Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Co Za Pierdoły O Tym Windows 7?!


Dromader

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Klasyczny przyklad wojny pomiedzy uzytkownikami jablek i pecetow.To wyglada mniej wiecej tak samo jak 10 lat temu przekonywanie taksowkarza ze automatyczne skrzynie biegow sa lepsze Mimo ze tylko niektorze je widzieli to i tak wszystkim wciskali ze to jest tragedia ze do bani i w ogole. I nie znam ani jednej osoby ktora po kupieniu automatu wrocila do manuala. Nie znam tez ani jednej osoby ktora po kupieniu mekintosza chetnie by wrocila do peceta.Te kilka przypadkow ktore mi zapewne przytoczycie tylko potwierdzac beda te regule Owszem pc jest bardziej skalowalny itp itd i osobisty i w ogole. Ale po co ?mekintosze sa od razu wyskalowane w gore ponad nasze potrzeby i tez mozna je w roznych konfiguracjach kupic. Nie trzeba za to co 3 miesiace kupowac nowej karty graficznej bo wyszla nowa na ddr3 i ma 512ramu. W makach takie grafy byly juz jak w pecetach krolowaly ddry i 128ram.A ktos kto twierdzi ze pc jest wydajniejszy niz mac w mniej wiecej podobnej konfiguracji raczej nigdy na macu nie pracowal.Owszem da sie zalatwic kazdy system. mac osa tyz. tylko ze...mac osa zalatwilem moze z 10 razy max przez kilka lat a windows czasem 10 razy na dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ar2rM masz racje tylkow przypadku PC kazdy znajdzie cos dla siebie . przykladow jest duzo i roznistych. Nie wyobrazam sobie zeby moj znajomy ktory potrzebuje kompa do fakturowania w obecnej chwili ( nowszej technologi niz mial ) kupi traz Maca ? Nie nie kupi bo soft ma napisany pod Windowsa i komputer dal niego nowencja sztuka bedzie kosztowal 700 zl netto a za to nie kupi Maca ! . Moim zdaniem mac to jest jak limuzyna, jest ladny,dostojny i wygodny jednak do roboty na budowie malo sie nadaje .Z windowsem jest jak z minivanem , zacigniesz go do roboty , a i dzieciaki do szkoly odwieziesz .Mac jest fajny elitarny i niezawodny , ale to MS ma rynek to pod Winzgroze pisze sie softy niestandardowe itp dlatego on bedzie mial rynek . Nietety mac mial swoj czas mieli patent mogli zniszczyc MS i dzis gadalbymz ogryzka Czas pokazal inaczej i trudno .Nie lubie jak ktos krytykuje maksymalnie winde ile sie da, skok technologiczny z XP na windows 7 ( pomijajac ten wybryk z VIśta wio ) jest duzy . Moj system ma ponad 4 miechy . XP pewnie lezalby z jakiej hmmm 10 ? -15 razy Nic takiego sie nie stalo ! Zasowa az milo i wydajnosciowo mam wiecej FPS'ow ( o 1 -2 ) .Zrobili duzy skok , napewno wyjda babony bo wszyscy hakerzy itp itd beda szukac dziur i pisac syf na winde ;] tak juz jest niestety .BTW : Osobiscie widzialem Winde 3.1 na kompie z wczesnych lat 90 ( chyba 1993) ktora obsluguje drukowanie ( laserowka) dzien w dzien i dziala do dzisiaj.Jak dbasz tak masz .Zawsze zestawy stworzone pod system beda lepsze , niz skladaki . Jednak dzieki blaszakom mozna zrobic kompa dla Twoich potrzeb nie zawsze tak abrdzo wygorowanych.Co do systemu i ich cen . Linux jest free, a ilosc softu zabije napewno MacOS. Masz wszystko za free , a i tak % rynku jaki maja jest bardzo maly niestety . Dobrze ze inne firmy sa bo konkurencja jest dobra dla konsumenta .Dalej wychodze ze Mac jest bardzo dobry , jak wykorzystujesz jego potencjal Winda da Ci mozliwosc miliona konfiguracji i gwarancje tego ze w 99% soft bedzie napisany wlasnie pod nia LINUX - jest super,ale muszisz miec duzo czasu zeby sie go nauczyc , lecz gdy go opanujesz to naprawde jest to system fenomenalny z taka ilosci softu za darmo o ktorej mozesz tylko marzyc .