Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Fl Studio


Hayabuster

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o FruityLoops Studio, tak? Zakupić to za pośrednictwem oficjalnej strony chyba ino ;] albo taniej z internetu ;PAlternatywa? Hmm, nieco (sporo) bardziej skomplikowany jest Reason (4.0) ale daje o wiele większe możliwości (sam się tym bawię... darmową wersją demo oczywiście ;) ) a pełna oryginalna wersja to wydatek rzędu 2.000zeta (o ile mnie pamięć nie myli)Zależy też do czego chcesz go używać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Music Maker'a przyznam szczerze że nie znam. z programow do muzyki to korzystałem tylko właśnie z FL i Reason'a. FL to mi tak wydaje się że jest dobry do robienia beatów pod HH a Reason.. no cóż jak chcesz moge Ci podesłać pare skleconych przeze mnie kawalków, które raczej kaleczą muzykę, ale co tam ;Da jeszcze zapytam - grasz na czymś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pełna wersje tego frutiloopsa, jak coś wal na pm. Fajny programik, przez chwile czułem się jak prawdziwy czarny producent z ameryki próbując sklepić jakieś gangsterskie beaty Ale jednak nie urodziłem się muzykiem...A-ha, jest świetna opcja kupujesz kontroler Akai MPD 16 (albo 24) i masz full pro automat perkusyjny za małą kasę.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REASON to obecnie chyba najbardziej zaawansowany program do robienia muzyki, myśle że można sie pokusić stwierdzenia że ma wrecz nieskończone możliwości, mase wtyczek dzieki ktorym z dziwkiem można robić niemal wszystko, nie mniej wymaga czasochlonnego ogarnieciaFL można powiedzieć depcze po pietach reasona jednak zawsze jest krok za nim. Prostszy interface i latwiejszy do ogarniecia nie mniej ma troszczekę mniej funkcji przez co jakims czasie odczuwa sie brak mozliwosci...wtedy zazwyczaj ludzie sięgaja po reasonaMagic Music Maker to bardzo mocno zaawansowana wersja E-Jay'a. gotowe sample czytelny interface i rozne filtry itd sprawiaja ze bardzo latwo jest oddac sie tworzeniu muzyki,a na efekty nie trzeba dlugo czekac, nie mniej w pewnym momencie zaczyna brakować czegos, wtedy zazwyczaj ludzie siegaja po FL lub REASONAE-Jay to chyba najprostszy,a zarazem majacy najmniej mozliwosci program do "tworzenia" muzyki. Tworzenie ogranicza sie raptem do skladania sampli w jeden utwor, na poczatku bardzo przyjazny, ale jesli ktos naprawde jara sie tworzeniem muzyki i chcial by sie tym zajac PRO to bardzo szybko siegnie po w/wE-Jay oraz MMM to "zabawki" dajace przedsmak tworzenia muzyki, ale swiata nimi nie zwojujecie. FL i REASON to juz zaawansowane aplikacje dajace wiele wiecej mozliwosci tworzenia niepowtarzalnych dzwiekow, wlasnych sampli, filtrowania itd.... osobiscie polecam od razu siegnac po FL lub REASONA jesli ktos bardzo powaznie chcialby sie zajac muzyka. W necie dostepne sa turtoriale video jak ogarnac podstawy poruszania sie w obydwu w/w programach przez co nie beda one tak odstraszaly na poczatku.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.