Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przyblokowanie Na Drodze


jojko91spi

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarza wam sie takie cos ze was ktos wq na drodze - zajedzie droge / wymusi pierszenstwo lub specialnie nie ustapi wam przejazdu np nie zjezdzajac na prawy pas - a wy wtedy go jakos na szybciocha wyprzedzacie i predkosc 30 km/h ? moim zdaniem kulture trzeba chwalic ale na chamstwo odpowiadac chamstwem ! pytanie tylko co za takie cos grozi ? ( oprocz tego ze przyskladowy dres z czarnej bejcy nas dogoni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochodem ok... wyprzedzisz barana, pojedziesz 20 na godzine, gosc Ci wjedzie w dupe i Ty masz niezle odszkodowanie z tego Ale motocyklem???? Trafisz na jakiegos półgłowka, wjedzie Ci w dupe, albo delikatnie potraci i co wtedy? złamana reka, noga, kregoslup czy tylko wywrotka a koles ucieka z miejsca zdarzenia zanim sie pozbierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mialem taka akcje...Wracalem z pogrzebu kolegi wlasnie... lało jak cholera i sobie smigalem jakies 70km/h prawym pasem a lewy byl zajety. Jakis kutas za mna chyba golfem trabil na mnie przez pol minuty. Jak juz go puscilem podjechali z boku i koles sie wychylil i z nienacka mnie klepnal w plecy. Pokazali fucka i pojechali. Dogonilem ich na swiatlach i oczywiscie na PP podjechalem. na zielonym kilka aut zjechalo na prawy i znowu golf za mna. Tym razem trzymajac sie mojego zadupka po czym lekko mnie puknol na co dosc gwaltownie zareagowalem i wpadlem w koleine na prawym pasie. Ciezko bylo ich gonic.Efekt skrzywiona rejestracja i kurwiki w oczach.Bordowy VW Golf na numerach SK 47 costam nie pamietam dalej. z tylu mial naklejonego białego prosiaczka na cala szybe.Wiem jedno jak go dorwe to nie bede sie zastanawial co zrobic.Jednym slowem uwazajcie co robicie. Ja celowo nie blokowalem go ale nie chce wiedziec co by bylo gdyby to bylo celowo.Ludzie w puszkach sa rozni. Uwazajcie na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt skrzywiona rejestracja i kurwiki w oczach.Bordowy VW Golf na numerach SK 47 costam nie pamietam dalej. z tylu mial naklejonego białego prosiaczka na cala szybe.Wiem jedno jak go dorwe to nie bede sie zastanawial co zrobic.
Proponuję 911 i zgłoszenie o stłuczce... najprostsza metoda.. Policja szybko ustali sprawców
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem. Kazali podjechac po pracy na ogledziny. Zobaczymy co wyniknie.
Jesli masz moto przetarte z jednej strony to zwal na tych półgłówków ze sie wywróciłes, idz do lekarza na obdukcję, porób badania ze reka Cie boli.Za ich OC bedziesz miec naprawione moto i odszkodowanie.Niech debile sie nauczą.Nr masz, markę równiez.. ustalenie sprawcy zajmie policji 20 minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie czasem takie cos w aucie ale nie wpadlem na to zeby zrobic to na motocyklu.Na opowiesci o Goliacie i Dawidzie troche za stary jestem.
znaczy specjalnie blokujesz lewy pasdla mnie to największe głupstwo, hamstwo, prostactwo!! pomijam przepisy które wyraźnie mówią, którym pasem należy sie poruszać!nie mówie tutaj o jeździe w mieście bo z reguły unikam jazdy po mieście na moto, no chyba że musze;)potem sie dziwić, że dawcy wyprzedzają np. poboczami, miedzy autami na styk, jak mrugasz długimi a "powolniak" nie reaguje i musisz czekać kolejne, wieczne sekundy aż wyprzedzi cała kolumne a i tak często nie zjeżdża bo ma moc ps. raz mrugłem "vectrze" ale szybko sie skapłem na szczęście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi bardziej o miastowe sprawy typu wymuszenie pierszenstwa , zastawienie drogi w korku itp. omijamy go. . i zwalniamy a gdy chce nas wyprzedzic to maneta w dol i odjezdzamy , on znow sie chowa na prawy pas a my znow 30 km/h ( albo jak niektorzy i 20 ) a nikt chyba specialnie nas nie dupnie w tyl ? jeszcze z takim czyms sie nie spotkalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo niczego w ten sposob nie nauczysz, jedyne co to moze sie Tobie poprawic samopoczucie, ale pamietaj ze zwykle przy okazji blokujesz tez innych na drodze. Jesli gosc przez kilkadziesiat lat byl debilem (zakladajac ze to dorosly facet, ale moze tez byc babka) z ego kilkakrotnie wiekszym od dlugosci