Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

5- czerwca katowicki "Spodek "- Akcja "Dzień Dziecka-Śląsk"


Rekomendowane odpowiedzi

5-ego czerwca w Katowickim "Spodku" odbędzie się Akcja "Dzień Dziecka -Śląsk "Akcja jest organizowana przy współpracy 1.Rudzkiego Stowarzyszenia pomocy Humanitarnej "Nie jesteś sam"2.Wspólnoty "Kościół Boży -w Rudzie Śląskiej3.Fundacji "Duae Rotae" z Dzierżoniowa4.Stowarzyszenia "Młodzi Aktywni" z Bierunia oraz:1. Pszczyna - Ania _ P 2. Mysłowice - Mała Mi3. Chorzów - Parys 4. Tychy - Gwiazda5. Bytom - Olo6. Katowice - Pure_Evil7. Zabrze - GregorGłówny Organizator:Stanisława Mieczkowska "Kinga" tel.0-513 676 199e-mail :[email protected] „Dzień Dziecka-Śląsk” obejmuje swoim zasięgiem prawie 58 Domów Dziecka z całego województwa Śląskiego,tj.z :1.Katowice - 3 DD Pure_Evil org,eskorta częściowa2.Chorzów - 2 DD Parys2 org, 3.Świętochłowice - 1 DD Kinga org,eskorta częściowa4.Ruda Śląska - 3 DD Kinga org,eskorta cała 5.Zabrze - 2 DD Gregor org,6.Gliwice - 5 DD Kinga org,7.Bytom - 4 DD Olo org,eskorta częściowa8.Piekary Śląskie - 1 DD9.Sowczyce Olesno - 1 DD10.Mysłowice - 1 DD Mała MI org.11.Jaworzno - 2 DD12.Tychy - 1 DD Gwiazda org, 13.Pszczyna - 1 DD Ania_P org,eskorta częściowa-transport sponsora14.Orzesze - 1 DD15.Oświęcim - 1 DD16.Wrzosowa Poczesna - 1 DD17.Bielsko Biała - 2 DD Kriss org18.Czechowice Dziedzice - 1 DD19.Ciasna - 1 DD20.Cieszyn - 1 DD21.Czerwionka Leszczyny - 1 DD22.Sosnowiec - 4 DD Soprano-eskorta23.Myszków - 1 DD24.Sarnów - 1 DD25.Dąbrowa Górnicza - 2 DD26.Góra Włodowska - 1 DD27.Zawiercie - 1 DD28.Częstochowa - 2 DD29.Kłobuck - 1 DD30.Gorzyczki - 1 DD31.Rybnik - 4 DD32.Jastrzębie Zdrój - 2 DD33.Rycerka Dln. - 1 DD Kinga org,transport sponsora 34.Ustroń - 1 DD35.Żywiec - 1 DD Kinga org,transport sponsora W/w Akcja została poprzedzona dwiema Akcjami „Mikołaje na Moto-Śląsk” (2008r i 2009r) ,które obejmowały swoim zasięgiem 7 miast i 7 Domów Dziecka , tj. ponad 200 dzieci... Po dwóch edycjach tych Akcji nasunęła się jednak smutna refleksja , iż w naszym województwie jest bardzo dużo DD i gdzieś jest na pewno niejedno dziecko ,które ze łzami w oczach na próżno czeka na św. Mikołaja... Okres dzieciństwa szybko się kończy ,lecz wspomnienie różnych przeżyć pozostają na całe życie... My pragniemy poprzez te dwie Akcje :1. Dzień Dziecka-Śląsk2. Mikołaje na Moto-Śląsk sprawić aby tych wesołych - było trochę więcej... Poprzez w/w imprezę w „Spodku”– rozszerzamy nasze działania na CAŁY ŚLĄSK. Wierzymy ,że nam w tym pomożecie i wejdziecie do WSPÓŁORGANIZACJI. Przedstawiamy plan Akcji „Dzień Dziecka –Śląsk”I. Przygotowanie do głównego punktu Akcji 1. przywiezienie dzieci z Domów Dziecka z całego woj. Śląskiego, tj. z 58 placówek DD 2. Parada Motocyklowo –Samochodowa od „Silesia City Center” pod obiekt „Spodka” – reklamująca rozpoczęcie Akcji „Dzień Dziecka – Śląsk”II. Impreza artystyczna wewnątrz „Spodka”1. Program artystyczny oraz zabawy z dziećmi.2. Przekazanie paczek dzieciom.III. Impreza towarzysząca na terenie przyległym obiektowi „Spodka”1. Zabawa z dziećmi mieszkańców woj. Śląskiego -- pokazy artystyczne - wożenie dzieci na motorach i samochodami amerykańskimi- zabawy