Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zna Się Ktoś Na Sieciach Komputerowych?


Lunat

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystam z internetu radiowego w technologii 5Ghz. Chciałbym kupić router WiFi, żeby mieć neta w całym domu bez ciągnięcia kabli :-)Jako że w temacie za bardzo zaznajomiony nie jestem, dlatego proszę o radę:Czy pierwszy lepszy router spełni swoje zadanie? Czy radiówka 5Ghz potrzebuje jakiegoś konkretnego routera czy każdy router poradzi sobie z odbiorem sygnału?Chodzi mi po głowie szczególnie ten:http://allegro.pl/item883070352_linksys_wr...ca_wrt54gl.htmlZ góry dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelaki podzial napewno sprawi, ze bedziesz mial wolniejszego neta. Wiec jesli odbierasz sygnal radiowy i podzielisz go miedzy np. 3 kompy i 2 drukarki czy cos takiego to net bedzie wolniejszy (oczywiscie jesli nie robisz przez internet jakis skomplikowanych rzeczy to az tak bardzo tego nie odczujesz) a tamten routerek na chate powinien spelnic swoja role.Ale poczekaj jeszcze na opinie fachowca bo ja sie dopiero ksztalce w tym kierunku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm .. zależy jak jesteś podłączony. Jak masz wtyczke okrągła to trzeba dwa routery jak kwadratową to jeden. Jeśli dwa routery... jeden będzie odbierać i rozdzielać internet z funkcją AP. Drugi który będzie rozdzielać i rozsyłać internet. Tak podobno jest Zobaczysz co napiszą inni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię że będzie wolniej, bo będzie używany tylko jeden komp + czasami inny rzadko kiedy dwa. Chodzi o to, żeby wyjść z laptopem, np na dwór :-)A teraz mam neta podłączonego bezpośrednio do karty sieciowej, najzwyklejszym w świecie LANowym kablem, aczkolwiek podobno jest inaczej zaplatany niż kabel do połączenia komp-komp.Zamysł jest taki, żeby podłączyć kabelek od internetu pod router, router mi internet roześle bezprzewodowo, a ja z innych kompów za pomocą kart WiFi go odbiorę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router, który pokazałeś powinien Ci działać dość dobrze. Generalnie sprzęt z linksysa jest dobry. Dość dobre sprzęty robi też pentagram czy netgear. Z tego co piszesz to AP zainstalował Ci już twój dostawca neta, tak że wystarczy sam router i powinno wszystko cacy śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam neta podłączonego bezpośrednio do karty sieciowej, najzwyklejszym w świecie LANowym kablem, aczkolwiek podobno jest inaczej zaplatany niż kabel do połączenia komp-komp.
Trochę zamieszałeś. Masz wifi na 5ghz podłączonego skrętką antena-karta? wtf? Najlepiej podaj model karty, ale mogę się domyślać, że:a) mieszkasz w bloku, jest jedna zbiorcza antena na dachu, podpięta pod router, który rozdziela neta na blok. Wtedy jak najbardziej w mieszkaniu masz skrętkę i opcja dla ciebie to kupno routera wifi, takiego np. jak podałeś w linku.;) mieszkasz w singlu, kabel z anteny na dachu (okrągły h-155) leci do twojej karty wifi. Wtedy musisz kupić ap i router wifi, apek ściąga sygnał z anteny, przekazuje routerowi, router rozdziela bezprzewodowo na cały dom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w domu. Antena jest na dachu innego budynku (zaznaczam że tylko ja korzystam z tej anteny) po drodze jest jakaś przejściówka zasilana z sieci i od tej przejściówki idzie długi kabelek do najzwyklejszej karty sieciowej wbudowanej w płycie głównej.W chwili obecnej nie korzystam w żadnym razie z WiFi :-)Wszystko działa po podłączeniu, bez jakichkolwiek programów, tylko kabelek podpięty do kompa, bez żadnych kombinacji.Mam nadzieję, że jest trochę jaśniej :-)Jeśli faktycznie wystarczy jeden router (np ten który pokazałem) to byłoby super, kupuję od razu i w tygodniu zaczynam zabawę :-). Chcę mieć tylko pewność że to będzie działać, bo nie chcę kasy wyrzucać na coś, co mi będzie leżeć, bo nie działa :-)Jeszcze obrazkowo:Przejściówka fotka 1 i kabelek do kompa fotka 2post-14042-1263739447.jpgpost-14042-1263739455.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bier gowna ! Wez sobie co z linksysa ( bo masz pewnosc jakosci ) .Nie ma u Ciebie problemu.Przeciez to proste roziwazanie jak drut . Masz zwykla rj w kompie . Bierzesz router kup sobie jakis najlepiej 2 antentowy jezeli to dom zeby pokrycie zachodzilo na siebie . Do loz troche kasy ,a nie kupuj jakiegos tp linka albo edimaxa Wtyczka ta co do kompa przy tym rozgalezieniu idze do routerka . Wibijasz na router przez http ustawiasz kodowanie dhcp albo statica po macach sobie robisz i jazda Ok jakbys mial problem pisz na priva to Ci pomoge Aha i jeszcze jedno . Przydaje sie czasem opcja frewall'a i QoS jakbys mial np domowego zasysacza BTW : jaki okragly kabel ktos tam wspomnial ? o co kaman ? o koncentyrka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW : jaki okragly kabel ktos tam wspomnial ? o co kaman ? o koncentyrka ?
Chodzi o taki kabel klikStandardowe połączenie antena-karta. Co najlepsze u mnie z pewnych względów nie mogłem go zastosować na całym odcinku od anteny do karty, więc na odcinku ok. 10m jest zastąpiony przez zwykły antenowy koncentryk wmurowany w ścianę. Prądzi aż miło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L0nger to co poslales wyglada na zwykla popularna tak zwana w swiatku bencke czyli koncentryk . Standardowo z miedzianym drutem w srodku ble ble ble . jakby to mial tzn ze mialby modem lub musialby go miec bo w obecnej chwili nie stosuje sie juz tego typu do normlanych sieci ethernetowych .Takie rozwiazanie maja kablowki z internetem i telfonem ( sam takie mam ) On ma zwyczajnego RJ .Wiec problemow zadnych nie ma . BTW sa routery rowniez z wejsciem/wyjsciem koncentrycznym oraz RJ wlasnie do kablowek , ale to rozwiazanie rzadko spotykane . Raczej czesciej jest koncentryk ->modem-> rj45 -> router i tam port WANpozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie bencek tylko kabel antenowy do rutera, złącze bnc jest zatrzaskowe, stosowane w starych sieciach 10MBps.skrętka to stara metoda, toteż kablówki wychodzą z niej na rzecz koncentryków, gdzie nie trzeba po drodze zasilać urządzeń typu switch/router, wszystko jest wypuszczane kablem magistralnym do wzm. budynkowego, a dalej na odpowiednim poziomie sygnał rozdziela się na blok, w dodatku przewodem współosiowym można praktycznie bezstratnie puścić wiele usług, korzystając z w.cz. itp itd..jak kupisz sobie router to sie nie pytaj usługodawcy, tylko przede wszystkim sklonuj z kompa Mac adres karty sieciowej, bo to moze byc jedyne zabezpieczenie w Twojej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tez standard. najstarsze routerki planeta maja dmz. dmz to tylko wylaczenie Firewalla dla danego ip w podsieci. to ip stanie sie poprostu widoczne z zewnatrz a koputerer (z tym IP) nie bedzie widzial tych kompuerow z scieci glownej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.