Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Tvpolska Kultura!


patyk

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.joemonster.org/filmy/4386/TVP_Kultura_WTF_Czy to ma jeszcze jakikolwiek związek z kulturą, albo sztuką?I drugie na dobitkę, poniżej wszelkich standardów, już nie TVP na szczęście:http://www.joemonster.org/filmy/3949/PS.Jeszcze artykuł na temat pań z 1 linka.http://www.culture.pl/pl/culture/artykuly/...zia_glowny#ospaNie do końca rozumiem ich zasady działania. Starają się robić coś szokującego, żeby przekazać jakiś punkt widzenia, ewentualnie światopogląd czy wartości, lub ich brak. Tylko szczerze mówiąc mnie to wszystko nie szokuje, raczej nie mogę zrozumieć - moim zdaniem - głupoty w ich postępowaniu. Jeśli chcą zmieniać świat, muszą trafiać do mas, to po pierwsze, a po drugie muszą być dla tych mas zrozumiałe. Moim zdaniem jedno i drugie im się nie udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może odpowiem z punktu widzenia artysty. Nie rozumiesz pojęcia sztuki. Sztuka wysoka nigdy nie była i nie będzie dla mas, masy sztuki wysokiej nie rozumieją. Natomiast większość rzeczy, które obecnie widzisz wokół siebie to sztuka niska, nie ma się co oszukiwać. Przeciętny zjadacz chleba nie potrafi rozgraniczyć jednej od drugiej, nawet "artyści" mają z tym problem. Mało się interesuję poczynaniami tych kobiet, ten przekaz do mnie nie trafia ale uświadamia jedno. Jakimi ludźmi jesteśmy albo jakimi się staliśmy. Prostakami, którzy pierwsze co chcą zobaczyć to gołe cycki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało się interesuję poczynaniami tych kobiet, ten przekaz do mnie nie trafia ale uświadamia jedno. Jakimi ludźmi jesteśmy albo jakimi się staliśmy. Prostakami, którzy pierwsze co chcą zobaczyć to gołe cycki.
to bylo show dla mężczyzn, napisz do TVP to coś dla was kobitek wymyślą
Cycki! Cycki! Cycki! Ja nie wiem czego się oni spodziewali... masakra...
je tego więcej odcinków na necie? szkoda że ni mom TVP Kultura.... ach szkoda..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze cycki cycki bo sa fajne i w ogóle ale czujecie to napięcie jakie panowało tam u nich w studiu? to co one przechodziły na antenie... Nie jestem świętoszkiem, ale tego bym tym paniom nie zrobił Nie miały żadnej słuchawki w uchu aby posłuchać co mówią w reżyserce (bo podejżewam że podpowiadają na bieżąco każdemu) , po prostu zostały wystawione na odstrzał. dla pomysłodawcy. no chyba ze to sztuka z wyższej półki to nie czaje bo ja na byczych winach z pod lady jadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast większość rzeczy, które obecnie widzisz wokół siebie to sztuka niska, nie ma się co oszukiwać. Przeciętny zjadacz chleba nie potrafi rozgraniczyć jednej od drugiej, nawet "artyści" mają z tym problem. Mało się interesuję poczynaniami tych kobiet, ten przekaz do mnie nie trafia ale uświadamia jedno. Jakimi ludźmi jesteśmy albo jakimi się staliśmy. Prostakami, którzy pierwsze co chcą zobaczyć to gołe cycki.