plenerowe ,konkursy itp.IV. zakończenie Akcji1. Odwóz dzieci do macierzystych placówek DD . Całość imprezy artystycznej w „Spodku” planujemy przeprowadzić w godzinach od 10 do 15-ej. Impreza towarzysząca przy „Spodku” od godz.10-ej do 20-ej ( w zależności od obecności dzieci – mieszkańców pobliskich miast ,do których jest właśnie kierowana impreza przy „Spodku” ).A oto konto ,które zostało nam udostępnione do Akcji "Dzień Dziecka -Śląsk "Kościół BożyING Bank Śląskinr.konta 39 1050 1214 1000 0022 8079 0573z dopiskiemAkcja " Dzień Dziecka -Śląsk"Dzieci z DD będą przewiezione do katowickiego "Spodka transportem KZK GOP ,które charytatywnie przekaże swój tabor na część przewozów a reszta ma być pokryta przez organizatora Akcji... Pszczyna,Rycerka Dln.i Żywiec oraz Poszukujemy :1. firmy przewozowe ,które zapewnią dzieciom dojazd z pozostałych ośrodków DD ( i odwóz do nich po Akcji )2. Fundacje i Stowarzyszenia ,które wsparłyby Pomocą naszą Akcję-również w latach następnych ( wzorem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pragniemy objąć opieką i wsparciem nie tylko dzieci z DD ale i innych potrzebujących nagłej i szybkiej pomocy )3.motocyklistów ( po 3 motory na 1-DD ) do eskorty do i z Katowic - poszczególne ekipy w danym mieście połączą się w kolumnę i z danego ustalonego wspólnie z miejscowa Policją miejsca wyruszą razem do Katowic by wszyscy razem z danego regiony wjechać pod "Spodek" na wyznaczone miejsce parkingowe. Organizator Akcji "Dzień Dziecka-Śląsk" Stanisława Mieczkowska "Kinga"....................................................... Stronka drugiej edycji Akcji "Mikołaje na Moto-Śląsk"http://tychy.nazwa.pl/tychy/mikolajenamoto/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią w temacie Moto serce- przedstawiam pokrótce o czym marzę :) Wspaniale wyglądaliśmy jako długi czerwony szpaler 6-ego grudnia( no było parę"czarnych punktów" ale wiadomo- gdy się ma swoją imprezę i wskakuje się gościnnie na drugą -czasem zapomina się o drobiazgach:) )...W Paradzie do Spodka nie będzie czerwono ale"pstrokato" :):):)bo zostawiam uczestnikom przebranie wedle swojej fantazji:)Ale za to jakże wymowne byłyby stroje klubowe w eskortach poszczególnych DD Akcji..Cóż- Akcja Motoserce jest baaaardzo masową Akcją i nie dziwię się ,że Kluby nie mają głowy do czego innego...Jednak co niektóre Kluby po rozmowach ze mną obiecały mi ,że decyzję wejścia do Akcji w Spodku -podejmą po swojej Akcji...co daje mi nadzieję - że moja wizja eskorty klubowej może jednak dojdzie do skutku... Macie podane osoby na 5 miast-czyli;1.Pszczynę,2.Mysłowice,3.Chorzów,4.Tychy,5.Bytomsą to osoby ,które w dokumentacji do odpowiednich Władz będą ujęte jako współorganizatorzy na dany teren,odpowiedzialne za kontakt z danymi DD na swoim terenie,za zorganizowanie eskorty dzieci do i ze Spodka ,i opiekę nad "swoją grupą"podczas imprezy w Spodku,oraz za współpracę z mediami i prasą w swoim terenie( Głównym organizatorem jestem ja - bo trudno byłoby łapać każdego ze współorganizatorów do podpisywania każdego pisma tu w "Sercu " Akcji -ale aby nie pozbawiać ich GLORII i Chwały pozostaja oni Jedynymi Współorganizatorami całkowicie odpowiedzialnymi - i zbierającymi tą Chwałę i Glorię :) u siebie na swoim terenie - no i oczywiście w Spodku:) ) )Są to osoby od nas - z FŚM- czyli jeśli po swojej Akcji Kluby zdecydujecie się na wejście do nowej Akcji -w Spodku- dobrze by było pomóc tym osobom ,które mają więcej DD na swoim terenie ( listę DD w poszczególnych miastach macie podaną). Pisma itp w Rudzie Ślaskiej,Zabrzu,Gliwicach,Swiętochłowicach i Katowicach - mam ja.Wiadomo ,że tylko bez eskorty...choć co do Rudy Śląskiej - osoby mam mieć podane na koniec tego tygodnia.Według tej listy widzicie ,że raczej DD macie "u siebie" na swoich terenach- czyli za bardzo aż tak daleko nie będziecie musieli jechać po dzieci i z powrotem... Kongres jest 17-ego więc na Kongresie moglibyście ustalić te eskorty-wystarczy po 3 moto na jedno DD...20-ego muszę już oddać ostatnie pisma więc przeczuwając "zmęczenie ":) po Kongresie no i fakt ,ze jest jeszcze Jasna Góra - czekam na Waszą listę eskort do 19-ego kwietnia...Jeśli jednak będziecie na tyle wyczerpani po swojej Akcji iż się już nie podejmiecie w nowej-współpracy- zrozumiem... i na to się w zasadzie też przygotowałam... ( trzymajcie choć kciuki za pomyślność nowej Akcji :) )...tylko... niektóre dzieciaki byłyby bardzo zawiedzione iż takowej eskorty nie miały... No ale jak nie w teraz to może na drugi rok się dołączycie... Póki co to tak jak już napisałam w temacie Motoserce- chwała Organizatorom za tak piękną Waszą Akcję :) No i oby Wam za dużo krwi nie utoczyli bo Jasna Góra za niedługo :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZESC WSZYSTKIM - szukam chetnych motocyklistow z Chorzowa do pomocy w szczytnej akcji DZIEN DZIECKA - SLASK. kto chetny do pomocy prosze o wiadomosc na PRIW opis w oddzielnym watku na forum, Nagroda dla chetnych w pomocy bedzie usmiech dziecka, mysle ze warto pomagac. PZDR wszystkich ewa-siwo. w razie odzewu na priw do parysa2 odpisze i poda nr tel aby sie osobiscie spotkac i omowic szczegoly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAPRASZAM W OSTATNI KWIETNIOWY WEEKEND DO RED ROUTE TYCHY http://tychy.redroute.pl/ !!!NASI SERDECZNI PRZYJACIELE Z ZESPOŁU 'ARAKIS ' I 'DROGA EWAKUACYJNA' ZAGRAJĄ BY WSPOMÓC AKCJĘ 'DZIEŃ DZIECKA-ŚLĄSK'!!! 23.04(piątek)-'DROGA EWAKUACYJNA' http://www.droga-ewakuacyjna.sti.net.pl/ 24.04(sobota)'ARAKIS' http://arakiskatowice.pl/ POZDROWIONKA I DO ZOBACZENIA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdeczko - załóż osobny temat czyli wątek - bardziej się uwidoczni ... KingaP.S. Zapodam w odpowiednim dziale parę zapytań o anomalie w działaniu stronki ,bo sama już nie wiem co się dzieje ,że logując sie wedle swojego e-maila- normalnie jestem zalogowana ale po napisaniu odpowiedzi w jakimkolwiek temacie ukazuje się ,że napisał tą odpowiedź ktoś jako" konto usunięte"...a przecież nadal jestem obecna jako Kinga ,no i widząc ,ze przy pierwszym moim poście jestem normalnie jako Kinga- tracę orientację o co chodzi... zresztą kiedy napisałam post po Krisie ukazał się jako mój post -czyli Kingi... a teraz parę dni później - jest ,że "konto usunięte"...Może inni też mają takie sytuacje i myślą ,że faktycznie zostali usunięci a po prostu coś nie tak działa