@kosma - teraz Twoj post sie pojawil - masz racje z wydajnosci itp ok ( wydajnosc tez idzie w parze z kasa nie bedziemy sie teraz na benchamrki przekladac bo to sensu nie ma ) Rozumiem zachwyt macOsem i wiem jaki jest .Tylko ie do wszsytkiego potrzebna Ci limuzyna i nie do wszystkiego ona sie nada .Fakt maybachem przewieziesz cement na budowe,ale sens to ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam sie te windowsy tak wieszaja to chyba jakis lipny sprzet macie.cyb3rm4n pieknie wszystko opisal co i jak.Podoba sie komus linux, super, macos, rewelacja, ale to nie znaczy ze inne rzeczy sa zle.Kazdy w kazdym znajdzie cos dla siebie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam sie te windowsy tak wieszaja to chyba jakis lipny sprzet macie.cyb3rm4n pieknie wszystko opisal co i jak.Podoba sie komus linux, super, macos, rewelacja, ale to nie znaczy ze inne rzeczy sa zle.Kazdy w kazdym znajdzie cos dla siebie i tyle.
Dokładnie ja też tego nie rozumiem. Wcześniej miałem XP i był bardzo stabilny teraz mam znienawidzoną Viste Ultimate i jest jeszcze stabilniejsza i szybsza od XP. Dokupcie sobie RAMu może ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście  że to nielegalne , napisałem tylko że taki proceder istnieje . Czy komputer Mac jest droższy od zwykłego blaszaka to bym dyskutował , a już system Mac OS jest napewno tańszy niż Windows . Z tą wysoką ceną za Maca to też tak całkiem nie jest tak jak się potocznei sądzi . Kup sobie PC o takich parametrach jak najnowsze Maki 27 , z takim monitorem ( nie tylko z takim calem ale i właściwościami ) dolicz oprogramowanie to zobaczysz ile ci wyjdzie . To samo . Z tym , że tu to działa i się nic nie gryzie . A za to że ktoś nad tym pracował żeby to właśnie się nie gryzło też trzeba zapłacić . No ale jak ktoś postrzega Maca jak drogi dizajnerski szpas dla nieuków to nic go nie przekona . Z tym ,że to on właśnie na tym traci , nie ja .
Umiesz to jakiś rozbić na kawałki co ile kosztuje że wychodzą takie ceny? Jak zerknąłem na ceny to nie umiem sobie wyobrazić, żeby to faktycznie było tyle warte. Tym bardziej laptopy (ale jeśli chodzi o laptopa to liczy się dla mnie głównie energooszczędność i max 13", wydajność jest mniej istotna - mac raczej wypadłby znacznie gorzej od standardowych laptopów). Wcześniej specjalnie się macami nie interesowałem, ale jakby się zastanowić to od kiedy kompletnie nie gram na PC, to może MAC sprawdził by się lepiej. Jeden wyjątek to będzie Diablo 3, ale Blizzard chyba wydawał gry na macos również.Inna sprawa, że problemy z windowsami, o których piszecie, skończyły się w 2004 roku (sp2). Instalacja windowsa co miesiąc? Kiedyś tak - teraz raz na kilka lat przy zmianie platformy i po 2 latach chodzi tak samo bezproblemowo i szybko jak w dniu kiedy został zainstalowany.EDIT:"Panoramiczny ekran z powłoką glossy." WTF!? Da się kupić iMaca bez monitora z szybą rodem z najbardziej syfiastych laptopów? (tak wiem - teraz to gówno ładują wszędzie). Jakbym chciał oglądać swój pysk i wszystko co jest za mną, to bym normalne lustro