wiadomej czesci ciala, to chyba nie myslisz ze blokujac mu droge cokolwiek osiagniesz, ba! nawet wychodzac z auta i obijajac mu morde efekt bedzie dokladnie taki sam - zaden. Moze byc nawet odwrotnie niz zakladales, bo koles bedzie od tego momentu zawsze zajezdzal droge motocyklistom czy wymuszal na nich pierwszenstwo. Kretyna ktorego glupota kielkowala przez tyle lat nic juz nie zmieni, w ciagu pierwszych lat zycia zostal uksztaltowany jego maly, debilowaty rozumek i z tym malym rozumkiem umrze bedac takim samym, lub wiekszym kretynem niz na poczatku, nigdy mniejszym Dotyczy to szczegolnie wszelkich panow w sportowych strojach z niewiastami o rozwianych blond wlosach i dziwnie ciemnej karnacji na siedzeniu pasazera. Ja staram sie nie znizac do poziomu wspomnianych kierowcow, nie zawsze sie udaje, czasem sie we mnie gotuje, ale jak pomysle jakie chlopak ma trudne zycie - nie ma gustu, jego marzenia ograniczaja sie do kupna super ekstra gangsta madafaka bejcy z przyciemnonymi szybami, a cala jego rozrywka jaka oddaje sie przez cale swoje nedzne zycie jest gapienie sie w TV przy piwie Gulman. Jakos tak cisnienie wtedy ze mnie schodzi kiedy uswiadomie sobie ze majac 24 lata osiagnalem juz wiecej niz on przez cale zycie Troche odbieglem od tematu... Ogolnie nie popieram takich praktyk, sam tak nie robie, jesli juz na prawde uda sie komus mnie zdenerwowac - co zdarza sie rzadko - to przy wyprzedzaniu pare slow zdarza mi sie rzucic w jego kierunku, ale to na prawde sporadycznie. I tak mam potem wyrzuty sumienia jak sie uspokoje, ze dalem sie sprowokowac... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja doslownie z przed pol godziny pogoda jest jaka widac a koles wyprzedza na lusterka , wyprzedzilem na skrzyzowaniu ze swiatlami zajechalem droge i jade srodkiem a on mnie PRAWĄ STRONĄ ! oczywiscie na styk , jak bym ie odjechal na lewo to leze ! dogonilem na nastepnych swiatlach zas to samo a on mnie lewa strona znow na lusterka i po chamulcach na szlok . . białe audi najprawdopodobniej Q5 ! z rejestracja GO. . . lub G0 ... Kto kolwiek widzial - ktokowliek wie - skazac na wpier. . . ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez sie nieraz zdarzyla taka sytuacja, i samochodem, i na motocyklu. jadac na moto, jesli jeden z drugim tepym ch**em albo zajedzie mi droge i wyhamuje, albo wyprzedza na centymetry, to zawsze przy tej okazji leci pod kaskiem soczysta wiazanka co o takim delikwencie mysle. zaraz potem, w miare mozliwosci, zwalniam i zjezdzam gdzies na bok, oddalam sie od problemu, daje sobie chwile na ochloniecie i ruszam dalej. a jak jemu sie spieszy, niech jedzie w cholere - wazne, zeby moj tylek byl w miare bezpieczny, daleko od takich.a w odwrotnej sytuacji - jesli widze, ze ktos kulturalnie mi zjezdza, patrzy w lusterka, widzi, kontroluje sytuacje, przepuszcza, robi miejsce - zawsze staram sie podziekowac za taki gest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w odwrotnej sytuacji - jesli widze, ze ktos kulturalnie mi zjezdza, patrzy w lusterka, widzi, kontroluje sytuacje, przepuszcza, robi miejsce - zawsze staram sie podziekowac za taki gest.
z tego co zauwazylem to czesto tak jest ze jezeli jeden zjedzie i mu podziekujesz to odrazu przednim drugi smignie w bok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilami boje sie wyjechać z garażu. Debile są wszędzie.
Ja już ponad miesiąc nie siedziałam na moto.Dostałam takiego pietra z niewiadomych przyczyn że unikam moto jak ognia!Dziś godzina około południowa Mikołów centrum, wyskakuję na szybkie zakupy z pracy,przystaje przy pasach bo słyszę że nadjeżdża motocykl,więc nie chce mu się pchać na pasy, choć droga była pusta a tu piorunujące zaskoczenie: motocyklista zatrzymuję się przed pasami i to na pierwszym kole.Koleś zrobił na mnie takie wrażenie, że zatrzymałam się na środku tych pasów z rozdziawioną szczęką, po czym jeszcze przygazował i wtedy się skapnęłam że wyglądam komicznie taka wpatrzona na środku tych pasów.Uśmiechnęłam się i ruszyłam dalej.Oświadczam że jutro wsiadam na moto Wróciła mi wiara w kulturalnych uczestników ruchu!!Pozdrawiam tego Pana na nie pamiętam jakim motocyklu wiem tylko że na sporcie bo ten pomruk silnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.