Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Prostownik 12v Do Akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chcę kupić prostownik do motocykla (aku 12Ah), sprawdzam co jest na allegro i znalazłem takie opcje:110zł, 6V/12V, ręczna regulacja prądu ładowania od 1 do 15A. Fajny, bo dzięki ręcznej regulacji można go spokojnie wykorzystać do ładowania aku żelowych, a ze względu na maks. 15A i do samochodu się nada.64zł, 6V/12V, prąd ładowania regulowany automatycznie, choć w opisie aukcji podany jest 3,5Ah. Ma obsługiwać pojemności 10-50Ah, ale nie wiem czy nie zabiły żelowej 10-tki.70zł, super-hiper automatyczny, ma ładować pojemności 1,2Ah do 120Ah, również żelowe..No i jeszcze trochę innych jest. Moje pytanie do Was to czy któryś z nich jest wart zakupu, albo czy po prostu gdzieś w okolicach Katowice-Bytom można kupić niedrogo (powiedzmy do 100zł) prostownik ładujący aku 12V prądem 1A do 6 lub więcej, najlepiej regulowanym ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja posiadam osobiście ten który wymieniłeś jako ostatni. Ładowanie akumulatora do motoru odbywa się małym prądem, posiada on mikroprocesor, który po naładowaniu przechodzi w stan wstrzymania ... Aku do motorka ładowałem i jak na razie jeździ. Ustawienia na samochód dają większy prąd. Sądzę, że jest to dobry wybór, akumulatora do motocykla nie uszkodzisz, a samochodowy również naładuje. Pobierz sobie instrukcję, są tam opisane poszczególne tryby i prądy ładowania. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten trzeci . Odpuść sobie wszelkie ręcznie regulowane bo to jest pierwszy krok do uszkodzenia aku. Ręczna regulacja była dobra 20 lat temu bo nic innego nie było.Pozdrawiam Mirek.
Nie zgadzam się z tym. Ja posiadam akumulator z pierwszego linka i jest bardzo dobry. Ładuje nim aku w motorze i traktorze i jest git, jeszcze żaden mi się nie zepsuł przez ten prostownik. Aku w mocie najlepiej ładować na 2, na większym nie ma sensu bo jak kolega powiedział możesz uszkodzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten trzeci . Odpuść sobie wszelkie ręcznie regulowane bo to jest pierwszy krok do uszkodzenia aku. Ręczna regulacja była dobra 20 lat temu bo nic innego nie było.Pozdrawiam Mirek.
Uszkodzić akumulator można zbyt dużym napięciem i prądem, więc jeśli nie wie się jaki ustawić to tak - można uszkodzić. To trochę tak, jakbyś powiedział, że tylko automatyczna skrzynia biegów jest dobra, bo ręczną to sobie można auto uszkodzić.
Ja mam z Lidla (czasem robią akcje ze sprzętem dla motocyklistów) za chyba 25pln 12V, 6V, 2V i też spoko działa, niestety bez regulacji prąduPozdrawiam
No właśnie, jeśli ładuje np. prądem 2A, a Ty masz aku 12Ah żelowy, to go szybko zajedziesz. Więc wolę kupić coś uniwersalnego, co będę mógł właśnie do małych żelówek jak i aku o dużych pojemnościach wykorzystać.
W rachube wchodzi tylko prostownik z pierwszego linka. Ale to i tak chińskie padło ,polecam zrobienie samemu.
Samemu mi się nie chce. Wolę mieć coś zamkniętego w solidnej obudowie, może być chińska. ;) Jak się wie jak używać, to ten pierwszy jest najkorzystniejszy, za to trzeci ładuje prądem od 0,8A i mam dylemat. ;)PS.Amek gdzieś go za 55złotków dorwał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rachube wchodzi tylko prostownik z pierwszego linka. Ale to i tak chińskie padło ,polecam zrobienie samemu.
Moze nas oswiecisz z jakiego powodu pozostale 2 nie sa dobre skoro juz kilka osob wypowiedzialo sie pozytywnie o tym trzecim??dwa, to co to zmienia ze chiński?? jak sam zrobisz to skad wiesz ze podzespoły ktore kupisz nie sa chinske, tym bardziej ze 99% tego typu rzeczy jest chińskich co i tak nic nie zmienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jeśli ładuje np. prądem 2A, a Ty masz aku 12Ah żelowy, to go szybko zajedziesz. Więc wolę kupić coś uniwersalnego, co będę mógł właśnie do małych żelówek jak i aku o dużych pojemnościach wykorzystać.
Nie podam teraz wartości ale raczej poniżej 1A więc do dużych pojemności odpada, chyba że masz kilka dni czasu na ładowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nas oswiecisz z jakiego powodu pozostale 2 nie sa dobre skoro juz kilka osob wypowiedzialo sie pozytywnie o tym trzecim??dwa, to co to zmienia ze chiński?? jak sam zrobisz to skad wiesz ze podzespoły ktore kupisz nie sa chinske, tym bardziej ze 99% tego typu rzeczy jest chińskich co i tak nic nie zmienia
Głupi prostownik i tyle kontrowersji. ;) Jaki by się nie kupiło (zrobiło), to w środku będą jakieś chińskie podzespoły. Na aukcji z tym pierwszym prostownikiem, jest napisane, że jest to produkt polski. Jest o tyle dobry, że można sobie ręcznie regulować prąd (to moim zdaniem bardzo duży plus), oraz posiada amperomierz, co np. pozwoli szybko zdiagnozować, czy aku w ogóle przyjmuje prąd.
Nie podam teraz wartości ale raczej poniżej 1A więc do dużych pojemności odpada, chyba że masz kilka dni czasu na ładowanie
No to spoko, też by mi wystarczył, ale jednak zdecyduję się na ten automat z trzeciego linka. Czekam tylko na info czy można go taniej wyrwać. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupi prostownik i tyle kontrowersji. ;) Jaki by się nie kupiło (zrobiło), to w środku będą jakieś chińskie podzespoły. Na aukcji z tym pierwszym prostownikiem, jest napisane, że jest to produkt polski. Jest o tyle dobry, że można sobie ręcznie regulować prąd (to moim zdaniem bardzo duży plus), oraz posiada amperomierz, co np. pozwoli szybko zdiagnozować, czy aku w ogóle przyjmuje prąd.No to spoko, też by mi wystarczył, ale jednak zdecyduję się na ten automat z trzeciego linka. Czekam tylko na info czy można go taniej wyrwać. ;)
no niestety tak juz jest ale to ze cos jest chinskie nie oznacza ze od razu jest złe poza tym po co robic jak gotowe produkty sa na prawde dobrej jakosci. moj dziala juz ze 4 lata i nic mu nie jest. poza tym nie kazdy ma smykalke do elektroniki. np. ja nie mam pojecia zielonego na ten temat i jedyne co moge spier***ic ;)reasumujac urzadzenie nr 3 dziala wysmienicie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.