Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze temat troche malo pasuje do dzialu ale coz.. Chcialem, zapytac jak mozna wyprac kurtke tekstylna? Posiadam Retbike'a rettouring i troche tak nie wiem jak to zrobic.. Wyjalem wszystkie ochraniacze i dalej mam opory jak ja kupowalem w salonie mowili, ze pare razy mozna ale traci swoje wlasciowosci.. Ktos cos wie? probowal ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie raczej dalsze trasy dlatego zrezygnowałem ze skór i przezuciłem się na ubiory tekstylne na bazie gore-texu. Dla mnie to wygodniejsze ale to kwestia wyboru. Zorientuj sie dokładnie z jakiego materiału twoja odziez została wykonana i dobierz odpowiednio preparat. Nawet gore-tex potrafi stracić w jakims stopniu swoje własciwości przy nieodpowiednim praniu. Bezpieczne są wszelakiego rodzaju mydła bezdetergentowe przeznaczone własnie do tego typu tekstyliów. Po praniu możesz ją zaimpregnować aby wzmocnić jej własciwości m.in. przed przenikaniem czastek wody z zewnątrz a dobrym odprowadzaniem potu. Do wyboru masz środki w postaci aerozolu którym spryskujesz ciuchy, moczysz je lub dodajesz do ostatniego cyklu prania. Ja używam Nikwaxa. Niestety dobre preparaty tego typu nie sa tanie. Wszelaka game tego typu produktów znajdzesz w dobrych sklepach z odzieżą trekkingową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pralki wrzucić można ;)ale nie więcej niż 40stopni i wyłącz wirowanie, w żadnym wypadku nie używaj zwykłego proszku do prania!!! (tanim sposobem na wyparnie jest użycie zamiast specjalistycznych preparatów - płatków mydlanych do prania dziecięcych ubrań - koszt. jakieś 4zł za opakowanie / wystarcza na ok.4 prania) do płukania można wlać środek impregnujący tzw. po praniu i sprawa załatwiona acha... kurtka niech wyschnie w przewiewnym miejscu - nie na ostrym słońcu ani nie suszyć za pomocą suszarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz. przede wszystkim przeczytaj co pisza w instrukcji. modeka nie poleca plynow. tam trzeba tylko w proszku. aaa...i nie w pralce.ps. z pozyzszych postow wynika ze metod jest wiele ale trzeba czytac instrukcje albo to co na metce. co do temperatury to ok 30st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.