Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekonstrukcja Więzadła Krzyżowego Pcl Miał Ktoś ?


XJ 600

Rekomendowane odpowiedzi

WitamPo dzwonie jaki miałem rok temu okazało się, że muszę mieć rekonstrukcję więzadła krzyżowego tylnego PCL. Miał może ktoś to robione ? Jak długo wraca się do pewnej sprawności ? Zamierzam to zrobić w sport klinice w Żorach, może ktoś tam coś robił ? Chcę się dowiedzieć czegoś od osób, które miały taki zabieg, bo z lekarzami to różnie bywa, twierdzą, że to bezpieczny zabieg itd, a w rzeczywistości może być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitamPo dzwonie jaki miałem rok temu okazało się, że muszę mieć rekonstrukcję więzadła krzyżowego tylnego PCL. Miał może ktoś to robione ? Jak długo wraca się do pewnej sprawności ? Zamierzam to zrobić w sport klinice w Żorach, może ktoś tam coś robił ? Chcę się dowiedzieć czegoś od osób, które miały taki zabieg, bo z lekarzami to różnie bywa, twierdzą, że to bezpieczny zabieg itd, a w rzeczywistości może być inaczej.
jesli chodzi o sportowa klinike w zorach to nie masz sie czego obawiac bo tam naprawde dobrze lecza..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama miała robioną rekonstrukcję w sport klinice i na prawdę fachowo wykonali swoją robotę. Prócz tego kilka innych zabiegów i wszystko przebiegło bez komplikacji, więc mogę polecić . Ja osobiście też byłem tam na konsultacji z połamanym nadgarstkiem.
a mama po rekonstrukcji wróciła do pełnej sprawności ? Czy po takiej rekonstrukcji można robić wszystko, tzn biegać, skakać itd. ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wiem o tej Klinice z racji mojego zajęcia.Zanim wybulisz kasę skonsultuj się z dr. Ficek w Bieruniu (jedna wada - odległe terminy)
możesz rozwinąć swoją wypowiedź ?~Arczi, a długo trwał powrót do pełnej sprawności ? Bo chciałbym coś na wiosnę kupić i boję się, że kolano może mnie w tym ograniczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz rozwinąć swoją wypowiedź ?
Od 6 lat siedzę w sprzęcie ortopedycznym i przez ten czas sporo się nasłuchałem i widziałem skutki różnych zabiegów u swoich klientów. Nie będę tutaj cytował żadnych opinii, wyrażę jednak swoje zdanie: Jeśli zajdzie kiedyś taka potrzeba, to swoje zdrowie powierzę opiece dr. FicekOczywiście do niczego nie namawiam: Twoje kolano, Twój problem, Twój wybórPozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do 100% sprawności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie czeka dopiero rekonstrukcja kolana, w tym wszystkich więzadeł. ACL, PCl, MCLPowrót do pełnej sprawności zależy zawsze od pacjenta. Ale tak o przeciętnym pacjencie podobno 6-8 miesięcy.jeśli chodzi o uprawianie sportów to myślę ze te 8 to minimum.http://www.ortopedia.edu.pl/htmle/kolano%20rekons%20acl.html <-- tu masz napisane co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W żorach 3 moich znajomych i brat mialo robionę więzadła, krzyżowe jak i poboczne. Krzyżowe sie rekonstruuje z mięśnia czterogłowego, poboczne sie zszywa gdyz nie ma tu latwej rekonstrukcji, ale akurat ono sie bardzo ladnie goi. Z ręką na sercu polecam, osobą która tam rządzi i dzieli jest dr. Noga (nomen omen) w poludniowej a może i całej polsce najlepszy specjalista od barku - akurat ja po dzwonie na hayabusie u niego sie leczylem. Ogólnie polecam, mozna nawet robic to z NFZ, ale terminy oczywiscie odlegle, sprawdz warunki swojego ubezpieczenia, moze uda Ci sie jednak bezkosztowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyśl jeszcze o klinice św łukasza w bielsku. maja bardzo dobrych operstorów. ficek faktycznie jest niezly ale sa lepsi. wspolpracujemy z galenem od wielu lat i faktycznie daje rade. moge ci jeszcze polecic arka koniarskiego. robi tylko kolano i bark i na prawde ma o tym pojecie. A co do powrotu do pełnej sprawnosci to zalezy wszystko od urazu i