technicznie?Pozdro wszystkimP.S.2 No i całkiem zgłupiałam bo teraz znowu jestem normalnie Kingą po 'wysłaniu " tej wiadomości- a nie kontem usuniętym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kingunia;-)))Nawiązując do założenia nowego tematu:-) próbowałam ale wcąż coś się zawieszało.I ja też jestem 4 posty wyżej jako KONTO USUNIĘTE!!Więc dla tych którzy nie zdążyli mnie jeszcze poznać:-)-Ilona-Tychy-to GWIAZDA.Jeśli są osoby z Tychów i okolic chętne do pomocy na tym terenie- ponawiam zaproszenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No i hej kochani- długo mnie nie było no ale sprawy Akcji wymagały całkowitego wyłączenia z wszystkiego innego. A ja już myślałam ,że tylko jedna mam jakieś "niespodzianki" z kontem:) I to nie tylko tutaj:)Nie wiem co się dzieje - cóż nie wysnuwam głupich domysłów -bo nie chce nikogo obrażać-ale... taki laik jak ja to jeszcze może się tłumaczyć problemem z obsługa czegoś na czym się człowiek jeszcze za bardzo nie zna:)Życzę moderatorom aby się z tym uporali bo faktycznie wiele spraw umyka w takiej postaci Forum... Najważniejsze ,że dajecie radę -kieruję to do wszystkich co coś tam organizują:)Soprano -wiem ,w końcu siedzę nad tym dniami i nocami :)Sorki ,że jeszcze do Ciebie nie dzwoniłam ,ale wierzę ,ze przez ten czas mieliście odrobinę luzu by pomyśleć o eskorcie u mnie na Akcji.W tym okregu przewiduje dopiero-albo juz ;) - eskorte od Siewierza.Chyba ,ze ktos zgłosi się tak jak na połudnowy okreg Akcji - od początku :)Cieszy mnie to tym bardziej iz ich to cieszy ,ze moga zrobic długa trasę:) Dzięki im -z całego serca:)Ale do faktów:) Nareszcie rusze juz na całego ze stronką -cóz starej babie czasami trudno wchodzą do głowy takie sprawy jak obsługa stronki :) Wybaczcie wiec za te jeszcze niedociagniecia na niej.http://www.motoakcjeslask.cba.pl/administrator/Ustalilismy rozpoczęcie Akcji zbiórką na parkingu Silesi o godz 10.00 godz.10.30 wyjazd do Spodka.Na godz.11-a zaplanowałam przyjazd dzieciaków z tych wszystkich DD.Liczę na to ,ze naprawdę wykombinujecie jakies szaleńcze przebrania itp bo dzieciaki z DD z Katowic jada na przodzie Parady:) W końcu sa najbliżej Spodka więc trzeba im dać tez odrobine tej frajdy jaka będa miały inne dzieci jadące np. z Cieszyna :)dzisiaj jade do Krakowa na ustalenia programu artystycznego w Spodku i obok.Moze zrobimy jednak wszystko w środku ,bo jak bedzie taka pogoda jak teraz to szkaoda tych dzieci co przyjda z rodzicami na atrakcje co maja byc przy Spodku.Co jeszcze ?mapki Akcji z opisami wszystkich przewozów dzieci umiesci się na stronce jak wrócę z Krakowa .No cóz to jest 60 DD i troche mi to zajeło aby to miało ręce i nogi:) Dzieciaki sa w wieku od 5-do 19-u lat więc trzeba było to tak zaplanowac aby te starsze mnie nie zatłukły ,ze jechały iles tam godzin na atrakcje dla maluchów :)Stąd dwa koncerty ; Vintage i Rocky Road... Chyba nie muszę ich przedstawiać :) Na razie nie podam co o której bo to w trakcie opracowań:) kasa pomału wpływa - no cóz zawsze tak jest ,ze dopiero przed samym koncem się to wszystko rozkreca :)Wiem ,ze problemy finansowe maja wszyscy więc od razu uprzedzałąm Dyrektorki DD ,ze na paczki w spodku może