postawił. Mac mini byłby całkiem fajny, jakby nie to że do obudowy nie włożę więcej dysków twardych i max 4GB Ramu. No i wyjścia trochę skromne. Najlepiej jakby było coś pomiędzy iMac a Mac mini, bo dla mnie jedynie Ram ma znaczenie, procek i grafika może być sprzed 3 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od sierpnia mam fabrycznie zainstalowaną Vistę. Laptopa do gier (haha) sobie kupiłem. Wszystko ładnie pięknie, nie wyłączam go nawet, bo i po co. Dostęp do niego mają 4 osoby i jakoś nigdy się nie zawiesił, ani nie zasyfił. Maki są zajebiaszcze. Wiesz dlaczego tak mało ludzi je ma? Bo są drogie. Oglądałem w apple store laptoka, ale życzyli sobie 10k, z czego jako student mogłem dostać 10% rabatu. Niby fajnie, bo wrzucam w koszty, ale później się dowiedziałem, że ma dwie karty graficzne i system sobie sam wybiera, która jest mi potrzebna i kiedy. Na tej standardowej wieszały się filmy online- w laptopie za 10k! Kupiłem w końcu FS Amilo, też ma dwie karty graficzne, ale mogę sobie na szczęście sam wybrać, z której chcę korzystać. Przy okazji zaoszczędziłem prawie 4k złotych nowych polskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skinny: jak szukasz laptopa ktory ma tez byc sprzetem domowym to szukaj takiego ktory ma port stacji dokujacej. Mialem juz takie dwa i trzeci tez tak bedzie dzialal. Do stacji dokujacej podpinasz wszystkie tajle od monitora do myski a jak chcesz wyjechac z laptopem to jeden knefel i laptop w tasi. po przyjezdzie wsadzasz w stacje dokujaca i wszystko jest tak jak bylo.jak mialem della to byly w tej stacji jeszcze porty pci gdzie moglem wrzucic lepsza grafike i dzwiek. W hp juz nie ma tak dobrze ale nadal moge dociepnac tam drugi dysk twardy ablo naped optyczny.http://solutions.neilsquire.ca/images/Using%20A%20Laptop/Dell%20docking%20station.jpgalbo taka bajkahttp://gadgets.infoniac.com/uimg/sata-hdd-dock-station-combo.jpga o to mi chodzi zuzamen do kupyhttp://www.colindiponio.com/images_wp/d420dock.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skinny: jak szukasz laptopa ktory ma tez byc sprzetem domowym to szukaj takiego ktory ma port stacji dokujacej.
Nie nie, u mnie się o nie sprawdzi. Mój laptop musi być maksymalnie mobilny, tak żebym jeźdżąc na motocyklu wrzucił go do plecaka i nie czuł że on tam jest (teraz mam netbooka samsung NC10 i jakby nie rozdzielczość 1024x600 to byłby idealny), ale pewnie właśnie ze względu na rozdzielczość zmienię go na coś 12". Czas trzymania na baterii jest bardzo ważny, obecne 5 godzin w moim mi zazwyczaj wystarcza, ale asusy które robią bez problemu 7,5h do ponad 10 godzin kuszą...Tak więc laptop maksymalnie mobilny, a komp domowy to osobna sprawa. Prędko PC na maca i tak bym nie zmienił, bo są ważniejsze wydatki, ale ciekaw jestem Leoparda (z tego co wiem na PC działa, ale różne rzeczy stwarzają problemy, chociażby wifi czy drivery, a nie po to instalowałbym MAC OS żeby się z nim użerać). Póki co robię tylko rozeznanie czy w ogóle jest sens się Macami interesować w moim przypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz że zdecydowanie wolałbym 1360, a dwa że cena dla mnie kosmiczna (8000 zł plus dopłata za modem). Te Asusy chodzą po 2000-3000, z tym że nie mają dotykowego ekranu ale jakoś mega mi na nim nie zależy. To ma być laptop wyłącznie do internetu, ewentualnie