od tego co i kto to zrobi. zalezy ktory to stopien niestabilnosci, jak stary uraz no i jak bedzie wyglądała rehabilitacja. generalnie musisz sie liczyc z tym ze juz nie bedzie tak samo i trzeba uważać. Borsuk tak off top widze ze siedzimy w jednej branży Gdzie pracujesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Żorach leczę się już u dr Smolika. Generalnie jestem z niego zadowolony, bo przy pierwszej wizycie podał mi prawidłową diagnozę z tego samego zdjęcia RTG, które inni lekarze przeglądali przez rok i nic na nim nie widzieli. Chciałem zapytać jak to właśnie wygląda z "otwieraniem" stawu z tyłu nogi, bo lekarz mi powiedział, że jest spore ryzyko, bo jest tam umiejscowiona główna tętnica, a do tego nerwy, które odpowiadają za czucie w stopie i że zdarza się w najgorszym wypadku, że pomimo udanej operacji pacjenci nie czują stopy przez ok. rok, przez to, że na czas operacji nerwy zostały przyciśnięte przez narzędzia chirurgiczne. A przy nieudanej operacji nie czuje się stopy do końca życia . Niestabilności w sumie nie odczuwam, ale okazało się, że mam zanik mięśnia czworogłowego. Co do samej rekonstrukcji to jeszcze nie wiadomo czy będę musiał mieć, bo okazało się, że ja mam swoje więzadło, tylko ono się oderwało razem z przyczepem i przemieściło w górę i zrosło. Najpierw lekarz będzie chciał oderwać, ten kawałek kości i na dwóch śrubach przyczepić to w miejsce w którym powinno się to znajdować. Jak się nie uda to wtedy dopiero rekonstrukcja więzadła, które zostanie pobrane od dawcy.Termin z NFZ jest na 30 marzec 2011, ale ja to zrobię z OC sprawcy myślę, że już w styczniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja się też wypowiem No cóż jako ośrodek rehabilitacyjny to TYLKO Repty - miałam tam praktyki i wiem że są tam świetni fachowcy który potrafią postawić na nogi Z tego co się uczyłam o tego typu schorzeniach przed operacja (tj. przytwierdzeniem tego Twojego więzadła krzyzowego na swoje miejsce ) powinineś przejść jakąś fizjoterapie własnie na 4 -głowy gdyz przy tego typu urazach on jest 1 w kolejności mięśniem który zanika...A jak Ci zrobią zabieg a ty będziesz mial flaczek a nie mięsień to postawienie SIĘ i CIĘ NA nogi i doprowadzenie do pełnej sprawności będzie trwało o wiele dłużej.A co do głownej tętnicy to doktor musiał powiadomić Cię o każdym ryzyku które może wystąpić, więc nie pękaj...Z zerwanym więzadłem też można żyć - wiem bo mam w grupie siatkarkę z tą samą przypadłością Ale na starość daleko nie pochodzi ps.Powodzenia i nie pękaj !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja się podepnę, bo tu omawiana jest żorska klinika. Chciałam tam z NFZu iść na badanie u dobrego ortopedy ale oni tylko prywatnie (?) chyba, że na zabig tam skierują z NFZu? I jeśli jest tu tyle osób z "branży" to może jesteście w stanie mi polecić KOMPETENTNEGO lekarza, który zbada mi kolana, bark i kręgosłup? Najlepiej takiego do, którego mogłabym pójść z NFZ.Byłam już u kilku "specjalistów" z koziej dupy za przeproszeniem i żaden nie potrafi mi pomóc a czuję się coraz gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę, bo tu omawiana jest żorska klinika. Chciałam tam z NFZu iść na badanie u dobrego ortopedy ale oni tylko prywatnie (?) chyba, że na zabig tam skierują z NFZu? I jeśli jest tu tyle osób z "branży" to może jesteście w stanie mi polecić KOMPETENTNEGO lekarza, który zbada mi kolana, bark i kręgosłup? Najlepiej takiego do, którego mogłabym pójść z NFZ.Byłam już u kilku "specjalistów" z koziej dupy za przeproszeniem i żaden nie potrafi mi pomóc a czuję się coraz gorzej
tak, w Żorach wizyty są płatne 250 zł , ale zabiegi refunduje NFZ. Ja się leczę u dr Smolika i uważam że gość jest dobry. Idzie go na googlach namierzyć prywatnie i z tego co wiem to bierze 100 zł za wizytę w swoim gabinecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.