braknąć - dostaną tylko te co nie jadą do Spodka ...W końcu to nie 200 dzieci jak przy Mikołajach ale ponad 2 000...Najważniejsze aby wyjeżdżajac z Katowic przezycia i atrakcje zapadły im na resztę zycia :) Fakt ,ze jak wyjdzie teraz to mamy Spodek co roku ,nawet na Mikołajów-ale... No cóż zobaczymy 5-ego czerwca co bedzie...Sorki za byki ale piszę szybko bo jak zwykle jeszce wiele spraw przede mna :) No i sorki z,ę nie bywam nigdzie -cóż ostanie miesiace to tylko komp i latanie :) Ale to jest piekne :)Bo w koncowej fazie jest usmiech dzieci:)lewa w góre dla śmigających i bezpiecznych powrotów:)1a5f566b1e24e4f2427fbe8d32188eb3.jpgnoocffff kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :DKingo droga prośba jest taka, by podobne info wrzucać też na nowe forum, bo o ile się orientuję wielu ludków tam właśnie siedzi i rzadko już odwiedzają te strony.wiem, że to dla Ciebie i innych kłopotliwe no ale w końcu wspólnie robimy coś wielkiego dla dzieciaków, więc...Pozdro dla Wszystkich Zaangażowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ,ze podam:) Ot po prostu brakuje mi doby:) Z ostatnich uzgodnień z Agencja ,która bedzie obsługiwac strone artystyczna z powodu niepewnosci pogody wszystkie wystepy artystyczne będa wewnatrz "Spodka"- oprócz ich programu małe niespodzianki:koncerty zespołów- jakich -jak przyjedziecie to zobaczycie :)na zawnatrz pozostaja bez zmain takie atrakcje jak sprawy motoryzacyjne... i znowu jak zwykle sorki za byki ale to kolejna 4 maratońska noc przy kompie:) ale za to mi tu nie leje:) zaraz spróbuje dać załaczniki1.regulamin Akcji"Dzień Dziecka-Ślask" i Regulamin"Parady" cóz wymogi Władz trza wypełniac do końca :)............................................no i jak zwykle nie wlazło:)Kochani moderatorzy zróbcie cos z tym:0naprawdenie mam czasu kombinowac jakby to zrobić.... cóz sprubuje zamiescic to w postach...---------- Ruda Śląska,dn.05.06.2010 RegulaminAkcji „Dzień Dziecka –Śląsk” 1. Akcja „Dzień Dziecka-Śląsk” odbędzie się w dniu 05.06.2010r. 2. Miejsce Akcji:- obiekt „Spodek”- parking”Silesia City Center”,- tereny przyległe obiektu”Spodek”.3. Plan Akcji „Dzień Dziecka –Śląsk”:godz.10.00 - parking „Silesia City Center" - zbiórka uczestników Parady Motocyklowo - Samochodowej,godz.10.30 -11.00 – Parada Motocyklowo-Samochodowa od „Silesia City Center” do obiektu”Spodek”,godz.10.50 - przywiezienie dzieci do „Spodka” z Domów Dziecka z całego województwa śląskiego,godz.11.00 - rozpoczęcie programu artystycznego wewnątrz i zewnątrz obiektu”Spodek”,godz.15.00 – 16.00 - zakończenie programu artystycznego wewnątrz obiektu „Spodek” i odwóz wychowanków Domów Dziecka do ich placówek macierzystych,godz.16.00 - zakończenie Akcji „Dzień Dziecka-Śląsk”. 4. Dzieci ze swoich placówek będą przywiezione taborem wynajętym przez organizatora imprezy .5. Zobowiązuje się kierowców dowożących dzieci z DD do obiektu „Spodka” i odwożących je po Akcji do ich macierzystych placówek - do ścisłego przestrzegania Przepisów Kodeksu Drogowego oraz do dostosowania jazdy do warunków pogodowych i drogowych panujących na trasie wyznaczonych przywozów i odwozów. 6. Każdy kierowca własnoręcznym podpisem potwierdza zapoznanie się z Regulaminami: Parady oraz Akcji. 