będzie wyświetlał na żywo zdjęcia z aparatu, żeby na większym ekranie niż 3" sprawdzić czy wszystko OK. Obrabianie zdjęć na laptopie zdarzyło mi się tylko raz do tej pory i to tylko dlatego że mieałem przy sobie tablet graficzny. Tak więc laptop wyłącznie do internetu, ew. do wyświetlania zdjęć. I żadnych matryc glare! Ale z lapem wiem co chcę, bardziej mnie interesuje temat Maców, ale chyba wolałbym dokupić sobie do obecnego PC drugi monitor 24" s-pva, albo i nawet trzeci plus TV full HD 46", a cenowo wyszło by korzystniej od Maca (a i konsola by na tym skorzystała ;)). Jedynie ten leopard mnie zastanawia, że niby taki dobry do zastosowań graficznych, a u mnie komp w 90% służy do internetu i grafiki właśnie (ale nie 3D, obróbka filmów póki co też nie więc nie wiem czy cokolwiek bym zyskał poza innym interfesjem, bo jak wspominałem win chodzi mi bardzo dobrze, jedynie 4GB RAMu potrafią wywoływać myśli samobójcze siedząc w photoshopie... trzeba było kupować ram jak rozdawali go prawie za darmo 2 lata temu...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie kazdy cos lubi. Kazdy znajdzie cos dla siebie .Jedni lubia plastiki inni crossy i zawsze tak bylo i wszsytko ma wady i zalety .Jednakze stwierdzam z perspektywy czasu no i ze cos tam z kompami mam wspolnego ze Windows 7 poki co jak dla mnie 8+/10 ! moa opinia i tyle .Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z tego co mi wiadomo http://images.macworld.com/images/legacy/2...t/miniopen5.jpgMini Mac w srodku http://i.i.com.com/cnwk.1d/i/tim/20090403/...468_620x414.jpgiMac w srodku .BTW Ciecz super rozwiazanie,jednak jeszcze chyba za drogiei troche wymagajace od uzytkownika.Wiatrak praktycznie jest bezobslugowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciecz też jest bezobsługowa. Mam od lat WC w kompie. Niektórzy muszą dolewać wody ale to kwestia nieszczelnego układu. Jak jest wszystko OK, to nie ma żadnej obsługi. A cisza taka, że kiedy się przerzuciłem na WC to tykanie zegarka stało się nie do zniesienia i musiał zostać usunięty z pokoju, więc powrót do AC nie wchodzi w grę Co do kosztów to fakt, ale obecnie ceny już są znacznie bardziej przystępne i zakładając że ktoś kupuje maksymalnie wydajne chłodzenie, to wtedy na air cooling wyda podobną kwotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko sam kiedys bylem juz przed zakupem cieczy . Fajna sprawa zgadzam sie i wydajnosciowo tez super.Chlodniec masz zwykla czy aktywna ( wolnoobrotowka na niej ? ) BTW i w czym to masz wrzucone ( daj krotkiego spec. sprzetu ) pzdr
To chłodzenie pamięta już kilka platform, od jakiegoś semprona, przez a64 coś tam po drodze jeszcze i obecnie abit ab9 pro, C2D 4300 1,8@2,88GHz - tyle robi bez wysiłku, jakbym grał to by się z tego wyciągnęło grubo ponad 3GHz. Karta graficzna znowu spalona więc teraz jest x300 która ma pasywne chłodzenie, 4GB Ramu, Chieftec 420W zmodyfikowany. Generalnie takie PC ludzie skłądali dawno temu, ale kupiłem od kumpla używaną platformę za grosze i nic mocniejszego już potrzebne mi nie jest nie licząc ramu. Mostek północny też jest podpięty pod wodę. To WC. pomogło mi m. in. osiągnąć na karcie graficznej (Radeon 9550) taktowanie na rdzeniu 250MHz@570MHz, w szczycie ok 600 (z etgo co mi wiadomo rekord świata na tym modelu, nie licząc kart sprzedawanych fabrycznie