrajnych opinii jest nie na miejscu. Jak się żyje w kraju, w którym większość społeczeństwa w jakiś sposób poważa Kościół, w którym większość społeczeństwa jednak identyfikuje się ze swoim narodem, to obrażanie Kościoła czy kraju jest obrażaniem właściwie większości z nas. Ja naprawdę czuję się urażony, jak czytam opinie typu: Kościół to złodzieje. Polacy to hipokryci... Jakakolwiek byłaby Polska, to jednak jest to kraj otwarty. Nawet nie trzeba paszportu, żeby stąd wyjechać. Jak komuś się tak bardzo nie podoba- droga wolna! Przecież nikt nikogo tu na siłę nie trzyma. Nie wiem, do czego prowadzi taka polityka ciągłego narzekania, wytykania, naśmiewania się, poniżania, itd. Co więcej- krytykujący nie mają do zaoferowania nic w zamian. A ta krytyka do niczego nie prowadzi, oprócz tego, że psuje humory ludziom, którzy na coś takiego trafią. Łatwo jest powiedzieć, że coś jest do dupy. Ale trudniej wysilić się i spowodować, żeby to coś, co jest do dupy- zmienić... Sorry- dla mnie to jest po prostu wyrażanie swoich frustracji. Na miejscu takich osób poszukałbym problemu w sobie, a nie w otoczeniu. Dopóki taka osoba będzie szukać przyczyn swoich niepowodzeń w otoczeniu, do tego czasu nigdy nie będzie prawdziwie szczęśliwa. Problem nie jest w tym, jakie mamy otoczenie, tylko w tym, jak je subiektywnie oceniamy. Dzieci w Afryce zapierdzielają kilkanaście kilometrów do studni, żeby mieć czego się napić w zapchlonej, zbitej z bambusa chatce. Jedzenie to rarytas. Nam w Polsce tak naprawdę nie brakuje niczego oprócz... optymizmu. Jak mamy problem i rozwiązanie, to większość ludzi w rozwiązaniu widzi problem, zamiast w problemie widzieć rozwiązanie.Ja jestem zadowolony, że żyję w Polsce. Podoba mi się klimat między ludźmi, podoba mi się Ustroń, lubię Kościół, cieszę się, że mogę podróżować, gdzie chcę, cieszę się, że Polaków stać na wakacje praktycznie w każdym kraju. Mamy w cholerę jedzenia, fajne ciuchy, itp. itd.Tylko ostatnio męczy mnie to, że co drugi temat- nawet na forum motocyklowym, jest przepełniony jakimiś wypocinami na temat księży złodziei, dupiatości kraju, itd. A powtórzę, jakie to jest proste. Jak mi się nie podoba, to nie nawracam większości swoimi wynurzeniami, tylko wyjeżdżam w takie miejsce, które spełni moje oczekiwania. A jak decyduję się, że jednak zostaję, to jak nie mam do zaproponowania nic lepszego, to po prostu zamykam buzinkę i swoje opinie zostawiam dla siebie, bądź osoby, która mnie o nią zapyta. Nie truję dupy innym, zadowolonym obywatelom tego kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie motocykliści!Pragnę podkreślić, że nie chodziło mi o to, że zginęła część PIS-u.Politycznie należę do tych niezdecydowanych i niezależnych.Nie oceniam sytuacji gospodarczej, politycznej, religijnej, ekonomicznej Polski ani ich Obywateli!Zginęli ludzie, zginęli Polacy!Zginął Polski Prezydent! Zginęła jego żona!Zginęli wykształceni, znamienici ludzie, którzy mogli jeszcze dużo wnieść w nasze życie!Oni wszyscy mają rodziny, żony, dzieci i wiedli jak my zwyczajne życie.To bardzo wielka strata dla Polski i rodzin ofiar. Tym Bardziej sytuacja jest dramatyczna i podniosła gdyż zginęli na ziemi kaźni naszej polskiej inteligencji.Kto wie, co by ci ludzi wnieśli dzisiaj w życie Polaków gdyby żyli.Jak wyglądała i gdzie była, by dzisiaj Polska tego już się nigdy nie dowiemy.Sytuacja ironicznie się powtarza na tej samej ziemi w rocznicę zamordowania Polaków i też ginie inteligencja Polska.Sądzę, że w tej sytuacji sprawa dotyczy wszystkich tych przekonanych i nie przekonanych, wierzących i niewierzących, partyjnych i niepartyjnych, Polaków i obcokrajowców itd...Pojawiające się dzisiaj wulgaryzmy, opluwanie, ironia pod adresem ofiar i oddającym im cześć jest skowytem ludzi sfrustrowanych, pozbawionych wrażliwości i jakiegokolwiek światopoglądu lub po prosu nie mają wiedzy na temat obecnych wydarzeń i historii świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzisiaj widzę, jak ludzie nagle pokochali naszego Prezydenta, to też mam odczucie pewnego zakłamania.
no co ty ?? Przecież wszyscy wierzą że to człowiek godny pochówku obok Piłsudskiego .
..... Na mój gust całe to polityczne szambo spowodowało... PO. ....Zaproponowali koalicję PO. Niestety Ci drudzy uniesieni dumą powiedzieli, że do koalicji mogą wejść, ale tylko na warunkach, jakie postawi PO. Ale sorry- chopaki przegrali wybory i nie dziwię się, że PIS nie zgodził się, żeby koalicja była na warunkach PO...
albo ja byłem gdzieś indziej jak to się działo , albo ty . Skąd ty bierzesz takie teorie ? PiSiory miały bardzo konkretne żądania wobec koalicjanta WYKLUCZAJĄCE jakąkolwiek współpracę . Wymagali 100% posłuszeństwa . Nie wypalił im ten numer z PO, więc byli zmuszeni podkupić stołkami półgłowków z LPR i Samoobrony .
