Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Caberg vs AGV


bczk85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jako że sezon sie zaczyna postanowiłem zmienić swój garnek.Fundusze mam ograniczone ale wstępnie wyszukałem sobie następujące modele:Caberg V2R i AGV K4.Troche sie naczytałem o tych kacholach i mam mały mętlik w głowie bo opinie generalnie są podzielone.Zależy mi przedewszystkim na tym żeby kask był cichy(a napewno cichszy od mojego Nitro) i jakoś rozsądnie wykonany(żeby mi się nie rozleciał zanim go założe).Oczywiście nie jestem naiwny i wiem że w tej kasie cudów niema ale wodotrysków się nie spodziewam,zależy mi na solidnym kasku za rozsądne pieniądze.Ma ktoś jakieś doświadczenia z w/w kaskami?Warto,nie warto?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie kaski SHIRO. marka mało znana ALE jestem zaskoczony jakością wykonania. musze z przykroscią stwierdzic, choc jezdze w AGV ze SHIRO lepsze. model 5500 jest na prawde konkretny. A co do agv to dobre kaski maja trzy. GP PRO TI TECH I GP TECH reszta to kaszana i do tego droga a K seria to juz w ogóle. nie polecam. w tej kasie to szukaj HJC, LAZER, KBC, SHIRO nie koniecznie w tej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart,kaszana mówisz?A co z ta K seria jest nietak?Co do HJC to myślałem o kasku tej firmy ale ostatnio nieco sie zraziłem.Na jesieni kupiliśmy mojemu plecaczkowi HJC Venezia,wszystko pięknie,ładnie kask ładnie wykonany,ciekawe malowanie,porządnie wyciszony itd ale do czasu...Po dwóch miesiącach normalnego użytkowania zaczęła wyłazić jedna z tych poduszek znajdująca sie na dole kasku.Oddaliśmy kask do naprawy,na gwarancji,kask wrócił wszystko wyglądało ok ale po kilku tygodniach znów zaczęły się problemy-poduchy zaczęły wyłazić...i jakby tego było mało to z dwóch stron.W chwili obecnej czekamy na wymianę kasku na nowy,miejmy nadzieję że w końcu się pojawi.W czasie moich poszukiwań troche tych kasków zmacałem i niestety większość miała ten sam feler (mówie tutaj o kaskach HJC),więc ta marke odpuszczam.Baza,dzięki wielkie za informacje.A jak wygląda sprawa z tą blendą?Nie opada samoczynnie po pewnym czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie blenda jest ok. Ja sam jeżdżę w Cabergu Rhyno też ma blendę i też jest spoko(tylko że szczękowiec to wiadomo głośniejszy) ogólnie V2R wg. mnie wart tej kasy. ALe tak jak pisał bart...również zachęcam do oglądnięcia Shiro bo też macałem i kawał porządnej roboty. Jak bym nie kupił wcześniej Rhyno to sam bym szcżękowca Shiro kupił bo wygląda zajebiśćie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toście mnie teraz zagięli Panowie.Powiem Wam szczerze że rzuciłem okiem na to Shiro jakiś czas temu ale cholera,no jakoś niemam przekonania.Nie twierdze że to złe kachole,ale np.ten Caberg bardziej do mnie przemawia i od początku był moim faworytem.Szkoda że gp pro itp troche poza moim zasięgiem finansowym,chyba zdecyduje się na tego Caberga.Aż sobie pojade go jutro pomacać ;)P.S Baza,jak Tobie i Twojej żonie śmiga się z tą blendą?Sprawdza się ten patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz K seria to niska półka AGV a co za tym idzie materiały sa kiepskie. szyba chodzi tak sobie, szybko sie rysuje i z przyleganiem roznie jest. poza tym wywietrzniki tez takie troche tandetne. no i kask głośny. jedynie co to fajne malowania. Co do shiro to ich duza zaleta jest produkcja w UE i chęć zaistnienia co powoduje niskącene i dbałość o wykonanie. jak dla mnie w tej kasie ciezko o cos lepszego ale to juz sam musisz ocenic. kazdy ma jakis poglad. powiem szczerze ze caberg do mnie nie specjalnie przemawia, ale nie zapominaj ze z kaskiem sie nie żenisz ;)pojezdzisz jakis czas i pozniej zmienisz na nowy bo nic nie jest wieczne. zerknij sobie na to shiro 5500 na prawde fajna skorupa. A pisałeś o GP PRO. to jest kask zrobiony na mój dzban. nie mam absolutnie zadnych zastrzezen co do wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.