7. Wychowankowie Domów Dziecka, jako uczestnicy imprezy podlegają opiece swoich opiekunów i tylko za ich zgodą mogą samodzielnie poruszać się po terenie imprezy.8. Każdy, kto dołączy do udziału w imprezie w czasie jej trwania – przyjmuje do wiadomości powyższy Regulamin. 9. Każdy uczestnik imprezy w momencie odłączenia się od pozostałej grupy uczestników imprezy i oddalenia się miejsca Akcji- przestaje być uczestnikiem w/w imprezy, co powoduje zaprzestanie prawnej odpowiedzialności organizatora imprezy za tego uczestnika. 10. Każdy pełnoletni uczestnik imprezy ponosi odpowiedzialność cywilno-prawną za szkody świadomie wyrządzone na terenie obiektu „Spodek” i jemu przyległych. 11. Za szkody wyrządzone przez niepełnoletnich uczestników imprezy odpowiedzilność cywilo-prawną ponoszą opiekunowie niepełnoletniego uczestnika imprezy. 12. Właściciel obiektu”Spodek” i terenów jemu przyległych ma prawo dochodzić od sprawcy/opiekuna na drodze sądowej swoich roszczeń w razie nieuregulowania kosztów poniesionych za naprawę szkód wyrządzonych przez uczestnika imprezy. 13.Nad bezpieczeństwem imprezy będzie czuwać Policja ,Ochrona Wewnętrzna imprezy oraz Grupa Zabrania się udziału w imprezie osobom pod wpływem alkoholu i/lub środków 14.Zabrania się wnoszenia na teren imprezy alkoholu i/lub środków odurzających, broni i innych materiałów niebezpiecznych. 15. Każdy uczestnik imprezy i osoba przyłączającej już imprezy zobowiązany jest przestrzegać powyższy Regulamin. 16. W razie zauważenia wystąpienia sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu uczestników imprezy należy bezzwłocznie powiadomić organizatora imprezy lub na osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, tj. Policję,Ochronę Wewnetrh znąimprezy l Grupę Medyczną. 17..Rażące nie przestrzeganie powyższego Regulaminu skutkuje wydaleniem danego uczestnika z terenu imprezy, a w razie stawiania oporu – przekazaniem Policji. 18. Regulamin będzie umieszczony na terenie obiektu „Spodka” i jemu przyległym, objętym program imprezy, we wszystkich możliwych środkach przekazu ( http://www.motoakcjeslask.cba.pl/ ) Forumach Motocyklowo-Samochodowych, oraz poprzez miejscowe środki przekazu. Organizator Akcji: Stanisława Mieczkowska tel. 0 –513 676 199

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyczyn nie zawinionych przez organizatora - impreza z dniem jutrzejszym zostaje odwołana przez organizatora. Dziękuję wszystkim ,którzy jak zwykle całym sercem mi pomagali... Kolejny raz mnie nie zawiedliście... No i zyskałam nowe wspaniałe "brylanty" -bo tak nazywam moich przewspaniałych współorganizatorów...Cóż pewnych jednak rzeczy nie da sie przeskoczyć... Obawiałam się ,że będzie gorzej... Kolejny raz sprawdziła sie teoria "Człowiek myśli- Pan Bóg kryśli..." no i człowieka głupota... Stronka została zablokowana (chyba :)) ,albo sie kto włamał ,bo ani ja ani Olo nie możemy wejść... Ci co wpłacili kwoty niech mi prześlą sms-em 513 676 199 - co z tym zrobić... Proponuje wpłacić na Centrum Zdrowia dziecka lub inny Szpital... decyzja należy do tych co wpłacili... czekam na info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.