Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha V-max? - Opinie


jardom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Napaliłem się bardzo na V-max z lat 90-tych. Zarąbiście podoba mi się ta maszyna. Opinie słyszałem bardzo rozbieżne. Nie miałem okazji niestety jeździć tym cackiem. Zastanawiam się również czy to, że zachwyciłem się tą maszyną jest wystarczającym powodem rozważać jej kupno. Wpadła mi w oko i co mam zrobić :-)Będę wdzięczny za wszelkie opinie.Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Aerox- toś się popisoł;)Stary Vmax to już zdetronizowany król prostej :) Zrobiłem na Vmaxie ponad 100 tys km i byłem zadowolony. Z tymi hamulcami- to chyba efekt masy motocykla. Mam teraz też ciężki i szybki motocykl i pomimo tego, że tarcza hamulcowa jest średnicy takiej z ciężarówki i ma 4 tłoczkowe zaciski to też nie powiem, żeby stawał w miejscu po naciśnięciu hamulców. Jak przesadzisz, to Ci zatrzyma koło.Na bujanie w zakrętach i na prostej przy prędkości wpływają: siodełkowa rama i wysoki profil opon. Ale pomimo tego bujania czuje się pewność prowadzenia. Ja byłem do tego przyzwyczajony, że jak się zapierdzielało na prostce, to moto cały czas faluje (takie delikatne wężykowanie) i w niczym mi to nie przeszkadzało. Chociaż teraz czuję różnicę, bo moja maszynka teraz sunie po drodze jak po szynach- potrafię o wiele szybciej wchodzić w te same zakręty, których Vmaxem bym nawet nie próbował tak przejechać.Bolączką tego modelu jest słabe sprzęgiełko rozrusznika i ślizgające sprzęgło. Przy dopierdzielaniu na światłach włącza się też kontrolka oleju i z tym nic nie zrobisz (przynajmniej tak było w moim z 91 roku). Ale jest piękny i ma świetny klang. Jedyne, co mi w nim przeszkadzało, to że jest dość mały (tak wizualnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.