... Mówili raczej, że Kaczyński zrobił z nich marionetki. I tak faktycznie było- użył tylko ich partii do przegłosowania niektórych ustaw.
patrz mój tekst powyżej
Zauważcie, że przez pierwszy rok gówno się działo..
skąd ty to wszystko wiesz ? Z TVN ?? Już po 2 dniach po wyborach rankingi Polski na arenie międzynarodowej wzrosły dwukrotnie ! Wcześniejsza kłótliwość PiS i brak obycia w świecie skutkowała jedynie izolacją .
....jak czytam opinie typu: Kościół to złodzieje. Polacy to hipokryci... Jakakolwiek byłaby Polska, to jednak jest to kraj otwarty. Nawet nie trzeba paszportu, żeby stąd wyjechać. Jak komuś się tak bardzo nie podoba- droga wolna! Przecież nikt nikogo tu na siłę nie trzyma. Nie wiem, do czego prowadzi taka polityka ciągłego narzekania, wytykania, naśmiewania się, poniżania, itd. Co więcej- krytykujący nie mają do zaoferowania nic w zamian.
mam do zaoferowania zrobienie z tym porządku ! Włąśnie poprzez nagłaśnianie , bo tyle mogę zrobić ! Bo to też mój kraj !! I jeżeli ksiądz molestuje dzieci ,to ma iść siedzieć do ancla jak każdy inny zbok ! Jeżeli polityk kradnie ,to ma poczuć na własnej skórze , że to nie ujdzie mu płazem !!
..... A ta krytyka do niczego nie prowadzi, oprócz tego, że psuje humory ludziom, którzy na coś takiego trafią. Łatwo jest powiedzieć, że coś jest do dupy. Ale trudniej wysilić się i spowodować, żeby to coś, co jest do dupy- zmienić...
a od czego twoim zdaniem należy zacząć , jak nie od uświadomienia sobie problemu ? Jak ci psuje humor prawda , i lubisz życie w ułudzie cudowności to zdrówko !
.....Dopóki taka osoba będzie szukać przyczyn swoich niepowodzeń w otoczeniu, do tego czasu nigdy nie będzie prawdziwie szczęśliwa. Problem nie jest w tym, jakie mamy otoczenie, tylko w tym, jak je subiektywnie oceniamy....
pijesz tak do mnie to pij w oczy , nie zwiedzaj . Kolego , ja jestem szczęśliwy , właśnie dlatego , że przestałem widzieć na różowo ! Jestem realistą , lubię czyste zasady i ich przestrzeganie . Jak lubisz postrzegać czerń na biało tylko dla tego żeby ci się dobrze spało , to coś z tobą jest nie tak nie ze mną .
... że Polaków stać na wakacje praktycznie w każdym kraju. Mamy w cholerę jedzenia, fajne ciuchy, itp. itd...
no tu pojechałeś po całości już totalnie . Ja wiem ,że Kaczyński obiecywał każdemu wczasy w Egipcie , ale niestety nie zdążył wprowadzić tego w czyn . Skręć czasem tym twoim ciężkoskręcającym parowozem w boczne uliczki śląska , zobaczysz co jedzą dzieci z ulicy .
.. to po prostu zamykam buzinkę i swoje opinie zostawiam dla siebie, bądź osoby, która mnie o nią zapyta. Nie truję dupy innym, zadowolonym obywatelom tego kraju...
och jakże wspaniałomyślne to zdanie . Wszystkie opinie są dobre pod warunkiem że są podobne do moich . Nie dziwi mnie już czemu głosujesz na jedynie słuszną partyję . Tam też jedynie słuszny jest kierunek wyznaczony przez wodza . Innowiercy są od razu izolowani i wyrzucani . A jak nie chcą dobrowolnie , to się im "pomaga" zakładając podsłuchy i teczuszki . Albo zmusza ich kolegów do kablowania na nich . Żenada .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giemul, w bardzo wielkim stopniu zgadzam sie z opiniamii które wyrażasz. Jednak nie podoba mi sie że na tym forum zaczynamy wszyscy wypowiadać się politycznie, do tego kłutnie. Dlaczego? Moje zdanie-zgineli i żal wszystkich. Jedyne co mi się nie podoba to to, że w innych krajach i to na całym świecie wprowadzają żałobe, że z końca świata idą do nas kondolencje, a my mieszkając tu jak zwykle tylko jęczymy. Szkoda mi wszystkich, naprawde, np ci funkcjonariusze BORu zginęli na służbie, prezydent, posłowie itd wszyscy byli na służbie dla ojczyzny. Nie rozstrzygajmy już czy tego lubieliśmy a tamtego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli nazwa "motocyklista" staje się obciachowa.Tam gdzie media tam motocykliści.Ale zapewne na miejscu wszyscy samochodziarze zjednoczą się z motocyklistami w ramach żałoby narodowej.Nikt nie będzie wyprzedzać na skrzyżowaniu,żadnego wymuszania pierwszeństwa.Potrwa to całe 4 dni,jak to było podczas poprzedniego śmiechu na sali zwanego "medialnym pogrzebem papieża"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.