Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Regenracja Głóśników


.majzel.

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie poszukuje jakiejś dobrej i sprawdzonej firmy w okolicach Katowic najlepiej która regeneruje głośniki bo mam fajne dwie kolumny tylko głośniki już z siebie nie za bardzo chcą wydawać czyste dźwięki ;) moze ktoś miał do czynienia z taką firmą to byłbym wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz co masz za kolumny i jakie przetworniki tam siedzą, na pewno to naświetli temat, bo a nóż widelec będzie można dopasować inne głośniki. Bo jeśli się ktoś w to bawi (akustyka) to wie, że regenerowane głośniki nie mają tych samych parametrów (T-S) co oryginały. odnośnie sprawdzonych miejsc, to polecam jakieś giełdy elektroniczne (sosnowiec - milowice) tylko nie pamiętam czy tylko w niedziele lub tylko w sobote jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedyś sam regenerowałem, jeśli można to tak nazwać głośniki, polegało to na zakupie praktucznie całego nowego głośnika ( Czyli dwie membrany, nowa cewka itp) oprócz jego kosza z magnesem . Ogólnie jest troche dużo zabawy Co prawda wyszło mnie to wtedy dużo mniej gotówki a niżeli zakup nowych głośników. Głośniki jakie wtedy naprawiałem pochodziły z kolumn ALTUS 140. Wydaje mi się że w dzisiejszych czasach takie zabawy już nie są opłacalne, wystarczy tylko dopasować tak jak kolega wyżej napisał nowy głośnik do otworu istniejącego już w kolumnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak w temacie poszukuje jakiejś dobrej i sprawdzonej firmy w okolicach Katowic najlepiej która regeneruje głośniki bo mam fajne dwie kolumny tylko głośniki już z siebie nie za bardzo chcą wydawać czyste dźwięki ;) moze ktoś miał do czynienia z taką firmą to byłbym wdzięczny za pomoc
Podjedz w sobote do Milowic, gielda elektroniczna - zostawiasz, za tydzien odbierasz zrobione.http://www.milowice.com.pl/?p=261Jest tam tylko jeden gosc od glosnikow, na wprost wejscia w drugiej alejce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientowałem to są firmy które regenerują, nie wiem szczerze jak to wygląda ale szkoda mi wyrzucać ich bo są dość konkretne a jaka firma tych kolumn to musze sprawdzić bo mam zakopane ;)kurde z giełdą też będę miał ciężko dojechać bo w soboty pracuję do 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich MILDTONACH 200 wypadły membrany z basów i średnich. Szkoda mi było je wyrzucać więc postanowiłem zregenerować. Nowe membrany kupiłem na allegro pod konkretny typ głośnika z dokładną instrukcją regeneracji. koszt za 4 głośniki ok 150 zeta. Zrobiłem to sam i hulają aż miło słuchać. Postawiłem u syna w pokoju, bo w międzyczasie kupiłem sobie nowe. Jeśli masz trochę zdolności manualnych i cierpliwości zrobisz to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile ma jakies typowe głośniki w środku, bo jak jakies niemieckie (vermona itp) gdzie cewka jest minimalnie mniejsza od typowych to szkoda zachodu. jak sie nie jest audiofilem to można sobie pozwolic na odchyłki od wzorca. Trochę zabawy z programikiem do obliczania i coś się dobierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak potrafi i zregeneruje głośnik w domowym zaciszu:D da się, sam pare szt zrobiłem, grają do dziś... ale można zapomnieć o parametrach producenta.
Co znaczy Polak potrafi, Hindus tez bedzie potrafil, pytanie tylko wlasnie jak to pozniej bedzie gralo i jak szybko nastapi obniuzenie poziomu ktory NIGDY nie dorowna po regeneracji seri.
jak sie nie jest audiofilem to można sobie pozwolic na odchyłki od wzorca.
Pytanie tez, gdzie jest ta granica nastapienia slonia na ucho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.