Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Co Za Pajac...


zygmusc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

piszesz na publicznym forum ze " za to ze mnie ktos wkurzy dostanie w ryj"nie oceniam Cie bo Cie nie znam ale z takich wypowiedzi cos tam jednak mozna wywnioskowac co innego forum i bezpieczne biurko z kompem za firewallem a co innego realna, niebezpieczna konfrontacja na drodze.Tyle Ci powiem dziewczyno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tematu wnioskuję, że puszkarzy denerwują jak oni stoją w korku a motocykliści jadą. Choć sam śmigam samochodem i nie widzę w tym nic denerwującego. To powiedzcie mi koledzy czy istnieje przepis zabraniający mijania kolumny samochodów na motorze w korku >???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja dotycząca wyprzedzania w korkach była opisana w jakimś świecie motocykli(chyba) było to tam opisanew każdym razie wychodziło na to że można wyprzedzać stojące samochody jeśli na jezdni jest linia przerywana.ale nie zwalnia nas to z myślenia ;) no to między puszki i jazda hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier**** takiemu debilowi to tylko tą Nete rozjebać... Nie mam nic do posiadaczy BMW ale wielu z nich to łeby, które myślą że są mafiozami bo mają znaczek ... Wiem z doświadczenia bo brat się wozi i cwaniak jak ch** a ci** xDD Gadać tylko potrafi xD Ale nie o to biega tu xD Dobrze że się zorientowales co i jak bo gdyby Tobie sie cos stal;o i Twojej dryndrynie to by już gorzej było ;/ A ja często też boczkiem korek omijam i też czasami widze jak w nich się krew gotuje że ja jade a oni stoją... ;/ 2 koła to nie 4 tak jak młoda dziewczyna to nie babcia... Pozdro i szacun za wytrzymałośc bo ja bym nie wiem co zrobił w tej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja dotycząca wyprzedzania w korkach była opisana w jakimś świecie motocykli(chyba) było to tam opisanew każdym razie wychodziło na to że można wyprzedzać stojące samochody jeśli na jezdni jest linia przerywana.ale nie zwalnia nas to z myślenia ;) no to między puszki i jazda hehe
Jeszcze przyspamuje trochę. Też gdzieś czytałem o tym wyprtzedzaniu to jest coś w tym stylu że motocykl nie potrzebuje całej powierzchni jezdni (tzn po swojej stronie pasa) i może omijać samochody bo się poprostu zmieści - tak na -polski zdeka przetłumaczuyłem ;) Jeśli się mylę to naprostujcie bo nie chce kogos wprowadzać w błąd ale tak to zrozumiałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tematu wnioskuję, że puszkarzy denerwują jak oni stoją w korku a motocykliści jadą. Choć sam śmigam samochodem i nie widzę w tym nic denerwującego. To powiedzcie mi koledzy czy istnieje przepis zabraniający mijania kolumny samochodów na motorze w korku >???
Tu jest wszystko opisane w artykule chyba z gazety "MOTO"post-12508-1246092629.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodeks drogowy, dział II - zasady ogólne, rozdział 3 - ruch pojazdów:Oddział 5Wymijanie, omijanie i cofanieArt. 23. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany:przy wymijaniu zachować bezpieczny odstęp od wymijanego pojazdu lub uczestnika ruchu, a w razie potrzeby zjechać na prawo i zmniejszyć prędkość lub zatrzymać się;przy omijaniu zachować bezpieczny odstęp od omijanego pojazdu, uczestnika ruchu lub przeszkody, a w razie potrzeby zmniejszyć prędkość; omijanie pojazdu sygnalizującego zamiar skręcenia w lewo może odbywać się tylko z jego prawej strony;przy cofaniu ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu i zachować szczególną ostrożność, a w szczególności:sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda; w razie trudności w osobistym upewnieniu się kierujący jest obowiązany zapewnić sobie pomoc innej osoby.2. Zabrania się cofania pojazdem w tunelu, na moście, wiadukcie, autostradzie lub drodze ekspresowej.Oddział 6WyprzedzanieArt. 24. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania;kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.2. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania pojazdu jednośladowego lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m.3. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu przejeżdżać z lewej strony wyprzedzanego pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 4, 5 i 10.4. Pojazd szynowy może być wyprzedzany tylko z prawej strony, chyba że położenie torów uniemożliwia takie wyprzedzanie lub wyprzedzanie odbywa się na jezdni jednokierunkowej.5. Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony.6. Kierującemu pojazdem wyprzedzanym zabrania się w czasie wyprzedzania i bezpośrednio po nim zwiększania prędkości. Kierujący pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo i - w razie potrzeby - zatrzymać się w celu ułatwienia wyprzedzania.7. Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.8. Dopuszcza się wyprzedzanie w miejscach, o których mowa w ust. 7 pkt 1 i 2, na jezdni:jednokierunkowej;dwukierunkowej na odcinku z wyznaczonymi pasami ruchu, pod warunkiem że kierujący nie wjeżdża na część jezdni przeznaczoną do ruchu w kierunku przeciwnym - w miejscu, gdzie jest to zabronione znakami na jezdni.9. Dopuszcza się wyprzedzanie w miejscu, o którym mowa w ust. 7 pkt 3, pojazdu sygnalizującego zamiar skręcenia, pod warunkiem że kierujący nie wjeżdża na część jezdni przeznaczoną do ruchu w kierunku przeciwnym.10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:na jezdni jednokierunkowej;na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.11. Zabrania się wyprzedzania pojazdu uprzywilejowanego na obszarze zabudowanymStojące w korku samochody omijamy, jadące w korku samochody wyprzedzamy. Jedno i drugie jest dozwolone. Jeżeli w mieście są 2 pasy, wg. kodeksu drogowego możemy wyprzedzać z prawej strony, czyli jechać środkiem między puszkami. Mamy zachować ostrożność i bezpieczny odstęp, ale może on być mniejszy niż 1m. Musimy się upewnić, czy nie jesteśmy wyprzedzani.Złośliwy puszkarz:Nie może wykonać manewru omijania "dołka", jeśli właśnie jest wyprzedzany. Gdyby taki manewr zagroził bezpieczeństwu ruchu, puszkarz powinien się zatrzymać i poczekać, aż motocyklista skończy wyprzedzanie. Jeśli chciałby zmienić pas, musi się upewnić, że nie jest wyprzedzany. Zarówno z lewej jak i z prawej strony. Jeśli chciałby otworzyć drzwi, nie może tego wykonać dopóki nie upewni się, że nie spowoduje zagrożenia ruchu. W praktyce przejeżdżanie przez korek z włączonym lewym kierunkowskazem i jechanie z rozsądną prędkością w razie kolizji wyklucza winę motocyklisty. Jeśli policjant stwierdzi inaczej, należy odmówić przyjęcia mandatu i sprawę wyjaśnić w sądzie grodzkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.