Wiesz co, żeby o tym wiedzieć nie potrzebuję tego typu przedstawień. Każdy, kto twierdzi, że nie ma w nim prostaka, jest hipokrytą, szczególnie dotyczy to mężczyzn. No i jeśli te panie nie chcą docierać do mas, to po co się do TV pchają...No i fakt, artystą nie jestem, ale moim zdaniem co nieco sztukę od kiczu odróżnić potrafię. Natomiast nazywanie czegoś sztuką wysoką, graniczy dla mnie z dyskryminacją, czy rasizmem. Swojego zdania w tej kwestii nie zmienię.
no chyba ze to sztuka z wyższej półki to nie czaje bo ja na byczych winach z pod lady jadę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anushka... to byla sztuka? To bylo nieporozumienie.Takie z nich artystki jak z "Frytki" Frykowskiej gwiazda.TV wciska nam na sile swoj punkt widzenia. Manipuluja nami na kazdym kroku ksztaltujac nasz swiatopoglad i opinie. Robia to w sposob tak wyrafinowany ze "prostak" ( slowo uzyte wyzej) nigdy sie o tym nie dowie. Nie wiem na co liczyli tworcy... ze zadzwoni koles i powie zeby pogadaly o teorii wzglednosci? Najlatwiej sie seblec - zawsze bedzie fun.Ps... miam pare semestrow historii sztuki za soba wiec... dla mnie sztuka to nie jest.ps2. chyba ze sztuka jest kazdy program w ktorym widz dzwoni pod 0700 i mowi co ma taka "artystka" zrobic lub powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeśli te panie nie chcą docierać do mas, to po co się do TV pchają...No i fakt, artystą nie jestem, ale moim zdaniem co nieco sztukę od kiczu odróżnić potrafię.
Nigdzie nie napisałam, że owe panie nie chcą docierać do mas. Nie znam ich i ich poczynań artystycznych zbyt dobrze dlatego nie wypowiadam się na ten temat.
Natomiast nazywanie czegoś sztuką wysoką, graniczy dla mnie z dyskryminacją, czy rasizmem. Swojego zdania w tej kwestii nie zmienię.
I tu wychodzi Twoja nieznajomość tematu. Sztuka wysoka i niska tak samo jak kultura były od zawsze, są i będą i jest to naturalny podział. Nie ma to nic wspólnego z dyskryminacją a tym bardziej z rasizmem! Wątpię, że ktoś poczuje się dyskryminowany bo powie się o jego twórczości, że pasuje do sztuki niskiej. Po prostu jeśli chcesz obcować ze sztuką niską wybierasz np program tych pań a gdy z wysoką udajesz się do The National Gallery i oglądasz doskonałe dzieła Caravaggia. Tu nie ma podziałki w jednym miejscu i koniec, granice są płynne i sam artysta je wyznacza tworząc "dzieło" na jakimś tam poziomie.
Anushka... to byla sztuka? To bylo nieporozumienie.Takie z nich artystki jak z "Frytki" Frykowskiej gwiazda.
Nigdzie nie piszę, że według mnie to jest sztuka. Nie wciskaj mi w usta słów, których nie powiedziałam. Nie oceniam ich, zrobiły co zrobiły. Do mnie to nie trafia.
Sztuka to była za komuny i za czasów ucisku i tylko mała garstka arystów odnalazła się w kapitalizmie. Wszystko inne sie szmaci na maksa.
Warto czasem wejść w temat głębiej i poszukać a znajdzie się wartościowe dzieła ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuka to jest pojecie wzgledne, cos co dla jednego jest mega kiczem dla innego moze byc arcydzielem. Dla mnie to byl kicz ale nie z powodu kobitek a kolesia ktory zadzwonil, ktos inny moglby zrobic z tego ciekawy spektakl. Jakimi ludźmi jesteśmy albo jakimi się staliśmy. Prostakami, którzy pierwsze co chcą zobaczyć to gołe cycki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuka sztuką ale są też granice dobrego smaku. Nie mam nic do kobiecych piersi, żeby nie było, że coś teges ze mną. Ale sposób ich eee prezentacji ;) To trochę wyglądało jak molestowanie, jakiś rodzaj gwałtu?Zawsze chciałem poznać jakąś artystkę i zatracić się z nią w namiętnych harcach w teatrze, ale po obejrzeniu tej sztuki wole pojeździć na moto. Zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.