Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Moto... od handlarza? (Rybnik)


d1abol

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zbliza sie chwila zakupu sprzeta, tak wiec przegladam tu i owdzie rozne oferty. Kilka dni temu natrafilem na goscia z Rybnika, ktory zajmuje sie sprowadzaniem sprzetu zza granicy (glownie Niemcy). Facet nazywa sie Miroslaw Dudek i prowadzi firme Promex na Lipowej. Panuje taka powszechna opinia, zeby unikac kupowania sprzeta od handlarza jednak slyszalem sporo pochwal odnosnie tego goscia i postanowilem go odwiedzic osobiscie. Interesuje mnie CBRrka 600 F4i w wersji Sport, rocznik 01-02. Facet wydawal sie byc rzetelny i dobrze obeznany w temacie. Nie owijal w bawelne i powiedzial wprost, ze sprowadzenie moto u niego bedzie drogie. W przyblizeniu ok. 15 tys zlotych. Zapewnil jednak, ze sprzet, ktory sprowadza nie wymaga zadnego dodatkowego wkladu finansowego. Ludzie, ktorzy korzystali z jego uslug pisza, ze sprzty to igly zazwyczaj z malym przebiegiem. Mam jednak kilka obaw. Raz, ze to jednak handlarz i jakby nie bylo zyje ze sprzedazy... a dwa cena moto. 15 tys za ten rocznik to sporo. Na allegro ceny wahaja sie miedzy 12-13 tys, a te 2-3 tysiaki droga nie chodza. "Za" przemawia fakt, ze gosciu ma dobra opinie i teoretycznie nie powinienem sie obawiac o stan moto, ktory sprowadzi. Minus to jednak wysoka cena i jakis tam stres, ze po wplaceniu zaliczki, ktora pewnie niska nie bedzie dostane nie to, czego oczekuje. Pytanie, czy warto sie na to pisac? Na allegro kusza ceny, ale z drugiej strony Niemiec igla.No nic.. podzielilem sie swoim problelem, moze ktos dobrze doradzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytania . Jak znasz gości co kupili u niego motor , widziałeś jego sprzęty * znasz sie trochę jak myślę ) to "wysoka" ( czyt. normalna) cena jest uzasadniona . Nie ma motocykli tańszych niż w Polsce bo ......... Dzizas .....to długa historia . Jeżeli Handler chce handlować DOBRYMI motongami , to niestety musi też je drogo ( czyt. normalnie ) zapłacić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem i niego moją maszynkę rok temu.Moto sprowadzone z Włoch,śmiga jak wicher.Znalazłem na allegro,pojechałem,zobaczyłem i powiedziałem,że jak wymieni tylną oponę na nówke i jeszcze coś spuści to kupię-i tak sie stało.Przegląd miałem zrobiony plus wszystkie papiery.Pozostało tylko zarejestrować.Tak,że ja polecam,bo nie mam zastrzeżeń do tego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jlupino @ 18.04.2010 08:05Ja kupiłem i niego moją maszynkę rok temu.Moto sprowadzone z Włoch,śmiga jak wicher.Znalazłem na allegro,pojechałem,zobaczyłem i powiedziałem,że jak wymieni tylną oponę na nówke i jeszcze coś spuści to kupię-i tak sie stało.Przegląd miałem zrobiony plus wszystkie papiery.Pozostało tylko zarejestrować.Tak,że ja polecam,bo nie mam zastrzeżeń do tego sprzedawcy.
Tak z ciekawosci, jaka byla poczatkowa cena, a jaka koncowa po wynegocjowaniu? Czyli ile udalo Ci sie zbic z ceny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.