podrasowanych (galaxy itp). Karta po Vmodach rdzenia, pamięci i vddq, standardowe napięcie rdzenia to 1,2V, za śmiertelne uznano 1,4 (tyle moja karta miała na co dzień, więc ludzie przesadzali), a do rekordu 1,6V ;]. Grafa do dzisiaj żyje, o ile leżąc w kartonie coś jej rdzenia nie połamało.Wygląda to przerażająco, no ale nie o wygląd wtedy chodziło (zdjęcia sprzed kilku lat ale mało się zmieniło poza platformą. Jedynie pompka jest teraz dużo słabsza, bo ta co była to zdecydowany przerost formy nad treścią, z obecnej jestem dużo bardziej zadowolony)http://img687.imageshack.us/img687/9871/img0003cx.th.jpgTu zdjęcia:http://img528.imageshack.us/gal.php?g=blokspod.jpgi karta graficzna o której była mowa, tylko przy rekordach dochodziły jeszcze 3 wentylatory w tym jeden 8000 obrotów:http://img696.imageshack.us/gal.php?g=img0002ta.jpgJeszcze w planach mam bardzo specyficzne chłodzenie PC, odmiana chłodzenia woda ale jak już to zrealizuję, to na pewno jeszcze o mnie usłyszycie ;pEDITSorry wrzuciłem jakieś dziwne zdjęcia grafy przed chwilą, teraz jest dobry link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie kazdy cos lubi. Kazdy znajdzie cos dla siebie .Jedni lubia plastiki inni crossy i zawsze tak bylo i wszsytko ma wady i zalety .
Rajt . A wojenki zawsze były i chyba będą :

Czasem dobrze jest podgrzać atmosferę .Człowiek czuje że żyje , nie ?? a jakbym potrzebował ( bo niepotrzebuję ) mobilnego kompa , to sprawa jest prosta jak drut . iMac w domu + iPhone w kabzie . Zarządzanie kompa z komóry z każdego miejsca i komp na komórze . Nie dzwigasz pudła wplecaku , nie odliczasz czasu kiedy bateryjka się zakończy , a masz dostęp do wszystkiego co masz na kompie w chacie , praktycznie to masz tego kompa przy sobie bo możesz robić wszystko . Jak na tym polu wypadają szklarze ??? Wada to na dzisiaj jedynie jeszcze dość wysokie opłaty u operatorów ale to się będzie zmieniać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rajt . A wojenki zawsze były i chyba będą :

Czasem dobrze jest podgrzać atmosferę .Człowiek czuje że żyje , nie ?? a jakbym potrzebował ( bo niepotrzebuję ) mobilnego kompa , to sprawa jest prosta jak drut . iMac w domu + iPhone w kabzie . Zarządzanie kompa z komóry z każdego miejsca i komp na komórze . Nie dzwigasz pudła wplecaku , nie odliczasz czasu kiedy bateryjka się zakończy , a masz dostęp do wszystkiego co masz na kompie w chacie , praktycznie to masz tego kompa przy sobie bo możesz robić wszystko . Jak na tym polu wypadają szklarze ??? Wada to na dzisiaj jedynie jeszcze dość wysokie opłaty u operatorów ale to się będzie zmieniać .
Przeglądanie neta na 3"? Pisanie artykułu albo chociażby dłuższego maila na wirtualnej klawiaturze? Nie, dzięki. To tylko prowizorka, a nie prawdziwe rozwiązanie. Do sprawdzanai maili itp jest ok, ale nie do używania tego zamiennie z laptopem. A baterie w dzisiejszych netbookach trzymają bez problemu po 5 godzin z załączonym wifi i modemem, do 10 godzin w nowszych konstrukcjach. Nie wiem czy iphone ma jakąkolwiek przewagę pod tym względem.BTW. Jakbyś mógł to odpisz mi na pytania, które kierowałem do Ciebie w poście z poprzedniej strony (matryca za szkłem itp), bo nie wiem czy w moim przypadku jest sens drążyć temat Maców, czy sobie kompletnie odpuścić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.