Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Gas Gas Ukryty Potencjał ?


I/JG53_Pogo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie ostatnio trochę się nasłuchałem i naczytałem pochlebnych informacji na temat tej firmy czy ktoś miał styczność z produktami tej firmy ?http://www.gasgas.pl/

Jak pamiętam nawet kiedyś czytałem jakiś magazyn motoryzacyjny bodajże z 2003 r i były tam testy enduro\crosss i właśnie gas gas wyprzedził prawie pod każdym względem swoją konkurencje pokroju , Yamaha ,Ktm , Honda, Husqvarna ,Suzuki czy Kawasaki .Więc trochę mnie to zaciekawiło zwłaszcza że od jakiegoś czasu trochę przyglądam się z zaciekawieniem takim firmom jak TM ,Derbi ,Sach itp….O których jeszcze tak naprawdę mało wiem i miałem słaba styczność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gas Gas to ogolnie chyba najbardziej znana na swiecie firma produkujaca sprzety do trialu.Ileś lat temu rozpoczęli przygodę z offroadem i wypuscili na rynek crossy i enduro.Np taki 400 enduro z 2003 (nie pamietam nazwy) mial na dzien dobry wtrysk, zawieche showa, wazyl tyle co teraz najnowszy exc400 i ogolnie swietne sprzety, ale...5 lat temu upadl w Polsce jedyny importer GAS GAS (Wrobel), ktory jednoczesnie trenowal kadre Polska na GAS GAS.Od tej pory z tego co slyszalem z dostepnoscia czesci (o ile nie ma zamiennikow) jest lipa i trzeba kombinowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np taki 400 enduro z 2003 (nie pamietam nazwy) mial na dzien dobry wtrysk, zawieche showa, wazyl tyle co teraz najnowszy exc400 i ogolnie swietne sprzety, ale...5 lat temu upadl w Polsce jedyny importer GAS GAS (Wrobel), ktory jednoczesnie 
no wiesz u ktm'a zawsze na dziendobry dostawales takie bajery jak zawias WP pompa sprzegła magury  heble bembo  exelowskie fele itd.. ;] a co do wagi to porowanj sobie wage dzisiejszczego gasgasa i ktma ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy "ukryty" potencjał? Moto fajne - moim zdaniem najładniejsze enduro na rynku. Problemy są dwa. Ceny i dostępność części oraz awaryjność modeli z początków produkcji. Znajomy kiedyś miał Gas Gasa 4t, niestety nie pamietam jaka to pojemnosc byla. Generalnie moto więcej stało w garażu niż jeździło. Cały czas coś się psuło więc sprzedał go w cholere Ciężko powiedzieć czy to konkretna sztuka czy np. rozwiązania techniczne zawodziły. Nie wiem, bo z innymi modelami stycznosci nie mialem Podobnie zresztą jest z Huskami. Mało tego jeździ bo mają opinie psujących się. Nikt nie będzie się pchał w moto jeżeli wie, że mogą być z nim problemy.Generalnie porównując to od WR czy EXC nie odbiegają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem pisalem i ch*j strzelil tekst bo przez przypadek zamknalem okno w poszukiwaniu waznego modelu To skrotem. Gas gas ma swietna reputacje przede wszystkim jesli chodzi o motocykle 2suwowe. Poczatki firmy jako producent motocykli trialowych dalo im duzo doswiadczenie zeby zawojowac na rynku enduro. Nie ma ich duzo na ulicy bo kuleje siec dealerska, nikt nie chce zeby moto ktore mimo iz ma zaje*iste prowadzenie, rewelacyjny osprzet (ohlins, WP, Marzocchi) spieprzy*o sie a Ty czekasz miesiacami na tajle ktore zapewne kosztuja tyle ze wlosy wypadaja. Jesli juz to ja bym stawial tylko i wylacznie na 2suwy mimo iz model FSE 450 jeden z pierwszych wprowadzil wtrysk do maszyn fabrycznych. Mi najbardziej przypadly do gustu 2 maszyny. EC 125 - ŚM 12/2005 - piorkowa masa, swietne prowadzenie, rewelacyjny silnik, hamulce, za dodatkowa oplata mozna bylo kupic zawieszenie ohlinsa (bardzo okazyjna w stosunku do kupna tych zawiasow osobno). Model EC 300 za sterami ktorego siedzial Chris Pfeiffer wygral pare lat temu Erzberga. Drugim na liscie bylby zdecydowanie model 250 2t SM. Jako jeden z nielicznych do fabrycznego modelu 250 ccm. w 2suwie wsadzil osprzet supermoto. Wyglada poezja.http://www.bikepics.com/gasgas/sm250/http://www.motocykl-online.pl/ wpisujemy gas gas i mamy fajne testy.Co do mojego faworyta jesli chodzi o oryginalnosc i piekno. TM 400 SM.... Mi szczeka opadla jak pierwszy raz zobaczylem ta maszyne. Odkuwane aluminiowe felgi, tarcza firmy braking z, UWAGA, 420 mm srednica - jak w buelu, przykrecana do felgi - i jednostronny wachacz plus zawias ohlinsa i wydech gianneli.

. Cholernie trudno znalezc chociazby fotke tego modelu... 530 SMM "Black Dream" to kolejna, nowsza, odslona. http://www.bikepics.com/pictures/261565/ . Wspaniala maszyna ale moje serce zawsze bedzie przy SM 400 - blue edyszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem Gas Gasy są śliczne, w 100% zgadzem się Jaca.Tylko, że warto zauważyć, że TM 400 SM to już nie Gas Gas Bo tak troche z tego co napisałeś wynika jak by to był właśnie model a nie osobna marka i ktoś kto nie siedzi w temacie mógłby to źle odebrać. Co do samego TM. Naprawde śliczny. Tarcza i wahacz wymiatają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.